جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 شناسايي قاتلان به کمک ربات  

 
اين ربات قادر است 60 حالت استفاده از چاقو را شناسايي کند و اثر هر ضربه را بر روي بافت مورد نظر قرار دهد تا فرايند شناسايي مجرم با سرعت و دقت بيشتري انجام شود.

محققان دانشگاه سيدني به منظور شناسايي بهتر قاتلان متواري رباتي ساختند که با تقليد بيش از 60 الگوي استفاده از چاقو به نيروهاي پليس کمک مي‌کند.

به گزارش ايسنا به نقل از ديلي‌ميل، اين ربات هوشمند "چاقوکش" قادر است تا پس از هر ضربه اطلاعات مورد نظر مثل نوع چاقو، شدت، زاويه و ميزان آسيب را ذخيره کند تا کارشناسان پليس افراد مظنون را با سرعت و دقت بيشتري شناسايي کنند.

به طور کلي اين ربات قادر است 60 حالت استفاده از چاقو را شناسايي کند و اثر هر ضربه را بر روي بافت مورد نظر قرار دهد تا فرايند شناسايي مجرم با سرعت و دقت بيشتري انجام شود.

طبق آخرين آمار پليس ايالات متحده احتمال استفاده از چاقو به جاي سلاح گرم سه برابر بيشتر است. بنابراين براي شناسايي بهتر مجرمان لازم است تا علاوه بر شناسايي نوع چاقو، اثر آن بر روي لباس و بافت زخم نيز مشخص شود.ربات متخصص استفاده از چاقو از گاز فشرده يا پنوماتيک نيرو مي‌گيرد. مهمترين مزيت اين سيستم آزادي عمل بيشتر و حرکات نرم‌تر مشابه بازوي انسان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي