جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/03/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5577

 خبر 

 رئيس سازمان امور دانشجويان خبر داد؛

کاهش آمار تخلفات موسسات اعزام دانشجو

رئيس سازمان امور دانشجويان گفت: حدود 160 موسسه اعزام دانشجو وجود دارد و با پيگيريهاي صورت گرفته و اطلاع‎رسانيها، آمار تخلفات موسسات اعزام دانشجو به خارج کمتر شده است.مجتبي صديقي در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص آخرين وضعيت موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور گفت: فعاليت موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور به صورت مستمر در کارگروهي مرکب از نمايندگان دستگاههاي مختلف ارزيابي مي‏شود.

وي ادامه داد: طي 3 الي 4 سال اخير مجوز جديدي براي موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور صادر نشده است و به تازگي بررسي درخواستها آغاز شده است.

رئيس سازمان امور دانشجويان افزود: حدود 160 موسسه اعزام دانشجو وجود دارد که تعدادي از اين موسسات يا خودشان فعاليتشان را قطع کرده‏اند و يا در بررسيها به دليل تخلفات، سلب مجوز شده‌اند.

وي ادامه داد: اگر موسسه‎اي در بررسيها تخلف کرده باشد، ابتدا به آن تذکر و اخطار داده مي‏شود و سپس مجوز آن موسسه به صورت موقت سلب شده و بعد از آن، سلب مجوز دايم اعمال مي‏شود.

صديقي خاطرنشان کرد: به نسبت گذشته و با پيگيريهاي صورت گرفته و اطلاع‏رساني‏ها، آمار تخلفات موسسات اعزام دانشجو به خارج کمتر شده و اعتراضات اولياء دانشجويان کاهش يافته است، اميدواريم مسير نظارت و کنترل جديتر دنبال کنيم.

اعطاي گرنت 20 هزار يورويي «بنياد الکساندر هومبولت» به يک محقق ايراني

عضو هيات علمي پژوهشکده مهندسي نفت پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران موفق به دريافت گرنت 20 هزار يورويي از سوي بنياد «الکساندر هومبولت آلمان» شد.

به گزارش ايسنا، دکتر بابک مختاراني، عضو هيات علمي پژوهشکده مهندسي نفت پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران به تازگي موفق به دريافت گرنتي به منظور خريد تجهيزات به ميزان 20 هزار يورو از بنياد الکساندر هومبولت آلمان که يکي از معتبرترين بنيادهاي علمي دنياست، شد. دکتر مختاراني در اين خصوص اظهار کرد: من يک بورس فوق دکتري داشتم و به اتفاق يکي از محققلان آلماني پروپوزالي در موضوع جداسازي گازها ارائه دادم که بنياد مذکور ضمن پذيرش آن گرنتي به مبلغ 20 هزار يورو جهت تهيه تجهيزات آزمايشگاه به اين کار اختصاص داد.

براساس اعلام روابط عمومي پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران، دکتر مختاراني افزود: اين بنياد سالانه ميليون‌ها يورو جهت بورس‌هاي تحقيقاتي در مقطع فوق دکتري در دنيا هزينه مي‌کند که تمام اين بورس‌ها با همکاري يک دانشگاه معتبر آلماني بايد انجام شود و مبلغ اين گرنت‌ها هم تا سقف 20 هزار يورو است که اين مبلغ جهت تجهيز آزمايشگاه‌هاي محققاني که از قبل با بنياد هماهنگ شده باشد، صرف خواهد شد.

تمديد زمان فراخوان طرح جامع «اعتلا و سامان‎دهي علوم انساني»

دبيرخانه طرح اعتلا و ساماندهي علوم انساني معطوف به پيشرفت کشور، زمان ارسال طرح‌نامه‌هاي پژوهشي را براي اجراي اين طرح تا پايان تير ماه امسال تمديد کرد.

به گزارش ايسنا، با توجه به درخواست‌هاي پژوهشگران و اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها و مراکز علمي کشور، دبيرخانه طرح اعتلا و ساماندهي علوم انساني معطوف به پيشرفت کشور، طي اطلاعيه‌اي زمان ارسال طرح‌نامه‌هاي پژوهشي را تا پايان تير ماه امسال تمديد کرد.

در متن اين اطلاعيه آمده است: «ضمن قبولي طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي با قدرداني از همدلي همه نخبگان و پژوهشگران علوم انساني و ضمن سپاس از حمايت‌هاي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي کشور و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، در تدارک اجراي طرح اعتلا و ساماندهي علوم انساني معطوف به پيشرفت کشور از استادان، صاحبنظران و پژوهشگران فرهيخته در حوزه علوم انساني براي مشارکت در اجراي اين طرح دعوت به عمل مي‌آورد».

طبق آنچه که دبيرخانه طرح اعتلا و ساماندهي پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي اعلام کرده است، چکيده طرح در قالب 600 تا 1000 کلمه به همراه سوابق علمي مرتبط، بايد حداکثر تا پايان تير ماه امسال به رايانامه etela@ihcs.ir ارسال شود و پس از بررسي و تأييد پيشنهادها، کاربرگ اوليه طرح‌نامه و برگه سفارش پژوهش ارسال مي‌شود.

از طرفي اين دبيرخانه آمادگي خود را براي بررسي و ارزيابي از عنوان‌هاي جديد و نوآورانه مرتبط با طرح اعتلا نيز اعلام کرده و از اين موضوع نيز استقبال کرده است.

براساس اين گزارش، علاقه‌مندان مي‌توانند براي اطلاع از فهرست موضوعات طرح و انتخاب زمينه و عنوان به نشاني
http://www.ihcs.ac.ir/UploadedFiles/8/31/45764.pdf مراجعه کنند.

آغاز همکاري بين دانشگاه علوم‌پايه زنجان و دانشگاه آخن آلمان

رئيس دانشگاه تحصيلات تکميلي علوم‌پايه زنجان گفت: تفاهم‌نامه همکاري بين دانشگاه علوم‌پايه زنجان و دانشگاه آخن آلمان امضا شد.

بابک کريمي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با اشاره به اينکه بين دانشگاه تحصيلات تکميلي علوم‌پايه زنجان و انستيتو شيمي آلي دانشگاه آخن آلمان تفاهم‌نامه همکاري امضا شد، افزود: اين همکاري در جهت گسترش همکاري‌هاي بين‌المللي صورت گرفته است و موجب انجام پروژه‌هاي مشترک بين دو دانشگاه و بالا رفتن ارتباطات علمي و تبادلات استاد و دانشجو بين دو دانشگاه خواهد شد.وي با اشاره به اينکه در سفر رسمي هيئت نمايندگان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به کشور آلمان، 12 نفر از رؤساي دانشگاه‌ها و مرکز تحقيقاتي برتر کشور حضور به هم رسانيدند، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم‌پايه زنجان يکي از اعضاي اين تيم بود که به دعوت موسسه تبادلات آکادميک آلمان در افتتاح نخستين دفتر همکاري‌هاي علمي ايران در کشور آلمان حضور به هم رسانيد و در جهت تسهيل اين همکاري‌ها پيشگام شد.کريمي با بيان اينکه اعضاي هيئت‌علمي و دانشجويان در ارتقاي جايگاه دانشگاه نقش موثري دارد، گفت: دانشگاه علوم‌پايه از مهم‌ترين دانشگاه‌هاي کشور محسوب مي‌شود و اين تفاهم‌نامه فرصتي است که دانشگاه در جهت پيشرفت بيشتر علمي حرکت کند.رئيس دانشگاه تحصيلات تکميلي علوم‌پايه زنجان، ادامه داد: با امضاي اين تفاهم‌نامه فرصت‌هاي آموزشي و پژوهشي بين دو طرف تفاهم‌نامه افزايش مي‌يابد. همچنين بستري مناسب براي همکاري‌هاي علمي دو طرفه مهيا مي‌شود تا سطح فعاليت‌هاي علمي خود را بالا ببرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي