جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5599

 دريچه هنر 

 با 66 ميليون دلار درآمد افتتاحيه؛

«من نفرت‌انگيز 3» در گيشه چين پرفروش‌ترين فيلم شد

اکشن کمدي «من نفرت‌انگيز 3» که با يک هفته تاخير از جمعه گذشته در سينماهاي چين روي پرده رفت، موفق شد در سه روز نخست افتتاحيه خود بين 63 تا 66 ميليون دلار بفروشد و رکورد پرفروش‌ترين افتتاحيه را در ميان انيميشن‌هايي که در گيشه چين اکران شده‌اند به نام خود ثبت کند. همچنين در ميان پرفروش‌ترين افتتاحيه‌هاي گيشه چين در سال 2017، «من نفرت‌انگيز 3» در حال حاضر در رتبه پنجم قرار دارد.

به گزارش آي سينما،اين انيميشن کمدي که با صداپيشگي استيو کارل و کريستن ويگ روي پرده رفته است، رکورد فروش افتتاحيه سينماهاي آي‌مکس چين را هم به نام خود ثبت کرد. کل فروش افتتاحيه فيلم در 417 سالن سينماي آي‌مکس چين، بيش از 4 ميليون دلار اعلام شده است. اولين بار است که يک فيلم انيميشن در سالن‌هاي آي‌مکس چين افتتاح مي‌شود و به اين ميزان درآمد دست پيدا مي‌کند. فيلم دوم «من نفرت‌انگيز» اولين بخش از اين مجموعه انيميشن پرطرفدار بود که در سينماهاي چين روي پرده رفت.

همچنين رتبه دوم جدول پرفروش‌هاي گيشه آخر هفته چين، به فيلم ترسناک «خانه‌اي که هرگز نمي‌ميرد 2» محصول کمپاني «چاينا فيلم گروپ» اختصاص يافت.فروش افتتاحيه دومين قسمت از اين مجموعه سينمايي که در ژانر وحشت تهيه و توليد شده، به مرز 30 ميليون دلار رسيده است.

فيلم فانتزي، علمي-تخيلي «ترانسفورمرها:آخرين شواليه» که دو هفته پياپي صدرنشين پرفروش‌ترين فيلم‌هاي گيشه چين بود، در سومين هفته اکران خود نزديک به 8 ميليون دلار درآمد کسب کرد و با سه پله سقوط، در رتبه چهارم جدول پرفروش‌ها قرار گرفت. کل فروش جديدترين ساخته مايکل بي بعد از 17 روز اکران در سينماهاي چين به بيش از 220 ميليون دلار رسيده است و تا اينجا، چهارمين فيلم پرفروش گيشه چين در سال 2017 به شمار مي‌رود.

رتبه پنجم جدول پرفروش‌هاي آخر هفته هم به فيلم علمي-تخيلي «تنظيم مجدد» (Reset) به تهيه‌کنندگي جکي چان اختصاص يافت. اين فيلم از جمعه تا يکشنبه گذشته، بيش از 2 ميليون دلار فروخت و بعد از 11 روز اکران، کل فروش خود را به 28.2 ميليون دلار رساند.

جشنواره ملبورن ميزبان فيلم هاي ايراني

دو فيلم بلند و دو فيلم کوتاه از سينماي ايران در شصت‌وششمين جشنواره فيلم ملبورن به عنوان يکي از قديمي‌ترين جشنواره‌هاي جهان به روي پرده مي‌روند.

به گزارش ايسنا، فيلم تجربي «24 فريم» به عنوان آخرين ساخته عباس کيارستمي در ادامه نمايش‌هاي بين‌المللي خود اين بار در بخش بين‌الملل شصت‌وششمين جشنواره بين‌المللي فيلم ملبورن در کشور استراليا به نمايش گذاشته خواهد شد.

اين فيلم اولين نمايش خود را امسال در بخشي ويژه به مناسبت هفتادمين سالگرد برگزاري جشنواره کن تجربه کرد. «24 فريم» مجموعه‌اي از فيلم‌هاي کوتاه چهار و نيم دقيقه‌اي با الهام از تصاوير ثابت شامل نقاشي و عکس‌هاي گرفته‌شده توسط خود کيارستمي است.

اما فيلم «لِرد» ساخته محمد رسول‌اُف برنده جايزه بهترين فيلم بخش "نوعي نگاه" جشنواره کن امسال نيز ديگر فيلم ايراني است که دربخش بين‌المللي جشنواره ملبورن 2017 نمايش خواهد داشت. «لِرد» (به معني ته نشست مايعات) عنوان ششمين فيلم سينمايي محمد رسول‌اف است که پس از چند سال دوري از توليدات رسمي سينماي ايران، زمستان سال گذشته با دريافت پروانه ساخت در سکوت خبري، مقابل دوربين رفت. داستان فيلم درباره‌ي مردي به نام رضا است که براي اداره‌ي مزرعه‌ي خود، در زنجيره‌ي روابط فاسد محلي گرفتار شده است.

بخش بين‌الملل جشنواره فيلم ملبورن، ويژه نمايش آثار منتخب از سراس جهان از برندگان جشنواره‌هاي سينمايي، فيلم‌هاي کارگردانان معروف و سينماگران مولف و نوظهور است.

فيلم کوتاه «حيوان» ساخته بهرام و بهمن ارک که امسال در بخش «سينه فونداسيون» پذيرفته شده بود و در نهايت موفق به کسب جايزه دوم اين بخش از جشنواره کن شد نيز ميهمان بخش فيلم‌هاي کوتاه جشنواره ملبورن است.

اين فيلم که از توليدات آموزشي هنرجويان مدرسه ملي سينماي ايران است، داستان «حيوان» درباره مردي است که تلاش مي‌کند خود را به آنسوي مرز برساند.چهارمين فيلم ايراني حاضر در جشنواره ملبورن، فيلم انيميشن کوتاه «اکتسابات انتسابي» از توليدات مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي به کارگرداني سمانه شجاعي است. داستان فيلم انيميشن «اکتسابات انتسابي» درباره‌ي پير پسري است که از وضعيت ظاهري و موروثي خود ناراضي بوده و تصميم مي‌گيرد به زندگي خود خاتمه دهد، اما خودکشي ناموفق او شرايط جديدي را در زندگي‌اش ايجاد مي‌کند.

اين فيلم يک تجربه‌ي جديد به روايت گروتسک (طنز تلخ) در انيميشن با تصاوير رئال است.

«اکتسابات انتسابي» تاکنون به چندين رويداد بين‌المللي از جمله جشنواره فيلم کوتاه دانشجويي «ونيز» ايتاليا، جشنواره بين‌المللي انيميشن «آتن» در يونان، جشنواره فيلم لس‌آنجلس،‌ جشنواره بين‌المللي «آنکا» اسلواکي و «فلوريدا» آمريکا دعوت شده است.

شصت‌وششمين جشنواره بين‌المللي فيلم ملبورن از تاريخ 3 تا 20 اوت (11 تا 28 مهرماه) در کشور استراليا برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي