جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 خبر 

 رييس جمهوري در مراسم افتتاح در استان مازندران:

توليد و اشتغال بايد به گفتمان ملي تبديل شود

رييس جمهوري با اشاره به دستاوردهاي دولت يازدهم در عرصه اقتصادي و ايجاد نشاط در ميان مردم، اظهار داشت: رفع دغدغه ها براي سرمايه‌گذاري و آينده‌نگري بسيار مهم است. کاري که دولت تدبير و اميد انجام داد در يک جمله خلاصه مي‌شود و اينکه اميد مردم به آينده کشور و نظام در جهت مادي و معنوي افزايش پيدا کرده است و آينده را روشن‌تر مي‌بينند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ،حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني در مراسم افتتاح و آغاز عمليات اجرايي 43 طرح و پروژه در استان مازندران، با اشاره به تاريخ و فرهنگ بزرگ، دين اسلام، مذهب علوي، عشق ايرانيان به خاندان رسالت و ايستادگي در 8 سال دفاع مقدس، گفت: ملت ايران ملتي بزرگ است و بايد با نشاط، کار و تلاش به جلو حرکت کنيم.رييس‌ جمهور افزود: اميد ما از ديروز بيشتر است و دولت نيز به دنبال همين امر بود. برخي مي‌گويند چرا در ماه‌هاي پايان دولت تدبير و اميد افتتاح طرح ها و پروژه‌ها زياد است اما همه ما بايد از اين امر خوشحال باشيم و بايد در نظر داشت، افتتاح پروژه‌ها و طرح‌ها مختص به زمان کنوني نبوده و در دهه مبارک فجر و هفته دولت، چندين افتتاح و بهره‌برداري داشتيم.دکتر روحاني تصريح کرد: همه ملت و ارکان نظام و کشور در حال تلاش براي تحقق اين اهداف هستند و خوشحاليم که تحرک جديدي در کشور بوجود آمده است.

رييس‌ جمهوري با بيان اينکه بايد توليد ملي و اشتغال که مقام معظم رهبري در سال جاري بر آن تأکيد کرده‌اند به گفتمان سال تبديل شود، گفت: در جلسه‌اي با مقام معظم رهبري به بنده درباره کالاهاي وارداتي تأکيد کردند که اگر کارخانه‌اي در کشور در حال توليد است، نبايد جنس مشابه خارجي وارد شود و بسيار مهم است که در سال جاري گفتمان همه ما به توليد، کار، تلاش و اشتغال تبديل شود.

در تماس تلفني با دبير کل سازمان ملل :

تاکيدظريف بر لزوم تشکيل کميته حقيقت ياب بين المللي درباره حمله شيميايي به خان شيخون

وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران بر لزوم تشکيل کميته حقيقت ياب بين المللي درباره حمله شيميايي به خان شيخون تاکيد کرد.

به گزارش اداره کل ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه، محمد جواد ظريف در ادامه رايزني ها و گفت وگوهاي خود با مقام هاي ارشد سياسي و بين المللي جهان، جداگانه با دبيرکل سازمان‌ ملل متحد و وزيران امور خارجه ايتاليا، کويت و ترکيه درباره مسايل منطقه اي و آخرين تحولات سوريه تلفني گفت وگو کرد.در اين تماس ها بر لزوم تشکيل کميته حقيقت ياب بين المللي پيرامون حمله شيميايي به خان شيخون تاکيد شد.

شهادت يک فرمانده سپاه در سيستان و بلوچستان

فرمانده گردان کورين از تيپ 110 سپاه سلمان به ضرب گلوله دو تروريست تکفيري به شهادت رسيد.

به گزارش ايسنا، روح الله عالي فرمانده گردان کورين از تيپ 110 سپاه سلمان در مسير زاهدان به بخش کورين، به ضرب گلوله دو تروريست تکفيري به شهادت رسيد.دو تروريست تکفيري که با کلت فرمانده گردان کورين رابه شهادت رساندند با اقدام فوري نيروهاي بسيجي به هلاکت رسيدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي