جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 خبر 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي،

حضور گسترده در انتخابات دستاوردهاي خوبي براي کشور دارد

رئيس مجلس شوراي اسلامي و نماينده مردم قم در اين مجلس با بين اينکه انتخابات در کشورمان هميشه مهم بوده و از ارکان مردم سالاري ديني به شمار مي آيد، گفت: حضور چشمگير مردم در پاي صندوق هاي راي، دستاوردهاي خوبي براي کشورمان به همراه دارد.

به گزارش ايرنا، علي لاريجاني پس از شرکت در انتخابات درمسجد حضرت ابوالفضل(ع) قم در جمع خبرنگاران، افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نيز فرمودند حضور گسترده مردم در انتخابات مي تواند براي کشور امنيت ساز باشد و دشمنان را دفع کند به ويژه در شرايطي که در منطقه آشفتگي امنيتي وجود دارد و بسياري از کشورهاي منطقه را درگير خود کرده است.

وي بيان کرد: انتخابات امروز رياست جمهوري، شوراهاي اسلامي شهر و روستا و ميان دوره اي مجلس هر کدام به نوبه خود تاثيرگذار است، اما نقش انتخابات رياست جمهوري در پيشرفت و ساماندهي کشور از اهميت بيشتري برخوردار است.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که اميدواريم امروز شاهد حضور چشمگير مردم به ويژه راي اولي ها در پاي صندوق هاي راي باشيم، بيان کرد: آراي مردم امانت است و به طور حتم مسئولان اجرايي و نظارت با دقت نظر آراي مردم را صيانت مي کنند.

وي ادامه داد: ملت ايران مردمي هوشيار و هوشمند هستند و رقابت هاي انتخاباتي هميشه در کشورمان وجود دارد، اميد است اين رقابت ها، بعد از انتخابات در جهت تحقق ايران آباد و پيشرفته تبديل به رفاقت شود و پشتوانه اي براي ملت ايران باشد.

لاريجاني همچنين عمکرد رسانه ها را در برگزاري انتخابات خوب ارزيابي و از تلاش آن ها قدرداني کرد.

لاريجاني افزود: ايران در اين منطقه نا امن، از امنيت خوبي برخوردار است و شرکت پرشور مردم در انتخابات، پشتيبان خوبي براي استمرار اين امنيت و برطرف کننده توطئه هاي دشمنان است.

در حاشيه بازديد از ستاد انتخابات خارج از کشور،

ظريف: انتخابات ايران مهم‌ترين اتفاق منطقه است

محمدجواد ظريف وزير امور خارجه کشورمان ظهر روز جمعه بعد از بازديد از ستاد انتخابات خارج از کشور در وزارت خارجه اظهار کرد: انتخابات رياست جمهوري در 102 کشور برگزار مي‌شود.به گزارش ايسنا، محمدجواد ظريف با اشاره به اهميت انتخابات رياست جمهوري گفت: برگزاري انتخابات رياست جمهوري با اين شکوه و عظمت و مشارکت گسترده مردم يکي از مهم‌ترين اتفاقات است و در منطقه مختص ايران است.

وي ادامه داد: مردم ايران به مردم سالاري ديني و تاثير اراده‌شان بر سرنوشت کشور واقف هستند و به آن اهميت مي‌دهند و در همين راستا حضور گسترده‌اي در انتخابات دارند.

وزير امور خارجه کشورمان ادامه داد: همان‌طور که بارها تاکيد کرده‌ايم اين حضور با شکوه براي کشور اقتدارآفرين است و وزارت خارجه با همکاري شوراي نگهبان امسال در 102 کشور دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري را برگزار کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي