جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5520

 خبر 

 رئيس قوه قضاييه:

شوراي نگهبان نص قانون اساسي را در انتخابات رياست جمهوري رعايت کند

رئيس قوه قضاييه با تاکيد بر لزوم رعايت اخلاق به عنوان يک اصل اساسي در جريان رقابتهاي انتخاباتي از سوي نامزدها و هواداران آنان گفت: توقع ما از شوراي محترم نگهبان اين است که نصّ قانون اساسي را در مورد شرايط نامزدهاي انتخابات رعايت کند.

به گزارش ايرنا از قوه قضاييه، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي، با اشاره به در پيش بودن انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا به ذکر نکاتي در اين زمينه پرداخت و تصريح کرد: مهمترين موضوعي که بايد مدنظر قرار بگيرد بحث اخلاق انتخاباتي است؛ جمهوري اسلامي با ساير نظام هاي سياسي در دنيا متفاوت است و مردم سالاري ما توأم با ارزش هاي الهي و اخلاقي است.

وي ادامه داد: از اين رو قرار نيست که در جمهوري اسلامي نيز شاهد همان کليشه هايي باشيم که در کشورهاي ديگر وجود دارد؛ همگان ديدند که نامزدهاي انتخاباتي در آمريکا چه رفتاري داشتند و چگونه تمام مرزهاي اخلاقي را زيرپا گذاشتند؛ چنين اتفاقاتي نبايد در جمهوري اسلامي که معيارهاي ارزشي خود را دارد تکرار شود و نامزدها و طرفداران آنان در اين زمينه مسئوليت سنگيني بر عهده دارند.

دو انفجار در متروي سن پترزبورگ

منابع رسانه‌اي از دو انفجار در ايستگاه‌هاي متروي شهر سن پترزبورگ روسيه خبر دادند.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه اسکاي نيوز عربي، اين انفجارها تلفاتي نيز داشته اما هنوز آمار دقيقي از آن اعلام نشده است. با اين حال خبرگزاري تاس از کشته شدن دستکم 10 تن خبر داده است و حداقل 50 تن از جمله چندين زن و کودک زخمي‌ شده‌اند.

منبع مطلعي در اداره حوادث غير مترقبه روسيه هم اعلام کرد انفجارها در دو ايستگاه مترو رخ داده است.

دليل انفجار هنوز مشخص نيست با اين حال ظاهرا بمب علت انفجار بوده و برخي مقامات از خنثي سازي يک بمب ديگر خبر داده‌اند.

شبکه خبري روسيا 24 هم اعلام کرد اين انفجارها ناشي از دو بمب جداگانه دست ساز بوده است.

حمله داعش به سد فرات در سوريه ناکام ماند

"نيروهاي دموکراتيک سوريه" که از سوي آمريکا حمايت مي‌شوند، توانستند حمله گسترده داعش به سد الطبقه که روي رود فرات زده شده را ناکام بگذارند.

به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي الحياة، سد الطبقه سد استراتژيک اصلي در عمليات نظامي نيروهاي دموکراتيک سوريه در راستاي آزادسازي رقه است. شهر رقه پايتخت خلافت خودخوانده داعش در سوريه است.

نيروهاي دموکراتيک سوريه اعلام کردند که تروريست‌هاي داعش به مقرهاي اين نيروها در شمال شرق الطبقه و پايگاه هوايي که در جنوب اين شهر قرار دارد، حمله کردند اما اين حملات ناکام ماند و ده‌ها تروريست از پاي درآمدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي