جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5543

 رييس جمهور:
 به مردم دروغ نگفته‌ايم و دروغ نخواهيم گفت 

 
رئيس جمهور کشورمان تاکيد کرد: همان طور که سال 92 گفته شد، چرخ اقتصاد و توليد مي چرخد و در عين حال چرخ مدرنترين سانتريفيوژ نيزمي چرخد.به گزارش ايسنا، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني در مراسم آغاز توليد انبوه دو خودروي دناپلاس و پژو 2008 که در گروه صنعتي ايران خودور برگزار شد، ضمن گراميداشت روز معلم گفت: همه تحولاتي که در عرصه هاي مختلف فناورانه، صنعت و بخش هاي توليد انجام مي شود، به زحمات معلمين سخت کوشمان برمي گردد.

وي ادامه داد: امروز پس از بازديد از سالن هاي توليد خودور همان احساسي را داشتم که در دوران مقدس در سنگرهاي رزمندگان مي رفتم. آنجا در سنگر آدم احساس غرور مي کرد، اين ملت هرگز خسته نمي شود و براي منافع،‌ عزت و استقلال خود از پا نمي افتد و از همه توانش استفاده و بهره برداري مي کند تا دل ملت را شادمان و دشمن را مايوس کند.رئيس جمهور کشورمان خاطر نشان کرد: امروز کارگران، طراحان و مديران ما همه تلاش خود را کردند تا به فشار ديگران و توطئه بيگانگان نه بگويند. بايد به ديگران نه و به همه آنها که در توليد داخلي تلاش مي کنند آري بگوييم.

روحاني با بيان اينکه امروز سرمان را در صنعت خودرو بالا نگه مي داريم، افزود: در حال حاضر در اين عرصه وارد تحولات جديدي شده ايم ، در حالي که صنعت خودرو يکي از صنايع قديمي ماست که فراز و فرودهايي داشته است.وي خاطر نشان کرد: بايد اين صنعت را به روز کرده و همپا با دنيا حرکت کنيم بايد از فضاها و فرصت ها استفاده کنيم؛ چرا که اگر بازاري در منطقه و دنيا هست که مي تواند از توليد ما استفاده کند و ما آن را از دست بدهيم يعني فرصت را از دست داده ايم، بايد فرصت را مغتنم بشماريم.

رئيس جمهور کشورمان در ادامه گفت: ملت ما، ملتي توانمند، غيورو انقلابي است و اگر فرصت سرمايه و تکنولوژي و بازار را از دست بدهيم يعني فرصت هاي اين ملت را از دست داده ايم.وي با بيان اينکه امروز قدم مهمي در صنعت خودرو برداشته شده ادامه داد: تلاش دولت يازدهم از آغاز اين بوده که فرصت را براي اشتغال جوانان،‌کارآفرينان داخلي و طراحان ايجاد کند و از فناوري هاي داخلي استفاده کنيم و کار دولت اين بود که غذا را براي آنها آماده کند.وي تاکيد کرد: اينکه قطعه ساز ما حتي روز تعطيل به کار مي پردازد به معناي حرکت چرخ توليد است و همان قولي است که سال 92 داده شد، که چرخ سانتريفيوژ بچرخد و چرخ اقتصاد و توليد نيز بچرخد و امروز چرخ اقتصاد به حرکت در آمده و امروز چرخ مدرنترين سانتريفيوژ IR8 و IR6 ما نيز حرکت مي کند و اکنون از IR1 عبور کرديم و به IR 8 رسيده ايم و قدرت سانتريفيوژها براي غني سازي 20 برابر ديروز شده و در عين حال چرخ صنعت نيز در حال حرکت است.

وي با بيان اينکه ما هيچگاه به مردم دروغ نگفته‌ايم و دروغ نخواهيم گفت، افزود: اساس کار ما بر اساس شفافيت و صداقت است و اگر اشتباهي کنيم عذرخواهي خواهيم کرد. زبان ما براي عذرخواهي و بيان حقايق دچار لکنت نمي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي