جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 نامه تيلرسون به مجلس نمايندگان آمريکا مبني بر پايبندي ايران به تعهدات برجامي‌اش 

 رکس تيلرسون، وزير امور خارجه آمريکا به وقت محلي با ارسال يک نامه به «پل رايان» رئيس مجلس نمايندگان اين کشور پايبندي ايران به تعهدات برجامي‌اش را اعلام کرده است.به گزارش ايسنا، خبرگزاري آسوشيتدپرس نوشت، تيلرسون در اين نامه تاکيد کرده است که دولت آمريکا در حال بررسي توافق هسته‌اي براي ارزيابي اين موضوع است که آيا ادامه تعليق تحريم‌ها در راستاي منافع ملي آمريکا قرار دارد يا نه؟وي در نامه خود بار ديگر اين ادعاي واهي را تکرار کرده است که ايران يکي از کشورهاي پيشرو در حمايت از تروريسم است.

دولت آمريکا هر 90 روز يک بار بايد گزارشي مبني بر تاييد پايبندي ايران به تعهدات هسته‌اي‌اش ذيل برجام را به کنگره ارايه دهد و اين نخستين بار است که دولت ترامپ اين تاييديه را ارايه مي‌کند.برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در 26 دي‌ماه 1394 اجرايي شد و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي تا کنون در گزارش‌هاي فصلي پايبندي ايران به تعهدات هسته‌اي‌اش را تاييد کرده است.

بر اساس برجام رييس‌جمهور آمريکا متعهد شده است تحريم‌هاي هسته‌اي و اقتصادي کشورش عليه ايران را برداشته يا متوقف کند. اين دستور از زمان اجراي برجام تاکنون هر چهار ماه يک بار تمديد شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي