جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در جلسه کنترل پروژه بيان داشت؛

ايستگاه دوم 120 هزار مترمکعبي مراغه امسال به بهره‌برداري مي‎‎رسد

تبريز- توفيقي

در اولين جلسه کنترل پروژه در سال جاري با هدف تسريع در اجراي پروژه‎هاي گازرساني و تأمين به موقع منابع مالي پروژه‎ها با حضور مدير عامل، اعضاء هيئت مديره، روسا، مسئولين واحدهاي ستادي و روساي گاز نواحي برگزارگرديد.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي، با بيان اينکه امسال ظرفيت گاز مراغه با بهره‌برداري از ايستگاه 120هزار مترمکعبي دو برابر مي‎شود هدف از تشکيل جلسات کنترل پروژه در اول سالجاري را اهتمام مجموعه شرکت گاز استان در جهت تسريع اجراي پروژه‎هاي گازرساني و تأمين به موقع منابع مالي عنوان کرد و افزود : بررسي و پايش تفکيکي پروژه‎هاي در دست اقدام بر اساس اولويت و اهميت پروژه ها مطابق با مختصات جغرافيايي هر شهرستان و پيشرفت فيزيکي هر پروژه مورد تجزيه و تحليل قرار مي‎گيرد.

ولي‎اله ديني با اشاره به آخرين وضعيت پروژه‎هاي فعال در استان گفت: 141 پروژه فعال در استان با اعتباري بالغ بر 290 ميليارد تومان در دست اجرا مي‎‌باشد.

وي همچنين از برنامه‎ريزي براي انتخاب پيمانکار جهت گازرساني به 200 روستاي استان از محل بند « ق » تبصره 2 قانون بودجه خبر داد و افزود: در حال حاضر اجراي عمليات گازرساني در 193 روستاي استان يراي تحت پوشش قرار دادن 9325 خانوار در دست اجرا مي‎باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در خاتمه تأمين زير ساخت هاي انرژي به منظور استفاده حداکثري از ظرفيتهاي بوجود آمده را بسيار ضروري دانست و تصريح نمود : فاز 2 خط انتقال ورزقان – اهر منشعب از خط صادراتي ارمنتسان و همچنين خط انتقال و تغذيه محور صنعتي مراغه و ايستگاه افزايش ظرفيت 120 هزار مترمکعبي مراغه امسال به مرحله بهره‌برداري خواهد رسيد.

يراي چندمين سال متوالي؛

کسب رتبه برتر انجمن حمايت از خانواده‎هاي زندانيان استان زنجان

زنجان- سميه مصطفوي

رييس کل دادگستري استان زنجان گفت: انجمن حمايت ازخانواده‌هاي زندانيان استان زنجان امسال و براي چندمين سال متوالي به عنوان انجمن برتر کشور درراستاي کمک به خانواده زندانيان نيازمند شناخته شد. جعفر گل‎محمدي در جلسه مجمع عمومي ساليانه انجمن حمايت از زندانيان استان زنجان، با بيان اينکه انجمن حمايت از زندانيان استان کليه خانواده‎هاي نيازمند زندانيان را تحت پوشش قرار داده است، اظهار کرد: با تامين نياز زندگي زندانيان نيازمند از بروز ساير آسيبها نيز پيشگيري مي‎شود.

وي در ادامه با اشاره به نقش انجمن حمايت از زندانيان استان خاطرنشان کرد: در هر 45 روز يکبار سبد غذايي که شامل 15 الي 16 قلم کالا است در بين خانواده زندانيان توزيع مي‎شود.

رئيس کل دادگستري استان زنجان با بيان اينکه نبايد از نيازهاي خانواده زندانيان غافل شد، افزود: درراستاي اجراي قوانين، ايجاد امنيت در جامعه و برخورد با ناقضان حريم ، امنيت و آسايش مردم و جامعه عده اي به عنوان ناقضان امنيت و آسايش جامعه و مردم به زندان مي‎روند که خود اين امر موجب ارتقاء امنيت و آسايش جامعه است اما در کنار اين موضوع نبايد از نيازهاي خانواده‎هاي اين افراد غافل شد.

گل‎محمدي به نقش موثر حمايت از خانواده زندانيان در کاهش آسيب به اين افراد تصريح کرد: با حمايتهاي انجام شده ميزان آسيب به ساير افراد خانواده کاهش پيدا کرده و تبعات ناشي از زنداني شدن فرد براي ساير افراد خانواده کمتر مي‎شود.

وي به مسئوليت اجتماعي هر يک از افراد جامعه عنوان کرد: جامعه از آحاد و قشرهاي مختلف تشکيل شده است و عملکرد ما در هرصورت تأثيرات مستقيم براي افراد خواهد داشت.

بزرگ‌ترين پروژه بومي‌سازي نورد سرد شرکت فولاد مبارکه به بهره‌برداري مي‌رسد

اصفهان - راعي

رئيس خطوط آنيلينگ و شستشوي الکتروليتي ناحيه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: بزرگترين پروژه بومي سازي نورد سرد فولاد مبارکه(جايگزيني 16 پايه هيدروژني) در آستانه بهره‌برداري قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اکبر نادري بيان کرد: اجراي اين پروژه در راستاي دستيابي به اهداف کلان فولاد مبارکه در زمينه بي‎نيازي کشور به واردات و توليد هرچه بيشتر محصولات ويژه و همچنين تأمين محصولات موردنياز صنايع خودروسازي و افزايش کمي و کيفي توليد در واحد باکس آنيلينگ ناحيه نورد سرد در دستور کار قرار گرفت.

وي با اشاره به اينکه در توليد محصولات ويژه بايد به دو ويژگي مهم خواص مکانيکي و تميزي سطح ورق توجه زيادي شود، گفت: محصولات ويژه بايد از طريق فرآيند آنيل هيدروژني توليد شود.نادري گفت: افزايش ظرفيت توليد بازپخت شماره 2 از اهميت دو چنداني برخوردار است و اجراي آن در ناحيه نوردسرد آغاز شد.

رئيس خطوط آنيلينگ و شستشوي الکتروليتي ناحيه نورد سرد افزود: براي رفع نياز بازار و افزايش توليد محصولات ويژه، 16 عدد از پايه‎هاي نوع قديم در باکس شماره يک که با گاز محافظ HNX عمليات آنيل کلاف را انجام مي‎دهد، با پايه‏هاي هيدروژني جايگزين شد.

وي از تحريم و عدم دسترسي به سازندگان خارجي به عنوان دو مشکل بزرگ براي اجراي اين پروژه ياد کرد و افزود: با همت متخصصان داخلي، اين تهديد به فرصتي براي رشد و بالندگي متخصصان کشور تبديل شد و توانستيم با اتکا به دانش فني کارشناسان شرکت و با همکاري سازندگان داخلي،با ساخت 16 عدد پايه، 12 کوره و 6 عدد کولينگ بل هيدروژني در داخل کشور از طريق بومي‎سازي، به دانش ساخت اين تجهيزات نيز دست يابيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي