جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5555

 يک ميليون و 612 هزار نفر در البرز واجد شرايط رأي دادن هستند 

 كرج - خاكپور

رييس ستاد انتخابات استان البرز با بيان اينکه هياتهاي نظارت و اجرايي انتخابات البرز براي ارتقاي اقتدار و انسجام نظام و برگزاري انتخاباتي بانشاط، عادلانه، امن و سالم، اتفاق نظر و اهتمام ويژه دارند، گفت:يک ميليون و 612 هزار نفر در البرز واجد شرايط رأي دادن هستند.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي استانداري البرز، فتح‌ا... حقيقي در جلسه با رييس و اعضاي هيات نظارت بر انتخابات استان البرز با اشاره به اينکه يک ميليون و 612 هزار و 430 نفر واجد شرايط راي در البرز وجود دارد، افزود: 37 هزار و 703 راي اولي نيز امسال در استان واجد شرايط راي هستند.

وي با بيان اينکه در 17 شهر البرز 109 کرسي شورا وجود دارد ادامه داد: در 6 شهر استان که داراي 7 عضو شورا هستند انتخابات به صورت تمام مکانيزه برگزار مي‎شود که اکنون نيز مانور انتخابات تمام مکانيزه اجرايي شده و تا 26 ارديبهشت ادامه دارد.

وي گفت: اکنون روند اخذ راي تمام مکانيزه مورد بررسي قرار گرفته و درصدد رفع مشکلات احتمالي هستيم. حقيقي افزود: امسال هزار و 283 شعبه اخذ راي در نظر گرفته شده که از اين تعداد هزار و 235 شعبه ثابت و 48 شعبه سيار است.

وي اضافه کرد: براي برگزاري انتخابات تمام مکانيزه براي هر 200 راي يک صندوق در نظر گرفته شده و با بررسيهاي صورت گرفته زمان اخذ راي براي هر نفر کمتر از 2 دقيقه تخمين زده شده است. حقيقي با اشاره به اينکه 10 درصد کل امکانات اخذ راي تمام مکانيزه، تجهيزات پشتيباني در نظر گرفته شده گفت: در اين خصوص چندين مرحله آموزش براي فرمانداران، افراد پاي صندوق و ساير اشخاص مرتبط پيش‌بيني و اجرايي شده است. وي افزود: تمهيدات ويژه‎اي در اين دوره براي برگزاري انتخابات انديشيده شده که در ادوار گذشته وجود نداشته بنابراين تمامي آسيبها پيش‎بيني و پيشگيري شده است.

حقيقي خاطرنشان کرد: تمامي افراد منتخب در شوراها بايد در حضور مردم و رسانه‎ها متعهد شوند که وعده‎هاي خود را عملي کنند و اين امر به طور مستمر پيگيري مي‏شود.

وي گفت: هياتهاي نظارت و اجرا در کمال وحدت و تعامل درصدد برگزاري انتخاباتي سالم، امن و باشکوه هستند و در اين رابطه اتفاق نظر دارند.رييس ستاد انتخابات استان البرز افزود: نمايندگان فرماندار که پاي صندوقهاي راي حاضر مي‎‏شوند، بايد به صورت کارگاهي آموزش ببينند.

وي در ادامه گفت: تاکنون تمامي اعضاي کميته‏ها براساس برنامه‏ريزيها عمل کرده‌اند و با اقتدار و انسجام در راه برگزاري انتخابات گام برداشته‏ايم.

حقيقي در بيست و چهارمين جلسه ستاد انتخابات استان البرز که در سالن شهداي البرز استانداري برگزار شد، با تاکيد بر لزوم استمرار آموزشها افزود: در اين رابطه تاکنون طبق برنامه‎ها عمل شده است.

وي با اشاره به ضرورت برقراري امنيت ستادها و سخنرانان ادامه داد: بر اين اساس تامين امنيت اين حوزه بر عهده نيروي انتظامي بوده که تاکنون همکاري خوبي داشته است.

حقيقي گفت: برگزاري انتخابات از اهميت و حساسيت بالايي برخوردار است بنابراين با توجه به آسيب‎شناسي انتخابات ادوار گذشته تمامي تدابير لازم انديشيده شده است.

در اين جلسه روساي کميته‎هاي ستاد انتخابات البرز، گزارشي از عملکرد خود ارائه داده و برنامه‌هاي آتي خود را اعلام کردند.

رييس هيات نظارت بر انتخابات استان البرز، محمد جواد کوليوند نيز موارد مربوطه را اعلام کرده و روند اقدامات مربوط به برگزاري انتخابات تمام مکانيزه را مورد بررسي قرار داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي