جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 خبر هنري 

 بازيگر نقش «برلوسکوني» انتخاب شد

«توني سرويلو» براي بازي در نقش «سيلويو برلوسکوني» نخست وزير سابق ايتاليا انتخاب شد.به گزارش ايسنا به نقل از ورايتي، «پائولو سورنتينو» کارگردان برنده اسکار ايتاليايي از «توني سرويلو» براي بازي در نقش اصلي فيلم «سيليو برلوسکوني» چهره قدرتمند رسانه‌اي ايتاليا و نخست وزير سابق اين کشور استفاده خواهد کرد.

«سرويلو» پيش از اين در سال 2013 و فيلم «زيبايي بزرگ» با «سورنتينو» همکاري داشت، فيلمي که در نهايت موفق به کسب جايزه بهترين فيلم خارجي اسکار شد. وي پيش از اين نيز در فيلم «گومورا» از ساخته‌هاي «ماتئو گارونه» نيز در نقش «جوليو آندروتي» از نخست وزيرهاي ايتاليا بازي کرده بود.

فيلم زندگي «برلوسکوني» که نام «لورو» (به زبان ايتاليايي به معناي «آنها») براي آن انتخاب شده است با فيلمنامه‌اي از خود «سورنتينو» و به زبان ايتاليايي ساخته خواهد شد و فيلمبرداري آن نيز از تابستان امسال در ايتاليا آغاز مي‌شود.

«سيلويو برلوسکوني» که بزودي 80 ساله خواهد شد، تصميم دارد پس از دو دهه و چهار بار حضور به عنوان نخست وزير ايتاليا از دنياي سياست خداحافظي کند. وي در ماه جولاي يک عمل جراحي قلب باز انجام داد و سهام باشگاه فوتبال آ.ث ميلان که نماد موفقيتش بود را نيز به يک کنسرسيوم چيني فروخت.

قرار است فيلم «لورو» تصويرگر دنياي «برلوسکوني» باشد و نگاه انتقادي به زندگي اين چهره سياسي پرحاشيه نخواهد داشت.

«لورو» جديدترين ساخته «سورنتينو» پس از سريال 10 قسمتي «پاپ جوان» با بازي «جود لا» است که امسال دو قسمت اول آن در جشنواره فيلم ونيز رونمايي شد.اين کارگردان ايتاليايي در سال 2015 نيز کمدي درام «جواني» را ساخت که برنده جايزه بهترين فيلم و کارگرداني از جوايز فيلم اروپا شد.

شخصيت سياسي «برلوسکوني» پيش از اين نيز در چندين فيلم مورد توجه فيلمسازان قرار گرفته بود که از آن جمله مي‌توان به فيلم «کيمن» محصول سال 2008 ميلادي به کارگرداني «ناني مورتي» ديگر فيلمساز معروف ايتاليايي اشاره کرد.

استقبال مخاطبان از اجراهاي تماشاخانه ايرانشهر

نمايش هاي به صحنه رفته در اولين ماه سال 96 در تماشاخانه ايرانشهر، با استقبال مخاطبان و هنرمندان عرصه هاي مختلف اجرا مي شوند.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل تماشاخانه ايرانشهر، اين مجموعه تئاتري که فعاليت خود در سال 96 را با ميزباني 4 اثر نمايشي آغاز کرده، با استقبال مخاطبان و اهالي هنر مواجه شده است.

اين در حالي است که نمايش هاي «ولپن» به کارگرداني مهدي کوشکي و «آوازهاي سر شام» به کارگرداني کاوه مهدوي در سالن دکتر ناظرزاده کرماني و «... و چند داستان ديگر» به کارگرداني پيام لاريان و «سونات پاييزي» به کارگرداني جلال تهراني در سالن استاد سمندريان، هفته اول اجراهاي خود را سپري مي کنند.طبق برنامه ريزي انجام شده، نمايش هاي «ولپن» و «آوازهاي سر شام» که به ترتيب ساعت 17:15 و 21 به صحنه مي روند تا 15 ارديبهشت ماه و نمايش هاي «... و چند داستان ديگر» و «سونات پاييزي» که به ترتيب ساعت 18:30 و 20:30 به صحنه مي روند تا 17 ارديبهشت ماه به اجراي عمومي خود ادامه مي دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي