جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 خبــر 

 معدوم‌سازي 2778 قطعه طيور به علت آنفولانزاي فوق حاد پرندگان

اروميه- يزدان پناه

مدير کل دامپزشکي آذربايجان غربي از معدوم‌سازي2778قطعه طيور به علت آنفولانزاي حاد پرندگان در استان خبر داد.

کاميار داهيم با بيان اينکه بيماري آنفولانزاي فوق حاد پرندگان در سطح طيور بومي برخي از واحدهاي روستايي شهرستانهاي پيرانشهر، اروميه و مياندوآب مشاهده شده است، گفت: طيور بومي 16 واحد روستا که از نظر آزمايشات انجام شده مثبت بودند معدوم‌سازي شدند همچنين در اين راستا تعداد 2778 قطعه طيور اعم از مرغ، خروس، اردک و غاز معدوم شده و روستاهاي آلوده به طور کامل ضد عفوني شده است.

داهيم درخصوص معدوم‌سازي کانونهاي آلوده اظهار کرد: طبق برنامه پيشگيري از بيماري آنفولانزاي فوق حاد پرندگان اکيپهاي معدوم‌ساز در روستاهاي آلوده حاضر و طيور آلوده را در اسرع وقت معدوم نموده و تحت نظر اداره محيط زيست استان در مکانهاي مشخص شده توسط اين سازمان دفن بهداشتي انجام شده و کل تجهيزات و واحدهاي روستايي ضد عفوني شده است.

وي به اقدامات پيشگيرانه بعد از معدوم‌سازي اشاره کرده و گفت: اقدامات بعد از معدوم سازي در سه شعاع يک، 3 و 10 کيلومتري پيش‌بيني و تعريف شده و بر اين اساس، از کليه واحدهاي بومي و صنعتي مستقر در شعاع سه کيلومتري نمونه‌برداري لازم صورت گرفته و آزمايشات تشخيصي انجام مي‌گيرد، همچنين تا شعاع 10 کيلومتري محدوديتهاي ترددي، قرنطينه‌هاي بهداشتي، کنترل تردد در حمل و نقل، نظارت بر کشتار سريع طيور صنعتي و افزايش مراقبت هاي فعال و غير فعال انجام مي‌شود.

مدير کل دامپزشکي آذربايجان غربي با توصيه‌اي به شهروندان ادامه داد: با توجه به اينکه کانونهاي شناسايي شده در سطح طيور روستايي بوده، تاکيد مي‌شود مردم از مصرف طيور بومي، خريد از زنده‌فروشيها و خريد تخم‌مرغهاي بومي و بدون بسته‌بندي اجتناب ورزند.

برگزاري جلسه مشترک معاونت خدمات شهري شهرداري قدس با مسئولين نواحي چهارگانه

شهر قدس – خبرنگار آفرينش

اولين جلسه مشترک معاونت خدمات شهري با مسئولين نواحي چهارگانه شهرداري قدس در محل سالن جلسات حوزه معاونت خدمات شهري شهرداري قدس برگزار شد.

رحيم اسدي معاون خدمات شهري شهرداري قدس بر اهتمام و تلاش بيشتر مسئولين و پرسنل نواحي خدمات شهري در ارائه خدمات بيشتر و مطلوب تر به شهروندان در سال جديد تاکيد کرد.وي گفت: با توجه به فرا رسيدن فصل گرما ضرورت دارد تا مديران و مسئولين نواحي چهارگانه خدمات شهري نظارت و دقت بيشتري در امور شهري از جمله جمع‌آوري به موقع زباله، شستشوي مستمر باکسها ، لايروبي انهار و جويهاي آب و نظافت معابر داشته باشند.معاون خدمات شهري شهرداري قدس افزود : سرکشي منظم و مستمر از نواحي تحت پوشش و حصول اطمينان از جمع آوري 24ساعته زباله و انتقال و حمل سريع جهت دفن آن در دستور مسئولين نواحي خدمات شهري قرار گيرد و با هرگونه کوتاهي در اين زمينه برخورد شود.

به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامي انجام شد؛

برگزاري نمايشگاه نقاشي و قصه‌گويي در خانه فرهنگ علامه دهخدا

شهرقدس-خبرنگار آفرينش

به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامي نمايشگاه و ايستگاه نقاشي و قصه‌گويي به همت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قدس در خانه فرهنگ علامه دهخدا برگزار شد.همزمان با 20فروردين ماه روز ملي فناوري هسته‌اي و روز هنر انقلاب اسلامي و در آستانه ميلاد با سعادت اميرالمومنين(ع) نمايشگاه و ايستگاه نقاشي به همراه قصه‌گويي در خانه فرهنگ علامه دهخدا سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قدس برگزار شد.اين برنامه با استقبال پرشوري از طرف کودکان خانه فرهنگ مواجه گرديد و آنان در محيطي صميمي در کنار مربيان خود اقدام به کشيدن نقاشي نمودند. گفتني است آثار به تصوير کشيده شده توسط کودکان اين مجموعه فرهنگي هنري در قالب نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار گرفت. همچنين از نفرات برتر و آثار برگزيده با اهداي جوايزي تقدير و تشکر به عمل آمد.

دادستان عمومي و انقلاب اسلامي شهرستان دماوند:

با هرگونه تخلف تبليغات انتخاباتي برخورد قانوني مي‌شود

دماوند-ايرج صادقعلي

دادستان عمومي و انقلاب اسلامي شهرستان دماوند با بيان اينکه تاکنون هيچ‌گونه تخلف انتخاباتي در شهرستان دماوند به دادسرا ارائه نگرديده است، گفت: با هرگونه تخلف تبليغات انتخاباتي برخورد قانوني مي‌شود.

حسن ابراهيمي بسابي در گفتگو با خبرنگار آفرينش، ضمن تبريک سال نو اظهار کرد: با توجه به برنامه‌هاي تدوين شده از سوي دادسرا، اميدواريم که شاهد برگزاري انتخاباتي خوب و با حضور حداکثري مردم باشيم.

وي افزود: خوشبختانه در حال حاضر از زمان آغاز ثبت‌نام تا به امروز، هيچ‌گونه تخلف انتخاباتي به دادسرا اعلام نشده است.

دادستان عمومي و انقلاب اسلامي شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: قبل از آغاز سال 96، برنامه‌هاي مفصلي جهت تأييد صلاحيت و سابقه کيفري متقاضيان و کانديداهاي شوراهاي محلي و شهر، از سوي دادسرا تدوين گرديد و در طول تعطيلات ايام نوروز نيز با کمک نيروي انساني و بهره‌برداري از سيستم‌هاي الکترونيکي در سراسر کشور، پاسخ استعلامات به فوريت به ستاد اجرايي و نظارت مستقر در فرمانداري اعلام گرديد.

ابراهيمي بسابي در خصوص تخلفات انتخاباتي و نقش دادستاني در اين‌باره گفت: قطعاً دادسرا به عنوان مدعي‌العموم در همه‌جا از جمله در انتخابات به عنوان ناظر بر حسن اجراي قوانين و مقررات و همچنين انجام وظايف عوامل اجرايي و جلوگيري از هر گونه سوءاستفاده در زمان تبليغات، رأي‌گيري و شمارش آرا نظارت دارد.وي تاکيد کرد: قضات ويژه‌اي نيز به منظور نظارت در حسن اجراي انتخابات در نظر گرفته شده‌اند که به اين ترتيب، از انجام هرگونه تخلف در زمان تبليغات زودهنگام جلوگيري شود.

دادستان عمومي و انقلاب اسلامي شهرستان دماوند تاکيد کرد: در زمان آغاز تبليغات، هر کانديدي که قصد تخريب کانديد ديگري را داشته باشد، قطعاً مورد برخورد قانوني قرار مي‌گيرد؛ همچنين عدم رعايت مقررات و برهم زدن نظم عمومي، موجب مي‌شود تا دادسرا وارد عمل شده و اقدام جدي نمايد.

ابراهيمي بسابي تصريح کرد: تاکنون تخلفي درخصوص تبليغات پيش از انتخابات در شهرستان دماوند صورت نگرفته است و مردم و کانديداي اين شهرستان، بسيار فهيم هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي