جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 ميز خبر 

 ساخت شهرک بازتواني زنان آسيب ديده در تهران

ثريا شارقي مدير کل امور بانوان استانداري تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: کليت طرح بازتواني زنان آسب ديده يا در معرض آسيب سال گذشته تصويب و مقرر شد تا امسال به دستور استاندار و توسط يک کارگروه معين، کارشناسي ساخت شهرک بازتواني زنان آسيب ديده يا در معرض آسيب در استان تهران در دستور کار قرار گيرد.

وي در ادامه افزود: در نظر داريم با ايجاد مراکزي شرايط پايدار و امکانات مناسبي را براي اين دسته از زنان ايجاد کنيم تا در يک سيکل پايدار، شرايط بازتواني آن ها براي ورود به بازار اشتغال ايجاد شود.مدير کل امور بانوان استانداري تهران تصريح کرد: همچنين در نظر داريم تا مراکز مشاوره، تفريحي، آموزشي، درآمدزايي و اشتغال را براي زنان آسيب ديده يا در معرض آسيب ايجاد کنيم.

وي در پايان از راه اندازي سامانه 3 رقمي مرکز مشاوره کار آفريني براي بررسي سوالات، ابهامات و مشکلات اين زنان خبر داد.

سوءاستفاده از حساب کاربري تلگرام پس از واگذاري سيم کارت

رئيس پليس فتا خوزستان، نسبت به سوءاستفاده از حساب کاربري تلگرام پس از واگذاري سيم کارت هاي اعتباري و دائمي هشدار داد.

به گزارش مهر، سرهنگ شاهين حسنوند گفت: دو راه حل براي جلوگيري از دسترسي به حساب تلگرام پس از واگذاري سيم‌کارت وجود دارد. نرم‌افزار تلگرام براي فعال سازي حساب، از روش ارسال کد فعالسازي به شماره سيم کارت استفاده مي‌کند.

وي ادامه داد: مشکلي که در اين روش وجود دارد اين است که در صورت تغيير مالکيت سيم کارت، مالک جديد ممکن است بتواند به حساب تلگرام صاحب سيم کارت دسترسي پيدا کند. اين مشکل ممکن است براي تمامي کاربران تلگرام با هر سيمکارتي رخ دهد.

رئيس پليس فتا خوزستان تاکيد کرد: براي پيشگيري از اين مشکل، توصيه مي‌شود در تنظيمات امنيتي تلگرام (Privacy and Security)، گزينه «تاييد دو مرحله‌اي» (Two-Step Verification) را فعال کنيد.با اين کار، يک رمز عبور شخصي براي حساب تلگرام خود تعيين مي‌کنيد که براي ورود به حساب تلگرام شما از يک دستگاه جديد، نياز به وارد کردن اين رمز عبور خواهد بود

حسنوند تاکيد کرد: علاوه بر اين، اگر قصد داريد سيمکارت خود رو به شخص ديگري واگذار کنيد، حتما حساب تلگرام را از طريق (Delete Account) پاک کنيد تا مالک جديد سيمکارت به تلگرام شما دسترسي نداشته باشد.

زلزله 4.4 ريشتري زرند کرمان را لرزاند

زمين لرزه اي به بزرگي 4.4 در مقياس امواج دروني زمين (ريشتر) روز گذشته حوالي زرند در شمال استان کرمان را لرزاند.به گزارش ايرنا از مرکز لرزه نگاري کشوري زمان وقوع اين زمين لرزه در عمق 10 کيلومتري زمين ساعت 9 و 46 دقيقه و 21 ثانيه روزگذشته ثبت شد.

اين زمين لرزه در مختصات طول جغرافيايي 56،55 و عرض جغرافيايي 30،81 روي داد و تاکنون از خسارات احتمالي آن گزارش رسمي دريافت نشده است.

محسن صالحي کرماني مديرکل مديريت بحران استانداري کرمان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: تاکنون گزارشي از خسارات احتمالي زمين لرزه زرند گزارش نشده است.

آتش‌سوزي اتوبوس مسافربري در سيستان‌وبلوچستان

جانشين رييس پليس راه راهور جزئيات حريق اتوبوس بنز در سيستان و بلوچستان را اعلام کرد. به گزارش برنا، سرهنگ ابراهيم وهاب زاده گفت: حوالي ساعت 4:30 بامداد روز گذشته در کيلومتر 30 محور سفيد آبه در شمال سيستان و بلوچستان يک دستگاه اتوبوس بنز از قسمت موتور دچار حريق شد.

وي با اشاره به اين که اتوبوس مذکور در اين حادثه به طور کامل سوخت افزود: خوشبختانه اتوبوس فاقد مسافر بوده و اين حادثه کشته و مجروحي به همراه نداشته است.

جانشين رئيس پليس راه راهور ناجا گفت: اتوبوس يادشده از زاهدان به سمت مشهد در حال حرکت بوده که برابر اعلام کارشناسان پليس راه استان به علت نامعلومي از ناحيه موتور آتش گرفت و پس از آن حريق به کل اتوبوس سرايت کرده و خودرو به طور کامل سوخته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي