جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 در استان 

 شناسايي 23 مرکز تجاري ناايمن در کرمانشاه

كرمانشاه – خبرنگار آفرينش

مديرعامل سازمان بهسازي و نوسازي بافت فرسوده کرمانشاه گفت: 23 پاساژ و مرکز تجاري ناايمن و در معرض خطر را شناسايي کرده ايم که فقط دو مورد آنها امکان مقاوم سازي را دارد و مابقي بايد تخريب و نوسازي شوند.

عليرضا وزير، با بيان اينکه بعد از حادثه پلاسکو شناسايي مراکز تجاري ناايمن کرمانشاه آغاز شد، اظهار کرد: بعد از حادثه آتش‌سوزي بازار زرگرهاي کرمانشاه موضوع را با جديت بيشتري پيگيري کرديم.

وي ادامه داد: با بررسي که کارشناسان انجام دادند 23 پاساژ و مرکز تجاري درمعرض خطر در کرمانشاه شناسايي شد.

به گفته اين مسئول، از اين 23 مرکز تجاري 15 مرکز با خطر نسبي خيلي زياد، شش مرکز در خطر نسبي زياد و دو مرکز در خطر نسبي متوسط هستند.

مديرعامل بهسازي و نوسازي بافت فرسوده کرمانشاه با بيان اينکه فقط دو مرکزي که خطر نسبي متوسط دارند مي‌توانند مقاوم‌سازي شوند، يادآوري کرد: ساير مراکز قطعا نيازمند تخريب و نوسازي هستند.

وزيري تاکيد کرد: از اين تعداد سه مرکز مالک دولتي دارد که هر سه مرکز غيرقابل مقاوم سازي هستند و بايد نوسازي شوند.

وي از اخطار جدي به مالکان اين مراکز خبر داد و افزود: شهرداري هم اعلام کرده که حاضر است در ساخت و ساز و ساير موارد تخفيفات و بسته حمايتي براي نوسازي مراکز تجاري در معرض خطر در نظر بگيرد.

مديرعامل بهسازي و نوسازي بافت فرسوده کرمانشاه با بيان اينکه تاکنوني بازخوردي از سوي صاحبان اين مراکز براي اعلام همکاري نداشته ايم، عنوان کرد: سازمان بهسازي و نوسازي بافت فرسوده به دليل خطري که اين مراکز را تهديد مي‌کند، حتي بيش از وظايف خود پاي کار بوده است.

وي اظهار کرد: در نقاط ديگر شهر که خارج از محدوده بافت فرسوده است نيز شهرداري‌هاي مناطق در حال شناسايي مراکز تجاري در معرض خطر هستند.

وزيري خاطرنشان کرد: کار ديگري که بعد از آتش‌سوزي بازار زرگرها با جديت پيگيري شد مکاتبه با ميراث فرهنگي بود که بازار قديمي کرمانشاه صرفا به جاذبه گردشگري تبديل شود و ديگر بعد تجاري نداشته باشد، تا خطر کمتري اين محدوده را تهديد کند.

وي گفت: ما اعلام آمادگي کرديم از ظرفيت مراکز تجاري در دست احداث در خيابان مدرس براي اسکان کسبه بازار قديمي استفاده شود، براي مثال مجتمع تجاري "خورشيد" که حداکثر تا شش ماه ديگر به بهره‌برداري مي‌رسد در اختيار زرگرها و طلافروشان قرار گيرد.

به گفته اين مسئول حتي مکاتبه با رئيس اتحاديه نيز انجام شده، اما هنوز بازخوردي نداشته است.

مديرعامل بهسازي و نوسازي بافت فرسوده کرمانشاه معتقد است، ناايمن بودن مراکز تجاري و بازارهاي کرمانشاه مربوط به امروز و ديروز نيست و قدمت زياد دارد و مرتفع کردن آن نيز زمان بر و نيازمند همکاري ساير بخش‌ها و خصوصا مالکان مراکز تجاري است.

فرهنگ‌سازي مصرف بهينه آب در مدرسه شهيد خليلي دماوند

دماوند- صادقعلي

کارشناسان روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در دبستان دخترانه شهيد خليلي دماوند حضور يافته و از نزديک دانش‌آموزان را با فرهنگ صحيح مصرف آب آشنا کردند.

به گزارش خبرنگارآفرينش، طي هماهنگي‌هاي به عمل آمده با مسئولين مدرسه شهيد خليلي کارگاه آموزشي با حضور دانش آموزان و معلمين اين مدرسه برگزار شد.

در اين برنامه کارشناس روابط عمومي شرکت آبفا درخصوص افزايش و ارتقاي سطح آگاهي دانش‌آموزان در ارتباط با نقش و اهميت آب در زندگي، آموزش آنها براي آشنايي بيشتر با مفاهيم صرفه‌جويي و اصلاح الگوي مصرف آب، انتقال مفاهيم آموزش داده شده به خانواده‌ها از طريق دانش‎آموزان، نهادينه کردن فرهنگ صحيح مصرف بهينه آب و افزايش روحيه مشارکت‌پذيري و رابطه کودکان با اولياء و معلمان با مجموعه آب و فاضلاب و برجسته کردن نقش آنها در حفظ منابع آب و مصرف صحيح آن سخن گفت.

در اين کارگاه که بيش از 300 نفر از دانش‎آموزان به صورت تفکيک هر کلاس به همراه معلمان خود حضور داشتند دانش‌آموزان با اهميت و ارزش آب در زندگي اجتماعي انسان‌ها بيش از پيش آشنا شدند و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب نيز ضمن تشريح و تبيين اهداف برگزاري اين برنامه، آموزش‌هاي لازم در خصوص چگونگي راه‌هاي صحيح مصرف بهينه آب و فرهنگ‌سازي و انتقال اطلاعات کسب شده به کودکان داده شد.

برگزاري «جشن ياري» ويژه کمک به کودکان سرطاني در دماوند

دماوند -ايرج صادقعلي

مراسم «جشن ياري» ويژه کمک به کودکان سرطاني با همکاري موسسه خيريه محک، به‌صورت نمادين در مدرسه راهنمايي حضرت خديجه(س) گيلاوند واقع در شهرستان دماوند برگزار شد.

مهناز بوذري، نماينده موسسه محک در شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: موسسه محک از سال 93، فعاليت خود را به‌صورت جدي در سطح مدارس آغاز کرد و خوشبختانه همکاري خوبي در اين راستا صورت پذيرفته است.

وي افزود: درراستاي امضاي تفاهم‌نامه اين موسسه با سازمان آموزش‌وپرورش، همه‌ساله تعدادي قلک باهدف جمع‌آوري کمک‌هاي نقدي به کودکان سرطاني در مدارس توزيع مي‌شود و عوايد آن در اين خصوص مورداستفاده قرار مي‌گيرد.

بوذري با اشاره به فعاليت شهرستان دماوند در خصوص اهداي کمک‌هاي مردمي به موسسه خيريه محک گفت: خوشبختانه شهرستان‌هاي استان تهران ازجمله دماوند، استقبال خوبي در اين خصوص دارند و برخورد شايسته‌اي مي‌نمايند؛ به‌اين‌ترتيب بر اساس ميزان تقاضاي مدارس، قلک‌هاي کمک به موسسه را در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهيم.

همچنين در اين مراسم، معاون پرورشي اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند، با اشاره اهميت فضيلت امر انسان‌دوستي اظهار داشت: موضوع زکات و کمک به همنوع، ازجمله مواردي است که در قرآن، به‌صورت مکرر پس از نماز به آن تأکيد شده است.

احمد مرادي‌راد افزود: اهميت کمک به همنوع در حدي است که اميرمومنان به هنگام فريضه نماز نيز دست از اين مهم برنمي‌داشتند.

وي خاطرنشان کرد: اوج لذت در زندگي، رضايت‌مندي از حيات است و کمک به همنوع، از اموري است که در انسان ايجاد رضايت مي‌کند؛ گرچه نيازمند واقعي ما هستيم که با شرکت در امور خيرخواهانه، در شادي ديگران سهيم مي‌شويم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي