جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 عجيب و جالب 

 مار معتاد راهي مرکز ترک اعتياد شد

اين برنامه نزديک به 20 سال قدمت دارد و به گفته مسئولان زندان علاوه بر بهبود دادن حيات وحش، در اصلاح رفتار حيوان هم نقش مهمي دارد.

سال گذشته، وقتي که نيروهاي پليس استراليا به يک کارگاه توليد مواد مخدر يورش بردند، انتظار داشتند چندين کيلو «کريستال»، وسايل مربوط به ساختن مواد مخدر و مقدار زيادي پول نقد پيدا کنند.

به گزارش جام جم آنلاين از بي بي سي، اما، وقتي که نيروهاي امنيتي داشتند محل را مي‌گشتند، يک مار پيتون 183 سانتيمتري هم پيدا کردند که همه نشانه‌هاي معتاد بودن را نشان مي‌داد. به نظر مي‌رسد که گازها و ذره‌هاي شيميايي و مواد مخدر از طريق تماس با پوست مار، وارد جريان خون او شده بود.

هفت ماه پس از آن ماجرا، حالا آن مار پرخاشگر با کمک «هم‌سلولي‌ها» در مرکز اصلاحي در سيدني اعتيادش را ترک کرده و رفتارش هم دوباره عادي شده است.

14 زنداني که بخشي از يک برنامه دولتي ويژه براي محافظت کردن از حيات وحش هستند، مسئوليت بهبود مار پيتون را بر عهده داشتند.

البته اين مار تنها حيواني نيست که در زندان جان موروني آب خنک مي‌خورد. در اين مرکز از 250 حيوان - شامل کانگورو، والابي، وامبت و انواع پرنده‌هاي محلي - مراقبت مي‌شود.

اين برنامه نزديک به 20 سال قدمت دارد و به گفته مسئولان زندان علاوه بر بهبود دادن حيات وحش، در اصلاح رفتار حيوان هم نقش مهمي دارد.

به گفته ايوان کالدلر، مدير زندان، فراهم کردن فرصتي براي زنداني‌ها که بتوانند در آن مسئوليت مراقبت از يک حيوان را بر عهده بگيرند، يک نکته بسيار مثبت و موثر در تغيير دادن رفتار آن‌ها است.

اما، مار داستان همچنان بخشي از يک پرونده قانوني است و به همين دليل هويت و نام او اعلام نشده و بايد همچنان مدتي در زندان باقي بماند. قرار است پس از برگزاري جلسه‌هاي محاکمه در دادگاه و اختتام يافتن اين پرونده، مار هم از زندان آزاد و به محلي جديد منتقل شود.

آموزش فوتبال به زنبورهاي عسل

محققان انگليسي در سال گذشته به زنبورهاي عسل ياد دادند تا با پرتاب کردن يک توپ زردرنگ داخل يک سوراخ در زمين فوتبال، جايزه شيريني را دريافت کنند.

رودخانه اي که 4 روزه ناپديد شد

در کانادا اتفاقي روي داده که دانشمندان را بهت زده کرده است. رودخانه اي تنها در عرض چهار روز ناپديد شده است.

به گزارش مهر، پايگاه علمي – خبري ساينس الرت مي نويسد: براي نخستين بار در تاريخ معاصر دانشمندان ناپديد شدن رودخانه اي را تنها در مدت چهار روز تأييد کرده اند.

اين پديده که تحت عنوان «سرقت رودخانه» شناخته مي شود زماني روي مي دهد که يک رودخانه توسط رودخانه اي ديگر دزديده مي شود! بررسيهاي تاريخي نشان مي دهد که چنين پديده اي معمولا طي صدها هزار سال روي مي دهد اما درخصوص رودخانه Slims River که از يخچال طبيعي Kaskawulsh Glacier سيراب مي شود اين رويداد عجيب تنها در مدت چهار روز به وقوع پيوسته است.

اينکه روخانه اي در مدت تنها چهار روز ناپديد شود از نگاه دانشمندان به عنوان يک پديده حيرت انگيز در نظر گرفته مي شود و مهمتر اينکه ناپديدشدن اين رودخانه هميشگي است.

دن شوگر از دانشگاه واشنگتن مي گويد: زمين شناسان شاهد سرقت رودخانه ها بوده اند اما تا آنجا که ما مي دانيم چنين اتفاقي در عصر حاضر روي نداده است. اشاره اين محقق زمين شناس به اين واقعيت است که اصولا چنين رويدادي در گذر زمان و در مدت صدها هزار سال روي مي دهد.

رودخانه اي که ناپديد شده 480 متر پهنا داشته و رودخانه اي طولاني بوده است.دانشمندان همچنان بهت زده هستند و در تلاشند علت بروز اين اتفاق را کشف کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي