جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 تساوي پرسپوليس و استقلال در ليگ قهرمانان
 سرخ‌پوشان در يک قدمي حذف از آسيا 

 
آفرينش- در چهارمين هفته از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا، تيم فوتبال پرسپوليس ايران در ورزشگاه آزادي به مصاف الريان قطر رفت. اين ديدار با قضاوت "ريوجي ساتو" داور ژاپني و در حضور 57 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادي برگزار شد که در نهايت با تساوي بدون گل خاتمه يافت. استقلال تهران هم که صدرنشين گروهش بود، در زمين تيم قعرنشين لوکوموتيو به تساوي يک بر يک رسيد.

پرسپوليس با تساوي مقابل الريان پنج امتيازي شد و در رده سوم باقي ماند. الريان هم با هفت امتياز در مکان دوم قرار گرفت و الهلال با 8 امتياز صدرنشين گروه است.

با اين نتايج پرسپوليس در آستانه حذف از رقابتها قرار گرفته و براي صعود از گروهش بايد حتما الهلال صدرنشين را شکست دهد که اين بازي در قطر برگزار مي شود.

اين در حالي است که سرخپوشان دو مهره کليدي خود يعني سيد جلال حسيني و سروش رفيعي را در اختيار ندارند و با توجه به نيمکت ضعيف پرسپوليس، کار آنها مقابل الهلال بسيار دشوار خواهد بود.

شايد حالا برانکو ايوانکوويچ حسرت بازيکنان بي کيفيت خارجي را بخورد که به خدمت گرفت. البته دو اوکرايني بي کيفيت اين تيم، باشگاه را در اواسط فصل ترک کردند تا جز ضرر مالي، سودي براي پرسپوليسي ها نداشته باشند.

جدايي رامين رضاييان از اين تيم به دليل مسائل انضباطي نيز گره پرسپوليس را کورتر کرده است و حالا تيمي که براي قهرماني در ليگ ايران تنها دو امتياز از چهار بازي احتياج دارد، در آستانه حذف از مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا قرار گرفته است.

البته نکته بسيار مهم اين بازي، ضربه پنالتي بود که مهدي طارمي از دست داد. شايد اگر طارمي درک مي کرد، تماشاگران روي سکوها اعم از پير و جوان چقدر استرس دارند، با يک ضربه چيپ، پنالتي را از دست نمي داد.

ترکيب پرسپوليس: علي‌رضا بيرانوند، سيد جلال حسيني، صادق محرمي، محمد انصاري، سروش رفيعي (90 ربيع خواه)، حسين ماهيني، کمال کاميابي‌نيا، محسن مسلمان، علي عليپور، مهدي طارمي و وحيد اميري.

لحظات حساس بازي:

دقيقه 11، تاباتا در حالي که با بيرانوند تک‌به‌تک شده بود، نتوانست توپ را به تور برساند و بيرانوند شوت زميني مهاجم الريان را مهار کرد.

دقيقه 42، خطا روي مهدي طارمي داور را بر آن داشت که براي پرسپوليس پنالتي بگيرد. طارمي ضربه را به صورت چيپ و قوس دار زد ولي توپ از بالاي دروازه بيرون رفت.

اعتراض دروازه‌بان الريان به داور باعث شد از ريوجي ساتو کارت زرد بگيرد. عمر باري به ليزر انداختن تماشاگران به روي چشمانش اعتراض داشت.

دقيقه 46، ضربه سر طارمي به تير دروازه الريان برخورد کرد.

دقيقه 47، گارسيا روبه‌روي دروازه پرسپوليس صاحب توپ شد و در حالي که فقط بيرانوند را مقابل خود داشت مينتوانست ضربه خوبي به توپ بزند اما فقط يک کرنر کسب کرد.

دقيقه 62، علي علي‌پور با پاس بلند بيرانوند با عمر باري تک به تک شد اما در جدال با مدافع الريان سرنگون شد و منتظر اعلام پنالتي بود اما داور اعتقادي به پنالتي نداشت.

دقيقه 92، سوريا در موقعيت تک به تک با بيرانوند شوت فني زد که خيلي خطرناک بود و با اختلاف کمي به بيرون رفت.

دقيقه 93، باز هم سوريا با بيرانوند تک به تک شد و اين بار توپش به تير دروازه برخورد کرد.

يک امتياز استقلال در تاشکند

اما لوکوموتيو ازبکستان ميزبان استقلال تهران بود که بازي به تساوي رسيد.در ابتداي لوکوموتيو به حملات پردامنه‌اي دست زد. در دقيقه 13 روي اشتباه فرشيد باقري، مهاجم لوکوموتيو در موقعيتي تک به تک با رحمتي قرار گرفت و با يک شوت دقيق بيکيمايف گل نخست بازي را به ثمر رساند.

بعد از گل تيم لوکوموتيو، استقلالي‌ها جلو آمدند و در دقيقه 21 محسن کريمي شانس گلزني داشت اما شوت او با اختلافي اندک راهي اوت شد.

در ادامه اين نيمه يک ضربه ايستگاهي در دقيقه 40 به سود استقلال اعلام شد که اين توپ را اميد ابراهيمي به سمت دروازه حريف زد که با اختلافي اندک اين توپ راهي اوت شد.

شاگردان منصوريان نيمه دوم را براي رسيدن به گل تساوي، هجومي آغاز کرده و چند حمله نصفه و نيمه روي دروازه حريف تدارک
ديدند.

بهترين موقعيت استقلال در دقيقه 85 از دست رفت و ضربه سر بهنام برزاي توسط مدافع حريف از روي خط دروازه برگشت داده شد. اما يک دقيقه بعد کاوه رضايي بالاخره موفق شد بازي را به تساوي بکشاند و با ضربه اي فني و زيبا، توپ را به گوشه دروازه نماينده ازبکستان فرستاد.

ترکيب استقلال: مهدي رحمتي، رابسون جانواريو، پادواني، وريا غفوري، ميلاد زکي پور، فرشيد باقري، فرشيد اسماعيلي، اميد ابراهيمي، علي قرباني، محسن کريمي و کاوه رضايي


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي