جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 ميز خبر  

 حمايت نوجوان؛ قطعه گمشده پازل دوران بلوغ است

دوره نوجواني به دليل شروع بلوغ از لحاظ شکل‌گيري شخصيت و استقلال در فرد داراي اهميت زيادي است.

فريبا احدي بيگلو روانشناس تربيتي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛با اشاره به اهميت دوران بلوغ اظهار داشت: تغييرات ناگهاني و سريع دوران بلوغ موجب نگراني و استرس در نوجوانان مي شود که در صورت کنترل نکردن آن از سوي والدين مشکلات عديده جسمي، روحي- رواني را در فرد ايجاد مي کند.

وي با بيان اينکه نوجوان دراين دوران در معرض مخاطرات بسياري است، تصريح کرد: برخي از نوجوانان به دليل تحت تأثير قرارگرفتن از سوي دوستان خود در رسيدن به استقلال، پذيرفته شدن در گروه همسالان و يا مقابله با اضطراب، گوشه گيري، افسردگي به مواد مخدر و اعتياد گرايش پيدا مي‌کنند.

اين روانشناس افزود: فرار از خانه نيز يکي از نشانه هاي مهم استرس هاي محيطي بر روي نوجوان است که اين اقدام عواقب مخربي را براي فرد دارد، از اين رو والدين بايد با حمايت از فرزند خود از جمله ايجاد عزت نفس در او، درک وضعيت بحراني بلوغ، برقراري رابطه صميمانه به جاي تمسخر، راهنمايي و هدايت نوجوان درانتخاب دوستان مناسب،در کاهش رفتار‌هاي مخاطره آميز آن‌ها نقش موثري داشته باشند.

احدي بيگلو با اشاره به اينکه درک نکردن نوجوان ازسوي والدين موجب گرايش آن‌ها‌ به سوي افراد ناصالح شده که اغلب زير بناي رفتارهاي ناهنجار دربزرگسالي را فراهم مي‌کند،خاطر نشان کرد:نقش والدين و مربيان در برخورد با نوجوان بسيار مهم است تا او بتواند دوران بحراني بلوغ را به سلامت پشت سر بگذارد.

برخورد سوناتا و کاميونت در آزاد راه کاشان - نطنز 3 کشته بر جا گذاشت

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي کاشان گفت: برخورد يک دستگاه سواري سوناتا با يک دستگاه کاميونت در آزاد راه کاشان - نطنز سه کشته بر جا گذاشت.

دکتر سيد محمد حسين مکي روز گذشته در گفت و گو با ايرنا افزود: اين حادثه بامداد امروز حدود ساعت 3 و 30 دقيقه در کيلومتر 30 آزاد راه کاشان - نطنز رخ داده است.

وي ادامه داد: در اين حادثه بر اثر برخورد خودرو سواري سوناتا با کاميونت 3 نفر درمحل صحنه حادثه به دليل شدت حادثه فوت کردند.

وي گفت: در اين حادثه دو نفر نيز مصدوم شدند که به بيمارستان شهيد بهشتي کاشان اعزام شدند.

علت اين حادثه توسط عوامل پليس راه در دست بررسي است.

آزاد راه کاشان - نطنز به طول تقريبي 80 کيلومتر قطعه اي از آزاد راه اميرکبير است که قم را به اصفهان متصل مي کند.

آتش‌سوزي مخزن گازوئيل در ساختمان در حال تخريب

آتش سوزي مخزن گازوئيل در يک ساختمان در حال تخريب که صبح روزگذشته رخ داد، با حضور آتش نشانان مهار شد.

به گزارش مهر، پس از اطلاع رساني اين حادثه به سامانه 125 از سوي شهروندان، بلافاصله آتش نشانان ايستگاه 10 به همراه خودرو حامل دستگاه‌هاي تنفسي با هماهنگي ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تهران، خود را به محله شهرآرا رساندند.

محمد پناهي رئيس ايستگاه 10 آتش نشاني در مورد اين حادثه گفت: در قسمت زيرزمين يک ساختمان دو طبقه در حال تخريب به مساحت تقريبي 200 مترمربع، يک مخزن هزار ليتري مملو از گازوييل آتش گرفته و کاملاً شعله ور بود.

وي ادامه داد: نيروهاي آتش نشاني به سرعت پس از بررسي، محل حادثه را ايمن سازي کردند و با بکارگيري دستگاه‌هاي تنفسي و تجهيزات خاموش کننده مشغول مهار شعله‌هاي آتش شدند.اين رئيس ايستگاه افزود: خوشبختانه در اين حادثه به هيچ يک از شهروندان آسيبي نرسيد و آتش نشانان در کوتاه‌ترين زمان ممکن آتش سوزي را مهار و کاملاً خاموش کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي