جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 در استان 

 مديرکل تعاون کار گلستان خبر داد؛

آغاز ثبت‌نام دانش‌آموختگان دانشگاهي در طرح کارورزي

گرگان-قهرمان

مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي گلستان از آغاز ثبت‎نام فارغ‎التحصيلان دانشگاهي متقاضي شغل در طرح کارورزي خبر داد.

دکتر سعيد مازندراني گفت: فارغ‎التحصيلان دانشگاهي متقاضي طرح کارورزي مي توانند با مراجعه به سايت https://karvarzi.mcls.gov.ir نسبت به ثبت‎نام و پيگيري مراحل آن اقدام کنند.

وي افزود: متقاضيان کارورزي پس از مطالعه توافقنامه و اطلاع ازشرايط کارورزي، فرم ثبت‎نام خود را تکميل و از طريق https://karvarzi.mcls.gov.ir/login.aspx وارد سامانه شوند تا پيگير مراحل ثبت‌نام خود باشند.

مازندراني هدف از اجراي طرح کارورزي را افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان از طريق انتقال مهارت و تجربه در محيط كار و فراهم کردن زمينه انتقال دانش از دانش‌آموخته به بنگاه اقتصادي عنوان و اظهار کرد: ايجاد انگيزه كارآفريني و كسب و كار در دانش‌آموختگان و ارتقاء اخلاق و صلاحيت حرفه اي دانش‌آموختگان از ديگر اهدافي است که ما در اين طرح به دنبال آن هستيم.

وي تاکيد کرد: كليه دانش آموختگان دانشگاهي بيكار متقاضي تحت پوشش اين طرح مي‌باشند.

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي گلستان درخصوص شرايط سني استفاده از اين طرح گفت: براي دارندگان مدرک کارداني حداكثر 27 سال، 30 سال براي مقطع تحصيلي كارشناسي، 33 سال براي مقطع تحصيلي كارشناسي ارشد و 37 سال براي مقطع تحصيلي دكتري براي متقاضيان اين طرح در نظر گرفته شده است.

وي اضافه کرد: طول دوره خدمت نظام وظيفه به حداكثر سن متقاضيان اضافه مي شود و ايثارگران و افراد تحت پوشش سازمانهاي حمايتي نيز 5 سال به حداکثر سن آنان لحاظ مي‎گردد.

مازندراني سپري شدن حداقل 6 ماه و حداكثر 3 سال از تاريخ اخذ مدرك دانشگاهي را يکي از الزامات ثبت‌نام در اين طرح عنوان کرد و افزود: دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت و عدم سابقه شركت در دوره كارورزي از ديگر شرايط متقاضيان مي‌باشد.

وي خاطرنشان کرد: واحد پذيرنده به منظور جذب كارورز بايد داراي مجوز فعاليت از دستگاه مجري و مجوز آموزش مهارتي از سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور باشد.

مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي گلستان با تاکيد بر اينکه واحد پذيرنده به ازاي هر 3 نفر شاغل بيمه شده، صرفاً مجاز به پذيرش يك نفر كارورز مي‌باشد، گفت: چنانچه واحد پذيرنده كمتر از 3 نفر شاغل بيمه شده داشته باشد، صرفاً مجاز به پذيرش يك نفر كارورز مي‎باشد.

وي يادآور شد: واحد پذيرنده‎اي كه داراي پروانه كسب مي‎باشند حداقل بايد 2 سال از تاريخ صدور آن گذشته باشد.

طرح کارورزي سال گذشته به صورت پايلوت در استان گلستان انجام گرفت و طي آن 547 نفر کارورز در کارگاهها مشغول به کار شدند.

با حضورگروه ارزياب‌هاي شرکت توانير؛

‏‏ ارزيابي سالانه عملکرد معاونت بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

مسعود قنواتي سرپرست معاونت بهره‌برداري اين شرکت در جلسه اختتاميه ارزيابي عملکرد معاونت بهره‌برداري، گزارشي از وضعيت شبکه انتقال و فوق توزيع برق در سال گذشته ارائه داد و اظهار داشت: در بهره‌برداري فعاليتهاي بزرگ و مهمي در بخشهاي خط و پست صورت گرفته است.

وي ادامه داد: هدف از ارزيابي، بهبود و اصلاح روشهاي برخي فعاليتها و اقدامات در شرکتها است و همه کوشش مي‎کنند نواقص رفع و فعاليتهاي مثبت تقويت شود.

دراين جلسه جعفري رييس گروه ارزيابان شرکت توانير نيز از مجموعه شرکت بابت همکاري در ارزيابي فعاليتهاي معاونت بهره‌برداري تقدير کرد وگفت: خوشبختانه فعاليتهاي ارزشمندي صورت گرفته و انتظار مي‎رود اين فعاليتها تداوم داشته باشد و اگر مواردي هم بوده قابل اصلاح و بهبود هستند.

محمود دشت‎بزرگ مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان نيز در اين جلسه گفت: ارزيابان چون از شرکتهاي مختلف به ارزيابي فعاليتها مي‎پردازند بايد تجربياتشان را در کنار مباحث علمي و فني به ديگر شرکتها منتقل کنند و ارزيابي معاونتهاي بهره‌برداري که موتور محرک و شاهرگ حياتي صنعت برق است بايد با دقت و ظرافت انجام گيرد.

وي اضافه کرد: شبکه برق خوزستان يکي از قديميترين و بزرگترين شبکه‎هاي برق کشور است و نياز به توجه ويژه به خصوص در بخش بهره‌برداري و بهينه‎سازي دارد که البته کارهاي خوبي در سالهاي گذشته انجام گرفته ولي مي‎طلبد در اين زمينه فعاليتهاي بيشتري صورت گيرد.

گفتني است گروه ارزيابهاي شرکت توانير به مدت پنج روز با حضور در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان از بخشهاي مختلف معاونت بهره‌برداري شامل؛ انبارها، آزمايشگاههاي تجهيزات، پستهاي 230 کيلوولت چهل مايل، 132 کيلوولت خرمشهر 2 ، 132 کيلوولت چغازنبيل، 400 کيلوولت مهزيار و خطوط اهواز2 – دقايقي، اهواز 2 – اصلي آبادان، چغازنبيل – دانيال، شمال غرب- کيانپارس – لشکر مطابق برنامه زمانبندي بازديد و در جريان فعاليتهاي اين مجموعه قرار گرفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي