جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5537

 خبرنامه  

 شانس بالاي سپيدرود براي صعود به ليگ برتر

احتمال صعود به ليگ برتر هر دو تيمي که اين فصل از ليگ دسته دوم به دسته اول آمده اند بسيار بالاست.در فاصله ي کمتر از يک هفته تا پايان اين فصل ليگ دسته اول و مشخص شدن چهره ي تيم هاي صعود کرده به ليگ برتر، پارس جم دخل و خرجش را از سايرين جدا کرده و حالا از بين سه تيم سپيدرود، گل گهر و ملوان يکي مسافر ليگ برتر مي شود و دو تيم ديگر بايد يک فصل کسالت آور را مجددا درجا بزنند.

در ميان سه تيم مدعي صعود سپيدرود از شرايط نسبتا بهتري برخوردار است. اين تيم با يک امتياز بيشتري که از دو تيم ملوان و گل گهر دارد و با توجه به بازي خانگي اش برابر نساجي بي انگيزه، اختيارش دست خودش است و مي تواند با کسب سه امتياز و بدون توجه به بازي هاي دو حريقش خود را ليگ برتري ببيند.

نکته قوت اصلي سپيدرود اين است که ميزبان است و گل گهر و ملوان بايد به خانه حريفانشان بروند و برتري سپيدرود حضور بيش از بيست هزار هواداري است که در تمام اين فصل تيم شان را تنها نگذاشتند و حتا در سيرجان سختي بيش از هزار کيلومتر سختي راه را بر خود هموار ساختند تا يک سوم جمعيت 1500 نفري ورزشگاه سيرجان را به خود اختصاص دهند.

سپيدرود بيش از دو سال و نيم است که در رشت نباخته و حالا مي تواند به پشتيباني اين حمايت يک جشن صعود باشکوه درست به مانند آنچه که در سال گذشت در رشت و پس از صعود به ليگ دسته اول برگزار کرده بود را دوباره راه اندازي نمايد.نکته ي ديگري که رشتي ها را تا حدودي به صعود اميدوار مي کند برگزاري ديدار تکراي نساجي با خونه به خونه است که درست 72 ساعت پيش از ديدار نساجي برابر سپيدرود برگزارمي شود و کسي نيست که نداند با توجه به اتفاقات پيش آمده در بازي پيشين حساسيت اين بازي بدون توجه به جدول براي هر دو تيم بسيار بالاست و در چنين مسابقاتي علاوه بر خستگي بازيکنان احتمال مصدوميت و محروميت نيز وجود دارد.شانس دوم را بايد براي گل گهر در نظر گرفت که با توجه به تفاضل 7 گلي که بالاتر از ملوان دارد، در صورت عدم پيروزي سپيدرود و کسب يک پيروزي حداقلي در خانه فولاد يزد سقوط کرده مي تواند خود را ليگ برتري ببيند، چون بعيد است که ملوان شانس به ثمر رساندن 8 گل به نفت در مسجد سليمان را داشته باشد و يادمان نرود که اگر نفت از ملوان بيش از 7 گل دريافت نمايد ممکن است که در صورت غلبه ي فجرسپاسي بر آلومينيوم، به ليگ دسته دوم سقوط کند.شانس سوم صعود را در حالتي بايد براي ملوان درنظر گرفت که نه سپيدرود و نه گل گهر نتوانند برابر حريفانشان با پيروزي از زمين خارج شوند و ملوان در مسجد سليمان بتوانند شاگردان محمود فکري را با شکست متوقف کنند.اگر در پايان فصل دو تيم پارس جنوبي و سپيدرود به ليگ برتر صعود نمايند در نوع خود يک رکورد و اتفاق تازه براي فوتبال ما مي افتد که دو تيمي صعود کرده از ليگ دسته دوم به دسته اول در پايان همان فصل به ليگ برتر صعود نمودند و شايد اگر سهميه صعود سه تيم بود، حالا اکسين البرز ديگر تيم صعود کرده از ليگ دو هم شانس صعود داشت.

آذري:

رجب‌زاده حق ندارد با حسيني مخالفت کند

مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: نه‌تنها رجب‌زاده بلکه هيچ بازيکني حق ندارند از دستورات سرمربي سرپيچي کند.

سعيد آذري در گفت‌وگو با ميزان، در مورد شکست سنگين خانگي تيم فوتبال ذوب‌آهن مقابل العين امارات در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا، اظهار داشت: وقتي 5 گل نمي‌زنيم، طبيعي است که 3 گلخ مي‌خورديم. زماني که موقعيت‌هاي مسلم گلزني و حتي يک پنالتي را از دست مي‌دهيم بايد انتظار دريافت گل را داشته باشيم.

وي در مورد عملکرد خوب برادران عبدالرحمن گفت: من اصلاً با آنها کاري ندارم. خودمان فرصت‌ها را به گل تبديل نکرديم. همين اتفاق باعث شير شدن حريف مي‌شود. هنوز درس نگرفته‌ايم که فوتبال به شما شانس پيروزي مي‌دهد اما اگر نتوانيد از شانس خود استفاده کنيد، تنبيه مي‌شويد. ما هم مقابل العين، تنبيه شديم.مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن در پاسخ به اين سؤال که فکر مي‌کند تيمش بتواند به مرحله حذفي صعود کند يا خير، خاطرنشان کرد: همه چيز دست خودمان است. بچه‌ها مي‌توانند در هفته پاياني الاهلي عربستان را شکست دهند و به مرحله بعدي بروند.

آذري درباره اينکه آيا جريمه‌اي به خاطر شکست مقابل العين براي شاگردانش در نظر مي‌گيرد يا خير، تصريح کرد: نه، بچه‌ها بازي زيبايي را ارائه دادند و تنها در نتيجه‌گيري خوب نبودند.

وي درباره ديدار تيمش مقابل پرسپوليس در ليگ برتر و بي‌انگيزگي احتمالي شاگردان برانکو گفت: پرسپوليس بي‌انگيزه به مصاف ما نمي‌آيد. بازي ما با اين تيم هميشه جذاب و حساس بوده و امکان نداره مقابل ما بي‌انگيزه ظاهر شودمديرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اينکه اگر تيمش چهارم شود شانس کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا را خواهد داشت، تأکيد کرد: ديگر اين موضوع براي ما اصلاً اهميتي ندارد. فقط مي‌خواهيم با تمام وجود بازي کنيم.آذري در پاسخ به اين سؤال که آيا مجتبي حسيني و مهدي رجب‌زاده، سرمربي و کاپيتان ذوب‌آهن با همديگر اختلاف دارند يا خير، گفت: رجب‌زاده بايد روي وظيفه‌اي که به او محول کرده‌ايم، تمرکز کند. او سال‌ها براي ما زحمت کشيده ولي طرف قرارداد او باشگاه ذوب‌آهن است. سرمربي حرف اول و آخر را مي‌زند نه‌تنها او بلکه هيچ بازيکني حق ندارند از دستورات سرمربي سرپيچي کند. اگر چنين اتفاقي رخ دهد، حتي اگر يک روز به پايان ليگ مانده باشد، برخورد مي‌کنيم.وي با اتمام حجت با بازيکنان ذوب‌آهن، خاطرنشان کرد: رجب‌زاده حق ندارد با سرمربي اختلاف نظر داشته باشد. او فوتبال بازي مي‌کند و پولش را مي‌گيرد. هر لحظه کادر فني تصميم بگيرد، به زمين مي‌رود و هر زمان کادر فني نخواهد، بيرون مي‌نشيند. در قرارداد او نيامده که حتماً 90 دقيقه بازي کند.

رجب‌زاده و امثال او که در آستانه 40 سالگي قرارداد دارند، بايد بدانند وقتي تيم‌شان هر 3، 4 روز يک بار بازي مي‌کند، نمي‌شود به صورت ثابت در ترکيب باشند. يالاخره بايد به فکر سلامتي بازيکنان هم بود.مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن در پايان گفت: رجب‌زاده حق تصميم‌گيري و مخالفت با دستورات کادر فني را ندارد. اگر دوست ندارد ساکش را جمع کند و به خانه‌اش برود.

رکورد فوق‌العاده تراشتگن در ال‌ کلاسيکو

دروازه‌بان آلماني آبي‌واناري‌ها در بازي مقابل رئال مادريد رکورد خاصي را از خود بر جاي گذاشت.تيم فوتبال بارسلونا در حالي در حساس‌ترين بازي از هفته سي‌و‌سوم لاليگاي اسپانيا، با نتيجه 3 بر 2 از سد رئال مادريد گذشت که مارک‌آندره تراشتگن در اين بازي رکورد قابل‌توجهي را از خود به جاي گذاشت.درواز‌ه‌بان آلماني آبي‌واناري‌ها با وجود اينکه در اين بازي دو بار دروازه‌اش در دقايق 28 85 باز شد، 12 بار دروازه‌اش را از باز شدن نجات داد که اين بالاترين ميزان مهار توپ در بين دروازه‌بان بارسلونا در 14 سال اخير بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي