جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 خبر 

 مشاور سازمان سنجش خبر داد؛

شرکت 50 هزار نفر در کارداني فني و حرفه‌اي

ظرفيت پذيرش در دوره‎هاي کارداني نظام جديد فني و حرفه‌اي سال 96 بيش از 294 هزار نفر است و تاکنون 50 هزار نفر در اين دوره ها ثبت‌نام کردند. آخرين مهلت شرکت در اين دوره 31 ارديبهشت است.

دکتر حسين توکلي، مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت‌نام براي شرکت در دوره‎هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‎اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي-غيرانتفاعي سال 1396 منحصراً بصورت اينترنتي از ساعت 18 روز يکشنبه 24 ارديبهشت ماه آغاز شده است و تا ساعت 24 روز يکشنبه 31 ارديبهشت ادامه دارد.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به داوطلباني که تاکنون موفق به ثبت‌نام در اين دوره‎ها نشده‎اند توصيه مي‎شود تا 31 ارديبهشت نسبت به تکميل فرم تقاضانامه خود اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش اظهار داشت: پذيرش در 31 رشته مورد پذيرش در دوره‎هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي-غيرانتفاعي سال 1396 به صورت بدون آزمون (پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلي) و پذيرش در 11 رشته به صورت با آزمون صورت مي‎گيرد.

توکلي با اشاره به ظرفيت پذيرش در اين دوره‎ها گفت: ظرفيت نهايي پذيرش 294 هزار و 684 نفر است. تاکنون نيز تعداد 50 هزار و 52 داوطلب در اين دوره‎ها ثبت‌نام کرده‎اند.

وي افزود: دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته در دوره‎هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي- غيرانتفاعي سال 1396 در سايت سازمان سنجش منتشر شده است.

مشاور عالي سازمان سنجش خاطرنشان کرد: تمام داوطلبان متقاضي ثبت‌نام که داراي شرايط عمومي واختصاصي مي‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت کنند و در صورتي که داراي شرايط مذکور باشند، به عنوان داوطلب مقطع کارداني منحصراً در يک رشته امتحاني و متناسب با رشته تحصيلي و کد رايانه‎اي چهار رقمي ديپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون) متقاضي ادامه تحصيل شوند.

توکلي گفت: براساس برنامه زماني پيش‏بيني شده آزمون دوره‏هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي سال 1396 در رشته هايي که پذيرش در آنها با آزمون است در روز جمعه 13 مرداد 96 برگزار خواهد شد و داوطلبان مي‎توانند از روز سه‌شنبه 10 مرداد 96 تا روز پنجشنبه 12 مرداد 96 با مراجعه به پايگاه اطلاع‏رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت کارت شرکت در آزمون و راهنماي شرکت در آزمون اقدام کنند.

وي گفت: نتايج نهايي پذيرش در رشته هاي باآزمون و بدون آزمون در دهه آخر شهريورماه 96 اعلام مي‎شود.

پذيرش در 31 رشته امتحاني صرفاً با سوابق تحصيلي (معدل کل ديپلم) صورت مي‎گيرد و براي اين دسته از داوطلبان آزمون برگزار نخواهند شد.

رئيس سازمان امور دانشجويان خبر داد؛

عدم تشکيل پرونده انضباطي به دليل تخلفات انتخاباتي در دانشگاه‌ها

رئيس سازمان امور دانشجويان گفت: گزارش از تخلفاتي که منجر شود دانشجويان به کميته انضباطي دانشگاهها ارجاع داده شوند، تا کنون ارائه نشده است.

مجتبي صديقي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره گزارشات ارسال شده به سازمان امور دانشجويان درخصوص تخلفات انتخابي دانشجويان و ارجاع آنان به کميته انضباطي گفت: گزارش از تخلفاتي که منجر شود دانشجويان به کميته انضباطي ارجاع داده شوند، تاکنون ارائه نشده است.

وي ادامه داد: تمام مسايل درون دانشگاه بررسي مي‎شود و پرونده‎اي اگر نياز به پيگيري بيشتر و راي‎هاي بالاتر داشته باشد، به وزارت علوم ارائه مي‎شود ولي ما خبرهايي که از دانشگاهها داريم اين است که خوشبختانه شور نشاط برقرار است و خبري هم مبني بر اينکه پرونده‎هاي انضباطي براي دانشجويان تشکيل شود، نداريم.

رئيس سازمان امور دانشجويان خاطرنشان کرد: اميدواريم تا انتخابات همچنان اين شور و نشاط برقرار باشد. آراء، نظرات و گرايشهاي مختلف در دانشگاهها مطرح شدند و من فکر مي‌کنم دانشگاهها اکنون براي انجام رسالت اصلي خود از جهت حضور جدي در انتخابات آماده شده‎اند.وي ادامه داد: چرا که حضور اساتيد، دانشجويان و کارکنان دانشگاه هميشه، براي ساير اقشار جامعه به عنوان يکي از گروههاي مرجع الهام‌بخش است.

صديقي تاکيد کرد: گزارش خاصي از دانشگاهها، مبني بر اينکه براي دانشجويان تشکيل پرونده داده باشند، نداشته‌ايم، به نظر مي‌رسد با اين نشاطي که در دانشگاهها برپا است اگر احيانا بحثي هم باشد، با تذکر حل مي‌شود.

به منظور کسب گواهي براي دستياران؛

آزمون صلاحيت باليني 4خرداد برگزار مي‌شود

ششمين دوره آزمون صلاحيت باليني 4 خرداد 96 برگزار مي‎شود و داوطلبان دستياري که تاکنون موفق به کسب گواهي قبولي در آزمون صلاحيت باليني نشده‌اند، مي‌توانند در اين آزمون شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آن دسته از داوطلبان دستياري که از بهمن 1394 به بعد فارغ‌التحصيل شده‌اند و تاکنون موفق به کسب گواهي قبولي در آزمون صلاحيت باليني نشده‌اند، مي‌توانند در ششمين دوره آزمون صلاحيت باليني که چهارم خرداد 96 برگزار مي‌شود، شرکت کنند.داوطلبان بايد با مراجعه به سايت http://mohed.behdasht.gov.ir/Clinical نسبت به ثبت‌نام و انتخاب محل آزمون خود اقدام کنند. اولويت انتخاب محل با افرادي خواهد بود که زودتر براي ثبت‌نام اقدام کنند.مهلت ثبت‌نام تا پايان وقت اداري روز شنبه 30 ارديبهشت ماه 96 است.

آزمون روز پنجشنبه 4 خرداد 1396 برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي