جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

  اصغر فرهادي و دختر جاني دپ در افتتاحيه کن 

 هفتادمين دوره جشنواره فيلم کن، با حضور چهره‌هاي سرشناس دنياي سينما و سخنراني کوتاه اصغر فرهادي آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرآنلاين، اصغر فرهادي کارگردان برنده دو جايزه اسکار که حضور در اسکار هشتادونهم را در اعتراض به سياست‌هاي تبعيض‌آميز ترامپ تحريم کرده بود، همراه با لي‌لي رز دپ، دختر جاني دپ در صحنه افتتاحيه هفتادمين جشنواره فيلم کن حاضر شد.

کارگردان «جدايي نادر از سيمين»‌ در افتتاحيه کن گفت: «در جشنواره‌ فيلم کن فرهنگ‌ها با احترام با هم سخن مي‌گويند. اينجا محلي است که مردم مشتاقانه درباره سينما و لحظات خاطره‌انگيز با هم گفت‌وگو مي‌کنند.»

فرهادي ابراز اميدواري کرد که فيلم‌هاي به نمايش درآمده در بخش رقابتي جشنواره کن به
«شرايط انساني» مردم سراسر جهان روشنايي بخشند.

مونيکا بلوچي، مجري مراسم هم در افتتاحيه کن گفت: «ما همه به شيوه خودمان ستاره هستيم.» او در ادامه افزود: «جلوي بروز و درخشش برخي ستاره‌ها را گرفته‌اند. هر ستاره‌اي بايد آزادي از دست رفته‌اش را بيابد و آن‌گونه که شايسته است به درخشش ادامه دهد.»

تامين امنيت هفتادمين دوره جشنواره کن يکي از موارد مهم است که در مراسم افتتاحيه با حضور تعداد زيادي از نيروهاي امنيتي در اطراف کاخ جشنواره به خوبي قابل مشاهده بود.

در افتتاحيه جشنواره بين‌المللي کن فيلم «اشباح اسماعيل» به کارگرداني آرنو دپلشن و بازي ماريون کوتيار به نمايش درآمد.

پدرو آلمادوار، رييس هيات داوران اين دوره از جشنواره فيلم کن گفت روح و روانش را به کل صرف انجام صحيح اين کار خواهد کرد.

در هيات داوران اين دوره از جشنواره فيلم کن چهره‌هاي سرشناسي چون مارن آده، جسيکا چستين و ويل اسميت نيز حضور دارند. چستين در مراسم فرش قرمز افتتاحيه جشنواره گفت: «کن جشنواره من است». او از ارتباط ويژه خود با جشنواره گفت و به فيلم «درخت زندگي» اشاره کرد که سال 2011 او را به جشنواره کن کشاند.هفتادمين دوره جشنواره فيلم کن از 27 ارديبهشت تا هفت خرداد برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي