جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 «والرين»، پرهزينه‌ترين فيلم تاريخ فرانسه 

 
جديدترين ساخته «لوک بسون» با عنوان «والرين» پرهزينه‌ترين فيلمي نام گرفت که تاکنون در سينماي فرانسه ساخته شده است.به گزارش ايسنا به نقل از «اسکرين رنت»، کمپاني فيلم‌سازي «EuropaCorp» اعلام کرد که فيلم علمي تخيلي «والرين و شهر هزار سياره» به کارگرداني «لوک بسون» که پروژه‌اي صد درصد فرانسوي است، باهزينه توليد 197 ميليون يورو معادل 210 ميليون دلار ساخته شده است.

هزينه توليد اين فيلم با پرهزينه‌ترين قسمت‌هاي مجموعه فيلم‌هاي هاليوودي «ترانسفورمرها» و «مردان ايکس» برابري مي‌کند تا ساخته «لوک بسون» که اقتباسي از يک رمان مصور است، عنوان پرهزينه‌ترين فيلم تاريخ سينماي فرانسه را به خود اختصاص دهد.

مجموعه کتاب‌هاي مصور «والرين» اثر «پي‌يرکريستين» که در سال 1967 منتشر شد،‌ به ماجراهاي سفر در زمان و مکان مامور «والرين» و همکارش «لورلين» مي‌پردازد.پيش از اين فيلم «آستريکس در بازي‌هاي المپيک» با بودجه 82 ميليون دلاري پرفروش‌ترين فيلم سينماي فرانسه بود.

از بازيگران فيلم «والرين و شهر هزار سياره» مي‌توان به دين «دي‌هان»، «کارا دلوين»، «کلايو اُوِن»، «ريحانا»، «کريس وو» و «اتان هاوک» اشاره کرد و فيلم قرار است در تاريخ 21 ژوئن 2017 در سراسر جهان به نمايش در آيد و از 26 ژوئن نيز در فرانسه اکران خواهد شد.

«لوک بسون» در سال 1995 با ساخت فيلم «حرفه‌اي» (لئو) با بازي «ژان رنو» و «ناتالي پورتمن» به اوج شهرت رسيد و از ديگر ساخته‌هاي او مي‌توان به «آبي بزرگ»، «آخرين نبرد»، «مترو» و «نيکيتا» اشاره کرد.

«بسون» در سال 2013 فيلم «مالاويتا» را که اقتباسي از کتاب «رفقاي بد» نوشته «تونينو باناکويستا» است با بازي بازيگراني چون «رابرت دنيرو»، «تامي لي جونز» و «دايانا آرگون» مقابل دوربين برد و «لوسي» آخرين ساخته اکران شده اين سينماگر فرانسوي است که در آن «مورگان فريمن» و «اسکارلت يوهانسون» ايفاي نقش کرده‌اند، اين فيلم عملکرد بسيار موفقي در گيشه داشت و به فروشي بيش از 460 ميليون دلار دست يافت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي