جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/03/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5579

 آب‌هاي سم‌زدا! 

 
درست کردن آب سم‌زداي خانگي سريع و آسان است و از محتواي ويتامين ها و مواد معدني مفيد سود مي برد که به پاکسازي کبد و کاهش استرس روي کليه ها کمک مي کند.

آب يکي از سالم‌ترين و مفيد‌ترين نوشيدني هاي جهان است که حيات روي سياره زمين به آن بستگي دارد. آب بي رنگ و بي بو است و از اين رو، شايد براي بسياري از ما جذابيت آنچناني نداشته باشد. اما با افزودن برخي مواد غذايي به آب نه تنها مي توانيد طعم و بوي بهتري به آن ببخشيد، بلکه فوايد آن مانند سم زدايي بدن را نيز تقويت مي کنيد

آب‌هاي سم‌زدا!

به گزارش عصر ايران به نقل از "ليو لاو فروت"، آب هاي سم‌زداي خانگي به راحتي قابل تهيه هستند و بر خلاف نمونه هايي که به صورت تجاري توليد مي شوند مي توانيد بر مواد تشکيل دهنده آنها کنترل کامل داشته باشيد. درست کردن آب سم‌زداي خانگي سريع و آسان است و از محتواي ويتامين ها و مواد معدني مفيد سود مي برد که به پاکسازي کبد و کاهش استرس روي کليه ها کمک مي کند. اين آب ها به قليايي سازي بدن، خروج سموم، بهبود کيفيت پوست و تقويت سيستم ايمني نيز کمک مي کنند.

با افزودن ميوه ها و گياهان دارويي معطر به آب مي توانيد هر چه بيشتر خود را به نوشيدن اين مايع ترغيب کنيد، که به نوبه خود سلامت شما را بهبود مي بخشد و به تامين آب مورد نياز سلول هاي بدن نيز کمک مي کند

همواره از اين مساله اطمينان حاصل کنيد که از مواد تشکيل دهنده ارگانيک و فاقد آفت کش استفاده مي کنيد. هرچه سموم کمتري در بدن شما باشد، به معناي آن است که کبد و کليه ها کار راحت‌تري در فيلتر کردن آنها پيش رو دارند. مصرف بيش از اندازه سموم مختلف، کبد و کليه ها را تحت تاثير قرار مي دهد و عملکرد نامناسب اين اندام هاي کليدي مي تواند در قالب مشکلات پوستي، سردرد، اختلالات خوني و موارد ديگر نمايان شوند.

مواد تشکيل دهنده

مرکبات و توت فرنگي به همراه نعناع:

نصف فنجان توت فرنگي خرد شده

يک عدد پرتقال خرد شده (به شکل نيمه ماه)

دو تا چهار شاخه نعناع

سورپرايز خيار، ليمو ترش، و تمشک:

نصف فنجان برش هاي خيار (به شکل نيمه ماه)

يک عدد ليمو ترش خرد شده (به شکل نيمه ماه)

نصف فنجان تمشک تازه

آب لاغري گريپ فروت و خيار:

نصف فنجان برش هاي نازک خيار (به شکل نيمه ماه)

نصف يک عدد گريپ فروت خرد شده (به شکل نيمه ماه)

قدرت آنتي اکسيداني بلوبري و پرتقال:

نصف فنجان بلوبري

يک عدد پرتقال خرد شده (به شکل نيمه ماه)

روش تهيه:

براي هر يک از ترکيب هاي بالا، يک ليتر آب در يک ظرف شيشه اي ريخته و مواد را به آن اضافه کنيد و اجازه دهيد به مدت 30 دقيقه تا يک ساعت در يخچال باقي بماند. همچنين، براي ترکيب هر چه بهتر عطر و طعم مواد تشکيل دهنده در آب مي توانيد اين نوشيدني ها را از شب قبل درست کرده و روز بعد مصرف کنيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي