جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 خبرها 

 خداحافظي با روزهاي پاک تهران

دستگاههاي سنجش آلاينده‌ها نشان مي‌دهد که کيفيت هواي پايتخت در شرايط ناسالم براي گروههاي حساس قرار دارد و بيماران قلبي و ريوي، کودکان و افراد ميانسال از تردد در شهر خودداري کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پويا؛ کيفيت هواي پايتخت که از ابتداي سال نو و به‌دليل تعطيلات عيدانه، کاهش تردد خودروهاي سواري، ناپايداري جوي و وزش باد نسبي در شرايط سالم قرار گرفته بود دوباره به شرايط ناسالم براي گروههاي حساس رسيد.دستگاههاي سنجش آلاينده‌ها نشان مي‌دهد که وضعيت کيفي هواي تهران در 24 ساعت گذشته منتهي به ظهر روز گذشته در وضعيت ناسالم براي گروههاي حساس رسيده است.عدد شاخص هاي ذرات معلق کمتر از 2.5 ميکرون بر روي 114 قرار گرفته که نشانگر ناسالم شدن کيفيت هوا براي گروههاي حساس است و در چنين وضعيتي بيماران قلبي و ريوي، کودکان، زنان باردار و افراد ميانسال بايد از تردد در مراکز پرجمعيت و پرترافيک خودداري کنند.

اگر شاخص عددي ذرات معلق کمتر از 2.5 ميکرون کمتر از 50 باشد، هوا پاک خواهد بود و اگر شاخص عددي ذرات معلق کمتر از 2.5 ميکرون بين 50 تا 100 باشند شرايط کيفيت هوا سالم است و شرايط ناسالم براي گروههاي حساس نيز به ميانگين عددي 100 تا 150 تعلق مي‌گيرد اما اگر اعداد از 150 تا 200 قرار گيرند به اين شرايط کيفيت هوا وضعيت قرمز يا شرايط اضطرار گفته مي‌شود و کيفيت هوا در اين ميانگين براي همه افراد ناسالم خواهد بود.

معاون وزير تعاون:

ايجاد نظامات مالي و کسب و کارهاي هدف از مولفه هاي توسعه اشتغال است

معاون توسعه کارآفريني وزارت تعاون: از مولفه هاي توسعه اشتغال ايجاد نظامات مالي و کسب و کارهاي هدف مورد نظر تامين مالي در کشور است که ضرورت دارد به روش هاي جديد مجهز شود.

عيسي منصوري در مصاحبه اختصاصي با خبرگزاري صدا و سيما در حاشيه مراسم امضاي يادداشت تفاهم همکاري با خانم ايلانکا روله رئيس دپارتمان بانک هاي پس انداز آلمان که عصر امروز در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي برگزار شد افزود: از سال گذشته برنامه هاي فراگير و جديدي در حوزه اشتغال آغاز شده که امسال در چارچوب رويکرد توليد و اشتغال فرصت خوبي فراهم شده است و در جلسات هيات دولت نيز به تصويب رسيد.وي با بيان اينکه يکي از اين روش هاي توسعه و ايجاد اشتغال ايجاد ارتباط با ساير کشورهاست ادامه داد: در همين چارچوب يکي از نقاط تامين مالي در سال گذشته بنياد بانک هاي آلمان بود که دوره هاي آموزشي در اين خصوص برگزار شد که در نظر داريم برنامه هايي نيز براي آموزش همکاران و منابع انساني مربوط در ايران و آلمان برگزار کنيم.

منصوري درباره چشم انداز اشتغال در کشور تصريح کرد: همه تلاش اين دولت آن است که از فضاي رکود خارج شويم، معمولا در دوره هاي پس از رکود و تمرکز بر رشد اقتصادي، همراه با ايجاد اشتغال نيست اما اميدواريم براي سال 96 با توجه به ايجاد رشد اقتصادي و مشارکت بيشتر مردم، چشم انداز خوبي در حوزه اشتغال پايدار در کشور پيش رو داشته باشيم.

معاون توسعه کارآفريني و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي گفت: برنامه ويژه اشتغال با تمرکز ويژه بر منويات رهبري اجرا خواهد شد که سعي مي کنيم در اين زمينه از تجربيات کشورهاي ديگر استفاده کنيم .

وي افزود: برنامه ويژه اي در حوزه اشتغال نيز در سال 96 داريم که نشست هاي مديريتي و کارشناسي آن برگزار شده است که پس از تصويب نهايي در دولت اعلام مي شود .

اتمام مهلت مقررات تردد مشمولان سربازي مقيم خارج از کشور

رئيس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد کل نيروهاي مسلح از اتمام مهلت مقررات مربوط به تردد مشمولان ايراني خارج از کشور خبر داد و توضيحاتي را درباره شرايط فعلي تردد اين افراد ارائه کرد.

سردار موسي کمالي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره اينکه گفته مي‌شود مقررات ورود و خروج ايرانيان مقيم خارج از کشور تا پايان سال 95 بوده و در حال حاضر به اتمام رسيده است گفت: اين موضوع صحيح است و اين مقررات تا پايان سال 95 بود، در حال حاضر نيز اقداماتي براي تمديد و شرايط جديد اين مقررات انجام شده که در آينده اطلاع رساني خواهد شد.

کمالي درباره اينکه در حال حاضر ايرانيان مقيم خارج از کشور چه شرايطي دارند؟ اظهار کرد: هموطنانمان در خارج از کشور نبايد نگران باشند چرا که تا زمان تصويب مقررات جديد مقررات قديم همچنان پابرجاست و کساني که وارد کشور شده طبق همان مقررات مي‌توانند خارج شود و کساني هم که خارج شده‌اند بر اساس همين مقررات مي‌توانند وارد شوند.

رئيس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد کل نيروهاي مسلح درباره مقررات تردد ايرانيان خارج از کشور گفت: بر اساس قانوني که در حال حاضر نيز اجرا مي‌شود ايرانياني که حداقل دو سال در خارج از کشور بودند مي‌توانند سالي دو بار و حداکثر سه ماه به کشور تردد کنند.

وي اضافه کرد: اين افراد مي‌توانند در خارج از کشور به سفارت‌خانه‌ها يا نماينده‌هاي جمهوري اسلامي مراجعه کرده و به گذرنامه‌شان مهر ورود و خروج بزنند.کمالي تصريح کرد: اين مقررات درباره افرادي است که مشمول سربازي بوده و به سربازي نرفته‌اند. دانشجويان و آن دسته از مشمولاني که با معافيت تحصيلي به خارج از کشور رفتند مشکلي در ترددشان وجود ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي