جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 تريبون 

 اتمام پروژه‌هاي مسکن مهر به اواخر 96 موکول شد

رييس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: پيشرفت 10 هزار واحد مسکن مهر انبوه‌سازان 70 درصد است که در صورت تزريق نقدينگي تا شهريور يا بهمن امسال به اتمام مي‌رسد.

به گزارش تسنيم، حسن محتشم اظهار کرد: با مساعي و پيگيري‌هاي قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسکن مهر و مديرعامل شرکت عمران پرديس، در ماه جاري هزينه کارهاي اضافي و الحاقيه شماره 3 و قيمت آسانسور شرکت‌هاي تابعه انجمن انبوه‌سازان استان تهران امضا شده و در دست ابلاغ است.

وي با بيان اين‌که انبوه‌سازان عهده‌دار پروژه 10 هزار واحدي مسکن مهردر فازهاي 5 و 9 جديد پرديس هستند، تصريح کرد:‌ به‌عنوان مثال با توجه به افزايش قيمت آسانسور در سال 95 و به خصوص بلند مرتبه بودن ساختمان‌هاي فازهاي اخير از استعلام قيمت روز استفاده شده است.

وي با اعلام اين‌که افزايش وام 30 ميليوني به 40 ميليون توان محقق شده است، افزود: علاوه بر اين منابع مالي جديدي از سوي دولت جهت عمليات زيربنايي در نظر گرفته شده و چنانچه منابع مالي به موقع تزريق شود بخش عمده‌اي از پروژه 10 هزار واحدي تا پايان فصل تابستان و باقيمانده آن نهايتا تا بهمن امسال تکميل و آماده تحويل مي‌شود.

رييس انجمن انبوه‌سازان استان تهران يادآور شد: پيشرفت فيزيکي کلي اين پروژه در مرحله 70 درصد و برخي بلوک‌ها حتي در مرحله بيش از 80 درصد هستند، از اين رو سيکل منظم و به موقع پرداخت‌ها جهت تحقق اهداف فوق‌الذکر در اولويت ويژه‌ بوده و تعداد بيشتري از بلوک‌هاي پيشتاز به افتتاحيه مي‌رسد.

محتشم در پاسخ به اين پرسش که چه مبلغي براي اتمام اين واحدها نياز است، افزود: حدود 400 ميليارد تومان براي تکميل واحدهاي باقيمانده پول نياز است که از اين رقم حدود 50 درصد براي ساخت و مابقي براي زيرساخت‌ها و آماده‌سازي است.

افت دوباره قيمت سکه در بازار

در جريان معاملات بازار آزاد تهران، قيمت انواع سکه با افت هزار تا 4400 توماني مواجه شد و نرخ دلار هم به 3750 تومان رسيد.به گزارش مهر، در جريان معاملات بازار آزاد تهران، قيمت انواع سکه با افت مواجه بود، به نحوي که قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد با کاهش 4400 توماني به يک ميليون و 217 هزار و 700 تومان رسيد، همچنين قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح قديم نيز با افت هزار توماني نرخ يک ميليون و 188 هزار تومان را تجربه مي کند.

هر نيم سکه با سه هزار تومان کاهش 697 هزار تومان، ربع سکه با هزار تومان کاهش 383 هزار تومان و سکه يک گرمي هم 252 هزار تومان است.هر اونس طلا در بازارهاي جهاني 1282 دلار و 40 سنت و هر گرم طلاي 18 عيار هم 118 هزار و 65 تومان است.

هر دلار آمريکا 3750 تومان، يورو 4064 تومان، پوند 4796 تومان، درهم امارات 1031 تومان و لير ترکيه 1049 تومان است.

از سوي پژوهشکده پولي و بانکي؛

روند پيشرفت فرآيندهاي بانکي پس از لغو تحريم‌ها بررسي مي‌شود

راهکارهاي رفع موانع تجاري و روند پيشرفت فرآيندهاي بانکي پس از لغو تحريم‌ها از سوي پژوهشکده پولي و بانکي بررسي مي‌شود.

به گزارش پژوهشکده پولي و بانکي، همايش تجاري و بانکي ايران و اروپا از سال 94 تاکنون، همه ساله در دو نوبت برگزار مي شود؛ امسال نيز چهارمين دوره اين همايش در ايران برگزار خواهد شدکه مهمان ويژه اين دوره، محمد جواد ظريف وزير امور خارجه ايران است.

ديگر مهمانان چهارمين همايش ايران و اروپا، ولي‌اله سيف رئيس، کل بانک مرکزي، علي طيب‌نيا، وزير امور اقتصادي و دارايي، علي ديواندري، رئيس پژوهشکده پولي و بانکي بانک مرکزي و دبير همايش، علي ماجدي سفير ايران در آلمان و ديگر مسئولان و صاحب نظران داخلي و خارجي هستند.

همچنين قرار است در اين همايش پنل تخصصي بررسي صنعت بانکي حال حاضر ايران به عنوان پنل اصلي و پنل هاي تخصصي موازي نيز در سالن‌هاي جانبي با موضوعات بررسي وضعيت روند صنعت بانکي حال حاضر ايران، نظارت بانکي و قانونگذاري - استانداردهاي بين‌المللي، بال 2 و 3، اتصال سيستم بانکي ايران به جامعه بين‌الملل و مسير پيشرو، چگونگي راه‌اندازي شعب بانک ايراني در اروپا، مطالبات معوق بانکي، وام‌هاي غيراجرايي و طرح مساله و راه‌حل‌ها، استانداردهاي بين‌المللي حسابرسي و آينده صنعت پرداخت برگزار شود.

هدف از برگزاري اين دوره از همايش، مرور وضعيت و شناسايي دستاوردهاي جمهوري اسلامي ايران در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي و شناسايي نقاط ضعف و راهکارهاي رفع موانع تجاري با ساير کشورها و همچنين ايجاد فضاي مناسب و مستمر جهت معرفي فرصت‌هاي مهم سرمايه‌گذاري در ايران است.

علاوه بر اين محورهاي مورد بحث در چهارمين دوره اين همايش روند پيشرفت فرآيندهاي بانکي و مالي يکسال پس از لغو تحريم‌ها و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در ايران در بخش‌هاي مختلف اقتصادي در کشور عنوان شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي