جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 ميز خبر 

 رئيس کاخ جشنواره خبر داد:

حضور هنرمندان درجشنواره جهاني

رئيس کاخ جشنواره با بيان اينکه امسال سينما فلسطين برنامه‌هاي ويژه‌اي براي حاضران در اين محل دارد، از برگزاري کارگاه‌هاي جشنواره جهاني و نشست‌هاي پرسش و پاسخ با هنرمندان در محل سينما خبر داد.

به گزارش ايرنا، رضا کيانيان، با اشاره به اينکه تمامي فيلم هايي که در سينما فلسطين قرار است به نمايش در‌آيند، بخش معرفي دارند، اظهار کرد: برخي از اعضاي گروه توليد فيلم‌هاي حاضر در جشنواره در روز نمايش فيلم هايشان حضور مي يابند و پيش از آغاز فيلم هايشان نيز معرفي مي‌شوند، در سينما فلسطين اين امکان براي حاضران در نظر گرفته شده که پس از تماشاي فيلم سوال‌هاي خود را در فضايي صميمانه از سازندگان اثر بپرسند.

وي ادامه داد: سينما فلسطين علاوه بر اينکه محل برگزاري کارگاه‌هاي جشنواره جهاني است، روزانه ميزبان هنرمندان و سينماگران مختلفي خواهد بود و بر اساس برنامه‌ريزي‌ها هر روز تعدادي از هنرمندان نشست‌‌هاي صميمانه با اعضاي باشگاه دارند.

وي از جمله اين هنرمندان را سحر دولت‌شاهي، باران کوثري، آنا نعمتي، تهمينه ميلاني، همايون اسعديان، حبيب رضايي، آتيلا پسياني، امين تارخ، رامبد جوان، مصطفي خرقه‌پوش، سعيد عقيقي، محمدعلي طالبي، پرويز پرستويي، کيومرث پوراحمد، فرهاد اصلاني، بهمن فرمان‌آرا و محمدرضا گلزار عنوان کرد.

رئيس کاخ جشنواره با بيان اينکه شبکه‌هاي اينترنتي فعال از برنامه‌هاي سينما فلسطين تصويربرداري مي‌کنند و مراسم اهداي ويژه جايزه براي اعضاي فعال دارند، تاکيد کرد: اعضاي فعال باشگاه يعني همان‌هايي که هم سال گذشته و هم امسال در باشگاه جشنواره حضور داشتند و از بيشتر برنامه‌‌هاي اين باشگاه استفاده کرده‌اند.

به گفته کيانيان، سينما فلسطين در روزهاي برگزاي جشنواره جهاني پذيراي اعضاي خانه سينما نيز خواهد بود.

سي و پنجمين جشنواره جهاني فيلم فجر، 8-1 ارديبهشت 1396(21 تا 28 آوريل 2017) به دبيري رضا ميرکريمي در تهران برگزار مي شود.

رونمايي از پوستر انگليسي «گيلدا»

پوستر انگليسي فيلم سينمايي «گيلدا» ساخته‌ي جديد عليمحمدي و بنکدار در آستانه بيستمين بازار بين‌المللي فيلم ايران در جشنواره بين‌المللي فجر رونمايي شد.

به گزارش ايسنا،احمد غلامي گرافيست اين فيلم، اين پوستر را براساس چهره‌هاي متفاوت و شخصيت‌هاي متعددي که مهناز افشار در «گيلدا» بازي کرده است، طراحي کرده و در اين پوستر از آثار اندي وارهول الهام گرفته است.اندي وارهول از برجسته‌ترين هنرمندهاي دهه پنجاه ميلادي و ازبنيان گذاران سبک پاپ آرت است که در آثارش از پرتره‌ي بسياري از چهره‌هاي جهاني و هنرمندان مشهور بهره گرفته است و تصوير مرلين مونرو يکي از مشهورترين کارهاي اوست. اما شعار بالاي پوستر فيلم «گيلدا» مي گويد که: «گيلدا» مرلين اندي وارهول نيست.

کيوان عليمحمدي و اميد بنکدار که علاوه بر کارگرداني هر دو تهيه‌کنندگي کار را نيز بر عهده داشتند، منتظر دريافت پروانه‌ي نمايش از وزارت ارشاد و اقدام براي اکران فيلم هستند.

مهناز افشار، سياوش مفيدي، حميدرضا پگاه، رضا شفيعيجم، هادي حجازي‌فر، فرخ نعمتي، مرتضي اسماعيل کاشي و حامد کميلي، همراه با (هنرمندان خردسال) مهديار عزيزي و آنيسا راستگو بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.«گيلدا» يک درام اجتماعي با مايه‌هايي از کمدي سياه است که در خلاصه‌ي داستان آن آمده:« گيلدا، مالک رستوران سپيد، سياه‌ترين شب زندگي‌اش را پشت سر مي‌گذارد. او براي نجات زندگي‌اش تا صبح فردا فرصت دارد.»

حضور ايران در نمايشگاه کتاب «بوداپست»

موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران از حضور در بيست و چهارمين دوره نمايشگاه بين‌المللي کتاب بوداپست براي اولين بار خبر داد.به گزارش روابط عمومي موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران، بيست و چهارمين دوره نمايشگاه کتاب بوداپست از تاريخ 31 فروردين تا3 ارديبهشت ماه برگزارمي‌شود.

اين نمايشگاه ميزبان 100 نويسنده از 25 کشور و 400 نويسنده هنرمند مجارستاني در چارچوب برنامه‌هاي فرهنگي است. مهمان اين دوره نمايشگاه کشورهاي لهستان، جمهوري چک واسلواکي هستند.

براساس پيش‌بيني برگزارکنندگان اين نمايشگاه 600 هزار نفر بازديدکننده خواهد داشت و 50 هزار عنوان کتاب در آن عرضه مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي