جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 خبــــر 

 درخواست وزراي خارجه گروه 7ازايران براي کمک به دستيابي به راه حل سياسي در منطقه

وزراي خارجه گروه 7 در پايان نشست دوروزه خود در شهر لوکا در شمال ايتاليا از برنامه جامع اقدام مشترک حمايت کرده و از تهران خواستند که به تلاش براي دستيابي به راه حل سياسي و مبارزه با تروريسم در منطقه کمک کند.به گزارش ايرنا، در متن بيانيه مشترک نهايي اين گروه آمده است:ما به حمايت از آژانس بين المللي انرژي اتمي در رابطه با اقدام مهم آن در ايران از جمله نظارت و راستي آزمايي براي تضمين پايبندي ايران به تعهداتش ادامه مي دهيم.

اين بيانيه مي افزايد: ما بر ضرورت تعهد همه طرف ها به اجراي کامل وهماهنگ تعهداتشان طبق برجام و باحسن نيت تاکيد داريم . ما بار ديگر تاکيد مي کنيم که ايران بايد قويا به همه تعهدات مربوطه هسته اي پايبند باشد.بيانيه فوق افزوده است: قطعنامه 2231 شوراي امنيت از جمله مفادي از آن که انتقال سلاح را منع مي کند، بايد به طور کامل اجرا شود.

دراين بيانيه آمده است: از ايران مي خواهيم نقش سازنده اي در منطقه از طريق کمک به تلاش ها براي دستيابي به راه حل هاي سياسي، آشتي و صلح در سوريه، عراق و يمن وسايرمناطق و همکاري در مبارزه با گسترش تروريسم و افراط گرايي خشونت آميز ايفا کند.

انفجار در دياربکر ترکيه

منابع ترکيه‌اي از انفجار در نزديک يک آکادمي پليس در دياربکر ترکيه خبر دادند.به گزارش ايسنا، به نقل از اسکاي نيوز، اين انفجار در نزديکي يک آکادمي پليس در استان دياربکر در جنوب شرق ترکيه رخ داد.منابع اعلام کردند در اين انفجار شماري زخمي شدند اما اطلاعي از تعداد دقيق تلفات اين انفجار در دست نيست.

هنوز هيچ گروهي مسئوليت اين انفجار را بر عهده نگرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي