جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 در استان 

 رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند:

اسکان بيش از 2 هزار و 200 مسافر نوروزي در دماوند

دماوند-خبرنگار آفرينش

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اسکان 2 هزار و 275 مسافر نوروزي در اين شهرستان، گفت: دماوند در پذيرش مسافران نوروزي رتبه دوم را در استان تهران به خود اختصاص داد.

مهرداد پورفتحي در گفت وگو با آفرينش در خصوص تعداد مسافران اسکان يافته در منطقه دماوند در ايام نوروز افزود: پذيرش مسافران، زائران و گردشگران عبوري از دماوند به صورت متمرکز از دفتر ستاد اسکان نوروزي آموزش و پرورش شهرستان که در ساختمان شماره 2 شهرداري دماوند مستقر بود، صورت گرفت و اين مهم از 29 اسفند 95 آغاز و تا 12فروردين 1396 ادامه داشت.

وي گفت: براي اسکان مسافران نوروزي پنج مدرسه در دماوند شامل مدارس احمد ابراهيمي، شهيد مدني، هنرستان زينبيه(س)، مدرسه شهيد هاشمي‎نژاد در آبسرد و مدرسه 12 فروردين در کيلان با ظرفيت 60 کلاس به عنوان واحدهاي درجه يک ساماندهي شد.

اين مقام مسئول ادامه داد: تعداد 2 هزار و 275 نفر در ايام نوروز در منطقه آموزش و پرورش دماوند اسکان يافتند که از اين تعداد، ميزبان 192 خانوار فرهنگي، پنج خانوار غير فرهنگي، 72 خانوار از کارکنان کشوري و لشکري و 365 خانوار کاروان راهيان نور بوديم.

تا پايان سال 96؛

تمام مدارس آذربايجان غربي استانداردسازي مي‎شوند

اروميه - صديقي

مديرکل سازمان تجهيز و نوسازي مدارس آذربايجان غربي گفت: سال 96 به عنوان پايان استانداردسازي مدارس اعلام شده است و بايد تا پايان سال 96 تمام مدارس استان به‌صورت کامل استانداردسازي شوند.

قهرمان رحماني با اشاره به پروژه‌هاي مدارس مسکن مهر اظهار کرد: پروژه‌هاي مدارس مسکن مهر در حال اجرايي شدن هستند و تعدادي از مدارس نيز تحويل داده شده است.

رحماني افزود: مدارس مساکن مهر در شهرک گلمانخانه شهرستانهاي خوي، مياندوآب، چايپاره، نقده، تحويل داه شده است و عمليات ساخت مدارس مسکن مهر گلشهر با پيشرفت 25 درصدي و شهرستانهاي ماکو، پيرانشهر در حال اجرا است که در صورت تخصيص اعتبار لازم براي سال تحصيلي 96 تحويل داده خواهند شد که در غير اين صورت براي سال تحصيلي 97 تحويل آماده مي‌شوند.

مديرکل تجهيز و نوسازي مدارس آذربايجان غربي بيان کرد: سال 96 به عنوان پايان استانداردسازي مدارس اعلام شده است و بايد تا پايان سال 96 تمام مدارس به صورت کامل استانداردسازي شوند که باز اين نيز نيازمند تخصيص اعتبارات لازم است.

وي با اشاره به سيستم‌هاي گرمايشي مدارس گفت: در 2 هزار و 700 مدرسه در استان آذربايجان غربي سيستم گرمايشي سنتي داير است که با برنامه‌ريزيهاي انجام شده تا پايان سال 96 استانداردسازي شده و به سيستم‌هاي گرمايشي موتورخانه و يا پکيج مجهز مي‌شوند.

رحماني با تاکيد بر تبديل مدارس کانکسي به دائمي خاطرنشان کرد: 23 ميليارد براي اين طرح مصوب شده بود که 35 درصد تخصيص يافت و برنامه‌ريزي‌هاي گسترده‌اي براي تبديل مدارس کانکسي به ساخت و ساز انجام شده است.

وي ادامه داد: در آذربايجان غربي در حدود 300 مدرسه به صورت کانکسي در حال برگزاري است که در حال پيگيري براي تبديل مدارس کانکسي به ساخت و ساز هستيم.

وي افزود: در شهر اشنويه 5 مدرسه کانکسي وجود داشت که با افتتاح مدارس 6 کلاسه ساختماني تمام مدارس کانکسي جمع‌آوري شدند.

وي اضافه کرد: 32 مدرسه در شهرستان خوي با مشارکت سازمان نوسازي مدارس و خيرين مدرسه ساز با پيشرفت 20درصدي در دست اجرا است.

مديرکل سازمان نوسازي مدارس آذربايجان غربي بيان کرد: بودجه سال 95 به مقدار 86 ميليارد تومان است که از کل آن به ميزان 32 درصد تخصيص يافته است.

فاز اول و طرح دائم پست 33/132 کيلوولت پرديس اهواز برق‎دار شد‏

اهواز-خبرنگار آفرينش

رييس هيئت مديره و مديرعامل شرکت سهامي برق منطقه‎اي خوزستان گفت: فاز اول و طرح دائم پست 33/132 کيلوولت پرديس اهواز با موفقيت به پايان رسيد و پست برق‎دار گرديد.

محمود دشت‎بزرگ افزود: با تلاشهاي بي‏وقفه پرسنل اين شرکت عمليات احداث فاز اول طرح دائم پست33/132 کيلوولت پرديس شامل تامين تجهيزات، عمليات ساختماني، نصب و راه‎اندازي يک دستگاه ترانسفورماتور به ظرفيت 50 مگاولت آمپر به پايان رسيد.

وي ادامه داد: هزينه احداث فاز اول اين پست در مجموع 45 ميليارد ريال بوده که از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‎اي خوزستان تامين و پرداخت شده است.دشت‎بزرگ اظهار داشت: با بهره‎برداري از اين پروژه، شاهدکاهش بارگيري از ترانسهاي پستهاي مجاور، تامين برق مطمئن و پايدار در نواحي تحت پوشش، افزايش ظرفيت و ضريب اطمينان شبکه و کاهش خاموشيها و افزايش پايداري در شبکه خواهيم بود.

وي تصريح کرد: کليه امور مربوط به طراحي و خدمات مهندسي، همچنين ساخت تجهيزات و عمليات اجرايي اين پروژه توسط متخصصان و شرکتهاي داخلي انجام گرفته است.

عضو هيات مديره شرکت عمران شهرهاي جديد خبر داد؛

فازهاي 5 و 9 شهر پرديس آماده افتتاح شد

پرديس-خبرنگار آفرينش

عضو هيات مديره شرکت عمران شهرهاي جديد با بيان اينکه در آينده نزديک شاهد افتتاح‌هايي در مسکن مهر فازهاي 5 و 9 جديد شهر پرديس خواهيم بود، گفت: شايد بعضي پيمانکاران زياده‌خواه باشند، ولي ما بايد متناسب با پيشرفت پروژه وام 10 ميليون توماني را پرداخت کنيم.

به گزارش خبرنگارآفرينش؛ حبيب اله طاهرخاني اظهار کرد: طي هفته‌هاي اخير در شهر جديد پرديس خوشبختانه يک مرحله حياتي را طي کرديم. در مراحل قبل نتوانسته بوديم در برخي فازها افتتاح داشته باشيم، ولي اواخر سال گذشته در فازهاي 8 و 9 قديم شاهد افتتاح بوديم.

وي افزود: حسن اين افتتاحها اين است که نشان مي‌دهد همه مشکلات زيرساختي که اصلي‌ترين مسئله مسکن مهر پرديس محسوب مي‌شود مرتفع شده و به نوعي چشم‌انداز خوبي ترسيم شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي