جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 تريبون 

 افتتاح واحدهاي باقي‌مانده مسکن مهر

قائم‌مقام وزير راه و شهرسازي از افتتاح 124هزار واحد باقي‌مانده مسکن مهر "با تلاش مضاعف دستگاه‌هاي ذي‌ربط" تا پايان امسال خبر داد.

به گزارش تسنيم، احمد اصغري مهرآبادي اظهار کرد: از مجموع واحدهاي مسکن مهر، ساخت يک‌ميليون و 942 هزار واحد به اتمام رسيده و يک‌ميليون و 833 هزار واحد افتتاح شده است.

وي با بيان اين‌که 124 هزار واحد باقي‌مانده که امسال با تلاش مضاعف دستگاه‌ها و نهادهاي ذي‌ربط افتتاح و تحويل مي‌شود، افزود: نيمه اول خرداد 3000 واحد مسکن مهر پرديس افتتاح مي‌شود.

وي تصريح کرد: دولت براي اتمام پروژه‌هاي مسکن مهر 55 هزار و 500 ميليارد تومان وام بانک مسکن درنظر گرفته که حدود 48هزار ميليارد تومان آن پرداخت شده که با احتساب وام ساير بانک‌ها 50هزار ميليارد تومان مي‌شود.

قائم‌مقام وزير راه و شهرسازي يادآور شد:‌ امسال براي تأمين زيرساخت‌هاي مسکن مهر 800 ميليارد تومان اعتبار را دولت تصويب کرده و اسناد خزانه در اختيار وزارت نيرو قرار گرفته است. در پرديس نيز تمام زيرساخت‌ها توسط شرکت عمران شهر جديد فراهم مي‌شود به‌علاوه 200 ميليارد تومان نيز از اسناد خزانه دراختيار وزارت راه و شهرسازي قرار گرفته که از اين مبلغ 130 ميليارد تومان آن دراختيار شرکت عمران شهر جديد پرديس و مابقي در اختيار ساير شهرهاي جديد براي تکميل و افتتاح واحدهاي مسکن مهر و تأمين زيرساخت‌هاي موردنياز قرار داده‌ايم.

روابط عمومي وزارت ارتباطات:

خدمات ارسال پيامک انبوه طبق روال گذشته انجام مي گيرد

رئيس مرکز روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات تاکيد کرد: تصميم دولت مبني بر منع ارسال پيامک انبوه تبليغات انتخاباتي بوده است و هيچ ارتباطي با ارسال پيامک توسط شرکتهاي ارائه دهنده خدمات پيامک انبوه به موسسات و مشتريانشان ندارد.

به گزارش ايرنا، محمدرضا فرنقي زاد گفت: بر اساس قانون انجام تبليغات انتخاباتي از يک روز قبل از انتخابات ممنوع است و تصميم اتخاذ شده در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز عدم ارسال پيامک هاي انبوه تبليغات انتخاباتي بوده و ارسال پيامک توسط مردم به هيچ وجه مختل نشده است.

وي با بيان اينکه ارسال پيامک توسط شرکتهاي ارائه دهنده خدمات پيامک انبوه به موسسات و مشتريانشان بر اساس روال گذشته همچنان صورت مي پذيرد، افزود: مسدود کردن پيامک هاي انبوه تبليغاتي در تمام انتخابات انجام مي گرفته است و مبتني بر تصميم وزارت ارتباطات و دولت نيست کما اينکه روز گذشته قبل از اعلام وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات صورت پذيرفته است.

تعطيلى معدن يورت گلستان تا زمان برقرارى ايمنى

رئيس خانه معدن ايران از تعطيل بودن معدن يورت گلستان تا زمان تاييد شدن ايمنى اين معدن خبر داد.

به گزارش تسنيم، محمدرضا بهرامن با اشاره به تعطيلي معدن يورت گلستان، اظهار کرد: با توجه به حادثه پيش آمده در معدن يورت تا زماني که ايمني اين معدن توسط کارشناسان تاييد نشود و ايمني به حد مجاز خود بازنگردد امکان فعاليت دوباره آن وجود ندارد.

رئيس خانه معدن ايران افزود: کارگروه تشکيل شده در حال پيگيري علت اصلي بوجود آمدن حادثه در معدن يورت هستند و همچنان اظهار نظري از سوي مسئولان و کارشناسان مطرح نشده است.

وي خاطر نشان کرد: در صورتي که ايمني معدني در حد مجاز نباشد اجازه فعاليت به معادن داده نمي‌شود و با اتفاق افتادن حادثه يورت نظارت‌ها بر ايمني معادن بيشتر خواهد شد.

بهرامن در ارتباط با داشتن تاييديه ايمني معدن يورت از سازمان نظام مهندسي، گفت: معدن يورت گلستان ،جزو معادني بوده که داراي گزارش نظام مهندسي مبني بر ايمني بودن و مورد تاييد بودن آن بوده و نمره قبولي در بين معادن کشور دريافت کرده است.

رئيس خانه معدن ايران ادامه داد: حوادثي همچون معدن يورت در تمامي دنيا اتفاق افتاده و بروز جنين حادثه‌اي امري طبيعي براي معادني مانند زغال سنگ که داراي گازهاي سمي است خواهد بود؛ اما عمدتا رخدادهاي اين چنيني به موضوع آموزش و مراقبت‌هاي لازم در حين انجام کار رخ مي‌دهد البته که فرسوده بودن ماشين‌آلات و تجهيزات هم سهم خود را در اينگونه اتفاقات دارد.

در حوادث محيط کار مالک، بهره بردار و ناظر مقصرند

در همين رابطه ،رئيس کميسيون صنعت و معدن اتاق تهران گفت: در حوادث محيط کار هم مالک و بهره بردار و هم ناظر، مسئول حفظ جان و سلامتي کارکنان هستند.

مهدي پورقاضي اظهار کرد: ما در استاندارد چيزي کم نداريم، اما آنچه کاملا براي همه مشخص است اين است که اين استانداردها به طور عمومي در معادن کشور رعايت نمي شود .

وي ادامه داد: اجراي استاندارد و نظارت بر اجراي آن موضوعي فرهنگي هم است . از لحاظ اجرايي مدير فني و اجرايي واحد صنعتي و معدني مسئول اجراي ايمني و استاندارد در آن واحد هستند. نمايندگان وزارت کار هم مسئول نظارت بر اجراي اين استانداردها هستند و مي توانند به صورت سرزده از اين واحدها بازرسي و بازديد داشته باشند و اگر مواردي را در عدم رعايت مشاهده کردند تذکر داده و حتي تا تعطيلي واحد پيش بروند.

وي تاکيد کرد: اما هم استانداردها رعايت نمي شود و هم نظارت به طور دقيق و با جديت اجرا نمي شود.

پورقاضي گفت: مجموعه اي از کم کاري ها باعث کشته شدن 43 معدنکار شد. دراين موارد نمي توان گفت يک نفر يا يک بخش در رخ دادن اين حادثه مقصر بودند.

رئيس کميسيون صنعت اتاق تهران با تاکيد بر ضرورت بازنگري در قوانين نظارت در وزارتخانه هاي کار و صنعت گفت: در اين گونه حوادث وزارت صنعت و معدن ، وزارت کار ،‌سازمان امور مالياتي ،‌بهره بردار و حتي عوامل انساني حاضر در حادثه مقصر هستند و هريک سهمي در اين رخداد دارند.

پورقاضي گفت: وقتي ما موضوع ايمني و سلامت مردم را پيش رو داريم به صورت خيلي جدي بايد نظارت را دنبال کرد و از هيچ خطايي نبايد گذشت کرد.

به گفته وي ناظرين بر اجراي استانداردهاي مربوط به ايمني بيش از ديگران مسئوليت دارند چرا که منافع جاني و مالي تمام سهامداران و کارگران و مالک و دولت در اين نظارت حفظ مي شود.وي خاطرنشان کرد: همانطور که در مورد سلامت صنايع غذايي به شدت نظارت انجام مي شود بايد در ساير موارد هم با جديت دنبال کرد. اگر سلامت مواد غذايي با جان و سلامت مردم در ارتباط است در ساير صنايع هم تمام افراد مرتبط جزء شهروندان محسوب مي شوند و حفظ جان و سلامت آنها جزء ضروريات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي