جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 خبرپزشكي 

 مضرات استفاده از پوست مرغ

از عوارض استفاده از پوست مرغ در غذاها چه ميدانيد ؟پوست مرغ چه تاثيرات منفي بر بدن مصرف کنندگان ميگذارد مزايا و معايب خوردن پوست مرغ به چه صورت است ؟نظر متخصصين تغذيه در اين باره چيست ؟ چربي موجود در پوست مرغ عوارض جانبي زيادي براي بدنمان به همراه دارد، برخي باورهاي نادرست در مورد پوست مرغ وجود دارد که در اين بخش به آن ها اشاره خواهيم کرد.

هرچند گرفتن پوست مرغ قبل از خوردن ممکن است مزايايي داشته باشد، اما هميشه ضروري نيست. خوردن پوست مرغ، کالري بيشتري به غذايتان مي‌دهد، ولي مزايايي هم دارد.اين درست است که پوست مرغ داراي مقداري چربي است. به گفته‌ي دانشکده سلامت عمومي هاروارد، گرچه بسياري اوقات چربي موجود در غذاهاي حيواني، چربي اشباع شده است که مي‌تواند در صورت زياده‌روي کلسترول و خطر بيماري‌هاي قلبي را افزايش دهد، اکثر چربي موجود در پوست مرغ چربي‌هاي غير اشباع مفيد براي قلب است.بر اساس گزارش دپارتمان کشاورزي پايگاه ملي تغذيه‌ي آمريکا، يک اونس پوست مرغ حاوي 3 گرم چربي اشباع و 8 گرم چربي غير اشباع است. بعلاوه، دانشکده سلامت عمومي هاروارد اضافه کرد که پختن مرغ با پوست به حفظ رطوبت و طعم مرغ کمک مي‌کند. پس اگر مي‌خواهيد براي مهمان‌هايتان مرغ درست کنيد و از خشکي و بي‌مزگي آن جلوگيري کنيد، پوست آن را برنداريد.

معايب خوردن پوست

مهمترين ايراد نگه داشتن پوست روي مرغ اين است که کالري و چربي اشباع بيشتري به غذايتان اضافه مي‌کند. به گزارش وزارت کشاورزي ايالات متحده (USDA) يک فنجان سينه‌ي مرغ پخته شده بدون پوست داراي 231 کالري است، در حالي که يک فنجان سينه‌ي مرغ پخته شده با پوست حاوي 276 کالري است. با وجود اينکه بيشتر چربي پوست مرغ از نوع غير اشباع است، اما در هر اونس آن 3 گرم چربي اشباع وجود دارد، که همان ميزان موجود در يک فنجان سينه مرغ پخته شده است.

انجمن سلامت آمريکا توصيه مي‌کند که ميزان چربي اشباع در رژيم غذايي‌تان را تا 5 يا 6 درصد کل کالري دريافتي روزانه کاهش دهيد که با حدود 13 گرم چربي اشباع روزانه در رژيم 2000 کالري برابر است.

حرف آخر

مزايا و معايبي در برداشتن پوست مرغ قبل از خوردن آن وجود دارد. حرف آخر اين است که نگه داشتن پوست مرغ کالري دريافتي يا خطر بيماري‌هاي قلبي را در صورتي که به اندازه متعادل در برنامه‌ي غذايي مصرف شود، به طرز چشمگير افزايش نمي‌دهد. ادعاي نادرستي در مورد پوست مرغ وجود دارد که تصور مي‌شود سرشار از چربي است، اما از آنجا که در پوست مرغ، چربي غير اشباع سالم بيش از چربي اشباع وجود دارد، به آن بدي که فکر مي‌کنيد نيست. پس اگر از خوردن آن لذت مي‌بريد، نگران نباشيد.

منبع :دكتر سلام


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي