جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 ميز خبر 

 معاون آموزشي وزارت علوم خبر داد؛

اعطاي مجوز براي ايجاد 71 رشته ميان رشته‌اي به دانشگاه‌ها

معاون آموزشي وزارت علوم گفت: در سال‌هاي اخير مجوز 71 مورد رشته‌هاي جديد ميان رشته‎اي به دانشگاه‌ها اعطا شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وزارت علوم، مجتبي شريعتي نياسر در جشنواره نوآوران بنياد نخبگان سعيدي دانشگاه کاشان از مغفول ماندن علوم پايه ابراز نگراني کرد و گفت: علوم پايه بستر ساز ساير رشته‌ها است که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وي بر ضرورت تحول در نظام آموزشي اشاره کرد و افزود: نظام آموزشي همچون 50 سال پيش اداره مي‌شود که بايد گام‌هاي تحول را در نظام آموزشي برداريم تا دانش‎آموزان و دانشجويان نقش خود را در کلاس و محيط دانشگاه مفيد احساس کنند.

معاون آموزشي وزارت علوم بر ارتباط ميان رشته‌ها و ايجاد علوم بين رشته‌اي در دانشگاه‌ها تاکيد کرد و اظهار داشت: در سال‌هاي اخير مجوز 71 مورد رشته‌ جديد ميان رشته‎اي به دانشگاه‌ها داده شده است.

شريعتي نياسر خاطرنشان کرد: دانشگاهها مي‎توانند درسهاي اختياري کاربردي را با تاثيرگذاري در معدل و براي دانش افزايي دانشجويان در دانشگاهها ارائه دهند.

وي ماموريت‌گرايي دانشگاه‌ها را يکي از اهداف و رسالت‌هاي آموزش عالي عنوان کرد و گفت: دانشگاهي که ماموريت‌گرا باشد دانشجوي آن بيکار نمي‌ماند.

از سوي ستاد توسعه علوم شناختي صورت مي‌گيرد؛

اعطاي کمک‌هزينه سفر به دانشجويان دکتري براي ارائه مقاله

پنجمين فراخوان اعطاي کمک‌هزينه سفر دانشجويان دکتري براي ارائه مقاله در کنگره‌هاي بين‌المللي منتخب توسط ستاد توسعه علوم و فناوري‌هاي شناختي معاونت علمي‌وفناوري رياست‌جمهوري منتشر شد.

به گزارش ايسنا، ستاد توسعه علوم و فناوري‌هاي شناختي معاونت علمي‌وفناوري رياست‌جمهوري به دانشجويان دوره‌هاي دکتري تخصصي و دستيار پزشکي (رزيدنتي) رشته‌هاي مرتبط در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي کشور کمک هزينه شرکت در کنگره‌هاي بين‌المللي علوم و فناوري‌هاي شناختي اعطا مي‌کند.

در اين راستا، اين ستاد در ارديبهشت ماه سال 96 پنجمين فراخوان جايزه سفر براي دانشجويان دکتري تخصصي و دستيار پزشکي (رزيدنتي) را منتشر کرده است تا دانشجويان علاقه‌مند و فعال در حوزه‌هاي مرتبط با علوم و فناوري‌هاي شناختي که در يکي از دانشگاه‌ها و موسسات داخلي کشور مشغول تحصيل هستند، براي ارائه مقاله در کنگره‌هاي منتخب ستاد اقدام کنند.

همچنين اين دانشجويان بايد حداقل يک پژوهش اصيل در جايگاه مؤلف اول، در حوزه‌هاي مرتبط با اولويت‌هاي آموزشي و پژوهشي علوم و فناوري‌هاي شناختي داشته باشند.

دانشجويان متقاضي پس از ثبت‌نام در سايت ستاد طبق فراخوان اعلام شده از 25 ارديبهشت ماه، با ارائه خلاصه مقاله خود مي‌توانند از فرصت فراهم شده در اين زمينه استفاده کنند. اسامي پذيرفته‌شدگان حداکثر يک ماه پس از پايان مهلت ارسال مدارک (آخرين مهلت 25 خرداد ماه) و براساس نظر شوراي مشترک آموزش و پژوهش ستاد اعلام مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي