جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5555

 سازمان هدفمندسازي يارانه ها:
 پيامک هاي وصل مجدد يارانه بي اساس است 

 
سازمان هدفمند سازي يارانه ها اعلام کرد، پيامک هايي که به تازگي برخي شهروندان مبني بر وصل مجدد يارانه دريافت کرده اند معتبر نيست و اين سازمان با ارسال پيامي اين مساله را به اطلاع اين دسته از شهروندان رسانده است.

به گزارش ايرنا ،در روز هاي گذشته براي برخي شهروندان پيامي ارسال شده است مبني بر اينکه يارانه آنها از ارديبهشت ماه امسال دوباره برقرارمي شود.برخي خبرگزاري ها و سايت هاي خبري نيز با انتشار مطالب نادرست، اين پيامک ها را اقدامي براي خريد راي مردم تلقي کردند.اداره کل روابط عمومي و ارتباطات مردمي سازمان هدفمندسازي يارانه ها با انتشار بيانيه اي اين مطالب را بي اساس دانست و تاکيد کرد، اين سازمان بر اساس مقررات، موظف است اعتراض رسمي شهرونداني که يارانه آنها قطع شده را بررسي و در صورتي که مستحق دريافت يارانه باشند، بار ديگر يارانه آنها را برقرار کند و اين پروسه ربطي به انتخابات ندارد.

دستور رييس جمهور براي توقف هر اقدام جديد درباره يارانه

در پي برخي خبرسازي ها و شبهه افکني ها در خصوص ارسال پيامک بررسي برقراري مجدد يارانه براي گروهي از هموطنان، دبيرخانه شوراي اطلاع رساني دولت ضمن تکذيب موارد مطرح شده تاکيد کرد که بررسي و برقراري مجدد يارانه افراد معترض که طبق قانون مشمول دريافت يارانه محسوب مي شوند اقدامي متعارف و بر اساس روال ماههاي گذشته بوده است.در اطلاعيه دبيرخانه شوراي اطلاع رساني دولت آمده است: برقراري مجدد يارانه براي متقاضياني که به قطع يارانه خود معترض بودند، پس از بررسي وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعي از سوي سازمان هدفمندي يارانه ها اقدامي متعارف و بر اساس روال ماههاي گذشته بوده است.با اين وجود، رييس جمهور پس از كسب گزارش امر و اطلاع از برخي خبرسازي هاي نادرست، براي رفع هرگونه شائبه انتخاباتي، دستور توقف هر اقدامي در اين زمينه را صادر كرد و از مسئولين مربوطه خواست هرگونه پرداخت جديد را متوقف و بررسي استحقاق دريافت يارانه را به پس از انتخابات موکول نمايند

سخنگوي دولت:فقط يارانه برخي را مجددا وصل کرديم

در همين رابطه ،سخنگوي دولت گفت: از آذرماه تا امروز يارانه برخي افراد را قطع کرديم و با اعتراض آنان و بررسي مجدد، دوباره يارانه برخي ديگر برقرار شد.محمدباقر نوبخت درباره وصل يارانه برخي از خانوارها گفت: بعد از موضوع حذف يارانه‌ها، مطرح شد که قانون تصويب کرده است يارانه افراد پردرآمد را قطع کنيم به همين جهت ضمن حذف خانوارهايي که تشخيص مي‌داديم جزو پردرآمدها هستند، اما در عين حال به اعتراض معترضان نيز گوش مي‌کرديم.

وي افزود: در تيرماه 94 يارانه 260 هزار و 517 نفر قطع شد که بعد از بررسي‌هاي مجدد و اعتراض خانوارها، مجدداً يارانه 74 هزار و 552 نفر برقرار شد.

نوبخت ادامه داد: در مرداد ماه همان سال نيز يارانه 312 هزار و 157 نفر قطع شد و در همان مرداد ماه نيز يارانه 77 هزار و 772 نفر بار ديگر برقرار شد.

سخنگوي دولت تصريح کرد: از آذرماه تا امروز يارانه برخي افراد را قطع کرديم و با اعتراض آنان و بررسي مجدد، دوباره يارانه برخي ديگر برقرار شد.

وي اظهار داشت: حتي تا فروردين سال 96 يارانه 10 هزار و 449 نفر برقرار شد و در اسفند ماه نيز يارانه 26 هزار و 591 نفر مجدداً وصل شد؛ بنابراين هر ماه يارانه عده‌اي قطع مي‌شود و يارانه عده‌اي مجدداً برقرار مي‌شود و اين يک امر طبيعي است. لذا در ارديبهشت ماه تشخيص داديم که مجدداً يارانه عده‌اي که معترض بودند، برقرارشود.

سخنگوي دولت با تکذيب برقراري يارانه چهار ميليون نفر گفت: اين خبر دروغ است که ما يارانه چهار ميليون را برقرار کرديم و مجدداً تأکيد مي‌کنم که صد درصد دروغ است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي