جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5590

 خبــر 

 بيش از 29 هزار بازرسي از واحدهاي صنفي انجام شده است

يزد-اکبر خيرخواه

درچهار ساله دولت تدبير و اميد و طي سالهاي 92 الي 95 بيش از 29 هزار بازرسي از واحدهاي صنفي استان به همت کار شناسان شرکتهاي بازرسي بخش خصوصي و همکاران اداره کل انجام شده است.

اين مطلب را مديرکل اداره استاندارد استان يزد عنوان و افزود: براساس گزارش آماري ارسالي از سوي واحد ارزيابي و بررسي عملکرد اداره کل و طبق شاخصهاي عملکردي با مقياس کمي، در سال 92 و همزمان با آغاز به کار دولت تدبير و اميد،ميزان بازرسي از واحدهاي صنفي استان 4167 مورد بوده که در سال 93اين ميزان به 4300 مورد و با رشد کمي در سال 95 به 9450 مورد و در نهايت مجموع چهار سال ، به عدد29117 مورد رسيده است.

محمدحسين ماجدي اردکاني که درجمع معاونين و مشاورين اداره کل به ايراد سخن مشغول بود ادامه داد: تفکر اجراي طرح طاها (‌طرح اجراي هماهنگ استاندارد) از اواخر سال 83 به منظور فرهنگسازي در جامعه و نيز کنترل بازار به وجود آمد و مقرر گرديد طرحي با عنوان طرح جامع اجراي هماهنگ استانداردهاي اجباري در کشور اجرا شود که اجراي اين طرح براساس برنامه زمانبندي در هفت مرحله پيش‏بيني گرديد و با گذر زمان طرح طاها از تاريخ 9 /6 /1388 تصويب و جايگزين طرح جامع گرديد و تا اين لحظه اين طرح با موفقيت در حال اجرا مي‏باشد.

وي در اين خصوص گفت:هدف از اجراي اين طرح، انجام هماهنگ وظايف قانوني سازمان ملي استاندارد ايران به منظور شناسايي و استانداردسازي واحدهاي توليدي مشمول مقررات استانداردهاي اجباري، ارتقاي سطح کيفي فرآورده‌ها در راستاي تامين ايمني و سلامت جامعه، اعتمادسازي و توجه عموم به علامت استاندارد ايران و جلوگيري از توليد و عرضه کالاي با کيفيت پايين در سطح بازار مي‌باشد،که خوشبختانه اين اداره کل در سهم خويش به نتايج و اهداف خيلي خوبي رسيده است.

بازسازي واحدهاي مسکوني روستايي در شهرستان کردکوي

گرگان-قهرمان

طبق سرشماري سال 85 از 10 هزار واحد مسکوني موجود در روستاهاي شهرستان کردکوي بيش از 7500 واحد مسکوني کم‌دوام يا بي‌دوام بود.

در سال‌هاي پس از آن به‌ويژه در سال‌هاي 92 تا 95 اعتبارات ويژه‌اي براي بازسازي و نوسازي واحدهاي مسکوني روستايي به اين شهرستان اختصاص يافت.

مدير بنياد مسکن کردکوي گفت: در 4 سال گذشته بيش از 100 ميليارد تومان اعتبار در بخش مسکن روستايي اين شهرستان هزينه شده است تا روستاييان در منازلي سکونت کنند که از نظر سازه‌اي در برابر حوادثي مانند زلزله مقاوم باشند.

وي با بيان اينکه همه دولت‌ها با توجه به سياست‌هايي که تدوين مي‌کنند، به توسعه روستايي توجه دارند، گفت: در 4 سال گذشته با وجود مشکلات اعتباري که دولت با آن دست به گريبان بوده، خدمات‌رساني به روستاها هيچ‌گاه متوقف نشده است. ايشان با بيان اينکه در اين شهرستان هم آمادگي کامل براي انجام طرح‌هاي ويژه بخش روستايي وجود داشته و دارد، افزود: همه 31 روستاي شهرستان کردکوي از طرح ويژه مسکن روستايي برخوردار شده و در 4 سال اخير بيش از 700 واحد مسکوني بازسازي يا بهسازي شده است. زنگانه با اشاره به وجود بيش از 7500 واحد مسکوني بي‌دوام و کم‎دوام در اين شهرستان براساس سرشماري سال 85 اظهار کرد: از 10 هزار واحد مسکوني روستايي در اين شهرستان بيش از 7500 واحد بي‌دوام و کم دوام بود که تاکنون بيش از 5500 واحد آن مقاوم‌سازي يا درجا‌سازي شده است.

وي با بيان اينکه بيش از 35 هزار نفر در روستاهاي اين شهرستان از خدمات طرح مسکن روستايي برخوردار شده‌اند، گفت: در سال‌هاي 92 تا 95 بيش از 100 ميليارد تومان اعتبار در بخش مسکن روستايي هزينه شده و افزون بر يک ميليارد تومان نيز تسهيلات ارزان‌قيمت به واحدهاي مسکوني خسارت ديده بر اثر حوادث اختصاص يافته است. همچنين بيش از 900 ميليون تومان نيز براي تعمير بناهاي روستايي در کردکوي هزينه شده است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان‏شرقي:

در سال 95 بيش از 243 کيلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب در سطح شهرهاي استان آذربايجان‏شرقي انجام شده است

تبريز- توفيقي

تلاش‏هاي شبانه‏روزي کليه پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان‏شرقي در تمامي بخش‏ها براي تامين و توزيع مناسب آب قابل تقدير بوده و در سال 95 بيش از 243 کيلومتر اصلاح و توسعه آب در سطح شهرهاي استان آذربايجان‏شرقي اجرا و بيش از 34930 فقره کنتور خراب مشترکين تعويض شده است.

مهندس ايمانلو مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان آذربايجان‏شرقي با اعلام اين مطلب افزود: مسئوليت‏پذيري در شركت آب و فاضلاب يك اصل مهم است و كليه همكاران و مديران بر اين امر واقف هستند و در اين راستا در تابستان سال گذشته هيچ مشکلي از بابت قطعي و کمبود آب در هيچ يک از شهرهاي استان وجود نداشته و اميدواريم براي تابستان سال جاري نيز برنامه‎ريزي اساسي انجام شده مشکلي وجود نداشته باشد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‏شرقي افزود: اين شرکت در حال حاضر 100درصد جمعيت شهري در 60 شهر استان با جمعيتي بالغ بر 2 ميليون و 810 هزار نفر را تحت پوشش آب شرب بهداشتي قرار داده و با واگذاري بالغ بر 79740 فقره انشعاب جديد آب در سال 95 به متقاضيان در سطح استان کل انشعابات آب با آحاد به يک ميليون و 203 هزار فقره مي‏رسد.مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان‏شرقي با اشاره به اصلاح و توسعه شبکه آب در کليه شهرهاي استان گفت: در طول سال 95 بيش از 243 کيلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب اجرا شده و طول شبکه آب نيز به بيش از 9000 کيلومتر رسيده است.

وي اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان‏شرقي در طول سال گذشته و 3 ماهه اول سال جاري با تلاش پرسنل زحمتكش در تمامي زمينه‏هاي كاري توانسته است خدمات قابل قبولي را به شهروندان و مشتركين محترم ارائه نمايد و اميداوريم درادامه سال جاري نيز طبق فرمايشات مقام معظم رهبري که «سال اقتصاد مقاومتي، توليد - اشتغال» نامگذاري شده است با پويايي و خلاقيت در كارهاي محوله شاهد تداوم خدمات‏رساني مطلوب به مشترکين عزيز باشيم لذا تلاش‏هاي شبانه‏روزي پرسنل شركت در تمامي بخش‏ها براي تامين و توزيع مناسب آب قابل تقدير است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي