جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

 برانکو:
 اين‌ آخرين پنالتي طارمي در دوران مربيگري من است 

 
سرمربي پرسپوليس به شدت از نحوه پنالتي زدن مهدي طارمي ابراز ناراحتي کرد.

برانکو ايوانکوويچ پس از تساوي اين تيم مقابل الريان اظهار کرد: قبل از هر چيزي براي هواداران ناراحتم که نتوانستيم در اين بازي به پيروزي برسيم. خيلي تلاش کرديم. مي‌دانستيم که الريان تيم خوب و عالي است اما ما بهتر بازي کرديم و 14 کرنر زديم. موقعيت‌هاي گل زيادي ايجاد کرديم و عجيب است که نباختيم و خوشبختانه گل نخورديم. همين يک امتياز ما را در کورس نگه مي‌دارد و طبيعي است که بازي با الهلال بازي سرنوشت‌ساز و حساسي خواهد بود.

وي درباره تعويض‌هايش در اين بازي گفت: من ربيع‌خواه را به زمين آوردم اما چيزي که بايد اتفاق مي‌افتاد نيفتاد. حريف نتوانست شانسي روي دروازه ما ايجاد کند و وسط زمين را براي خود نگه داشتيم. بازيکنانم جوانند و به سختي مي‌توانند در اين بازي خودي نشان دهند.

او درباره اشتباهات مدافع مياني الريان و سانتر از جناحين بازيکنان پرسپوليس گفت: طبيعي است که ليگ قهرمانان آسيا با ليگ ايران متفاوت است. بازي در ليگ قهرمانان کيفيت بالاتري نسبت به ليگ ايران دارد.

در ليگ ايران بازيکني مانند تاباتا يا سوريا نداريم. آن‌ها بازيکنان باتجربه‌ بين‌المللي زياد هستند و طبيعي است که مقابل آن‌ها نمي‌شود به راحتي بازي کرد.

ما تلاش‌مان را کرديم و در وسط زمين و ميانه‌ها موقعيت ايجاد کنيم و موفق شديم حتي پنالتي هم بگيريم که گل نشد. پنالتي دوم هم مي‌توانست روي بازيکن ما گرفته شود که اين طور نشد.

قبلا هم گفته بودم امروز تيمي بوديم که توانستيم شانس گل ايجاد کنيم. بيرانوند بسيار عالي عمل کرد و مانع گلزني حريف شد. در ليگ قهرمانان کوچک‌ترين اشتباه تاوان سنگيني دارد. گل نشدن پنالتي تاثير خود را در کار ما گذاشت. اگر گل مي‌شد بازي به نحو ديگري پيش مي‌رفت. شوق و احساس بچه‌ها در 15 دقيقه آخر باعث مي‌شد سازماندهي تيم به هم بريزد. واکنش نشان دادن به عملکرد تيم در لحظات آخر بسيار سخت است.

سرمربي پرسپوليس درباره مشکلات گلزني اين تيم گفت: بازيکن بايد مادرزادي گلزن باشد. ما فرصت‌هاي زيادي را از دست مي‌دهيم. بازيکنان انرژي زيادي مي‌گذارند و اگر اين مشکل به راحتي حل مي‌شد ما قبلا آن را حل مي‌کرديم. آن‌ها با يکديگر تفاوت دارند و يک حرکت آن‌ها سرنوشت‌ساز است. مي‌توانيم از پنالتي نزدن طارمي ناراحت باشيم اما او مقابل الوحده گل زد و در ليگ نيز آقاي گل اين رقابت‌هاست. ما مهاجماني داريم که حتي يکي، دو ماه گل نمي‌زنند. نمي‌توان به آن‌ها خرده گرفت. پنالتي طارمي آخرين پنالتي بود که او در مدتي که من سرمربي پرسپوليس هستم، زد.

وي درباره ناراحتي هواداران پرسپوليس گفت: فقط مي‌توانم بگويم ببخشيد.

برانکو درباره روند پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا و همچنين پنالتي زدن مهدي طارمي اظهار کرد: طارمي پنالتي تمرين مي‌کند و واقعا خوب کار مي‌کند. نمي‌دانم چرا تصميم به زدن ضربه چيپ گرفت.

اگر بازي را مي‌باختيم تمام برنامه‌هايمان نابود مي‌شد. ما همچنان براي صعود در کورس هستيم و نشان داديم که هيچ تيمي بهتر از ما نيست اما اين براي راهيابي به مرحله بعد کافي نيست.

او درباره احساسي عمل کردن بازيکنان پرسپوليس در مقابل تيم‌هايي که دفاعي بازي مي‌کنند گفت: ما آگاهانه اين ريسک را پذيرفتيم. به بازيکنان گفتيم که بايد قلب‌تان داغ و خون‌تان سرد باشد. اين در عملکرد ما ديده مي‌شود که بازيکنانم احساسي بازي مي‌کنند که بتوانند برد را به ارمغان بياورند. خطر صعود نکردن ما را تهديد مي‌کند. ما براي ديدار با الهلال خود را آماده مي‌کنيم. سيد جلال و سروش براي بازي آينده ما محروم خواهند بود اما اين باعث نمي‌شود که ما کار خود را جلو نبريم.

وي ادامه داد: کادر فني طارمي را آقاي گل ليگ و تيم ملي کند. پلي استيشن که بازي نمي‌کنيم. عوامل انساني دخيل هستند. بازيکنان بعضي مواقع تلاش مي‌کنند که ضعف‌هايشان را پوشش دهند اما گاهي اوقات نمي‌شود. طارمي فرصت‌هاي زيادي را گل کرده است و مهاجم اول پرسپوليس است و به طور مداوم روي بهبود عملکرد او کار مي‌کنيم اما يک شبه، يک ماهه و يا حتي 6 ماهه هم نمي‌شود يک مشکل را برطرف کرد. بايد ديد آيا با افزايش تجربه مي‌تواند بيشتر قدر موقعيت‌هايش را بداند يا نه؟ اين دومين آقاي گلي طارمي است. وقتي من به پرسپوليس آمدم طارمي 6 گل زد. فصل بعد 16 گل و اين فصل تا به اينجا 14 گل. ما تاثير خود را به روي او گذاشته‌ايم و مي‌توان به او خوش‌بين بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي