جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 الزام رعايت استانداردها در ساختمان ها براي مهار آتش سوزي 

 سخنگوي شوراي اسلامي شهر تهران گفت: استانداردها و الزاماتي که سازمان شهرسازي و معماري براي مهار آتش در نظر گرفته، در خود ساختمان ها بايد رعايت و همچنين توسط مالکان تکميل شود.

رضا تقي پور سخنگوي شوراي اسلامي شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به موضوع کمبود تجهيزات سازمان آتش نشاني شهرداري تهران، اظهار داشت: تجهيزات و امکانات اين سازمان تا حدودي پاسخگو است البته همچنان تجهيزات بايد تکميل شود.

وي افزود: طرح تکميلي در خصوص تجهيزات سازمان آتش نشاني شهرداري تهران تهيه و در خود شوراها نيز بررسي و به تصويب رسيده است، به همين منظور بايد اعتبارات تامين شود تا اين کار صورت گيرد.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اينکه استفاده از تجهيزات براي ماموريت هاي سازمان آتش نشاني و امداد شامل دو بخش است، افزود: بخشي از تجهزات بايد در زمان احداث، در خود ساختمان ها و تاسيسات نصب شود و بخش ديگري نيز که مي تواند مکمل باشد توسط نيروهاي آتش نشاني به محل آورده مي شود.

تقي پور ادامه داد: به عنوان مثال اگر در يک برج 30 طبقه لوله کشي مربوط به آتش نشاني و اطفاي حريق وجود نداشته باشد، طبيعتا نيروها بايد به يک ارتفاع 130 متري دسترسي داشته باشند، در حالي که بر اساس استاندارد بلندترين نردبان هاي مکانيزه بيشتر از 70 متر ارتفاع ندارند.

وي گفت: استانداردها و الزاماتي که سازمان شهرسازي و معماري براي مهار آتش در نظر گرفته، در خود ساختمان ها بايد رعايت و توسط مالکان تکميل شود.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر تهران يادآور شد: کارشناسان معتقدند که تجهيزات سازمان آتش نشاني براي مهار برخي آتش سوزي ها مانند ساختمان مهستان کافي بوده اما همچنان بايد به روز شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي