جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603

 خبرنامه 

 چهارمين فراخوان برنامه پزشک پژوهشگر اعلام شد

متقاضيان حضور در چهارمين دوره برنامه پزشک پژوهشگر تا 15 مردادماه جاري جهت ثبت نام در اين دوره فرصت دارند.

به گزارش ايسنا، بر اساس اطلاعيه معاونت تحقيقات‌وفناوري وزارت بهداشت، علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به نشاني اينترنتيrcd.research.ac.ir مربوط به واحد توسعه ظرفيت تحقيقات علوم پزشکي نسبت به تکميل فرم‌هاي ثبت‌نام اقدام کنند.

مهلت ثبت‌نام در اين برنامه حداکثر تا 15 مرداد ماه جاري است و متقاضيان جهت کسب اطلاع بيشتر مي‌توانند با دبيرخانه شوراي برنامه پزشک پژوهشگر با شماره تلفن‌هاي 81455196 و 81455194 تماس بگيرند.

ظرفيت پذيرش مراکز پژوهشي در اين برنامه مربوط به سال 1396 به تفکيک دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور منتشر شده است و بيشترين ظرفيت به دانشگاه علوم پزشکي تهران با 14 نفر اختصاص يافته است.

دوره پزشک پژوهشگر بالاترين فرصت تحصيلي آموزش عالي در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بوده که به پزشکان و دندانپزشکان برتر تعلق مي‌گيرد تا علاوه بر آموزش باليني در مقاطع تخصص، فوق تخصص و فلوشيپ، آموزش تحقيقاتي نيز دريافت کرده و مدرک Ph.D. را نيز اخذ کنند.

پزشک پژوهشگر به پزشک متخصص باليني اطلاق مي‌شود که به طور متوسط حداقل 50 درصد از وقت خود را صرف تحقيق کند.

براساس اعلام روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، پژوهشکده فناوري بن‌ياخته (غير دولتي) مشروط به شرايط مندرج در ماده 11 آيين‌نامه و همچنين عقد توافق‌نامه با يک گروه آموزشي برتر است.

سخنگوي دانشگاه خبر داد؛

امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

سخنگوي دانشگاه آزاد گفت: مهلت انتخاب رشته کارشناسي ارشد سال 96 اين دانشگاه امروز سه‌شنبه 27 تيرماه پايان مي‌يابد.

مجتبي علوي فاضل در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مهلت انتخاب رشته مقطع کارشناسي ارشد سال 96 اين دانشگاه ساعت 24 روز سه شنبه 27 تيرماه پايان مي يابد و داوطلبان مي‎توانند از طريق سايت مرکز آزمون اين دانشگاه به نشاني www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وي افزود: داوطلبان مي‏توانند 100 اولويت را در فرم انتخاب رشته مقطع کارشناسي ارشد اين دانشگاه انتخاب کنند.

سخنگوي دانشگاه آزاد اظهار داشت: همچنين داوطلباني که تاکنون اقدام به انتخاب رشته کرده‎اند نيز مي‎توانند با مراجعه به سايت مرکز آزمون اين دانشگاه فرم انتخاب رشته خود را ويرايش کنند.

علوي فاضل تاکيد کرد: رشته محلهايي که در سايت مرکز آزمون اين دانشگاه وجود دارد قانوني بوده و مورد تاييد است.

سخنگوي دانشگاه آزاد گفت: به داوطلبان تاکيد مي‏کنم تا در فرصت باقي مانده و هرچه سريعتر نسبت به انتخاب رشته کارشناسي ارشد اين دانشگاه اقدام کنند.

براي سال تحصيلي جديد؛

تقويم آموزشي دانشگاه تربيت مدرس منتشر شد

تقويم آموزشي دانشگاه تربيت مدرس براي سال تحصيلي 96-97 از سوي معاونت آموزشي اين دانشگاه اعلام شد.

ثبت‎نام براي نيمسال اول سال تحصيلي 96-97 دانشگاه تربيت مدرس از 4 شهريورماه آغاز مي‌شود و تا 8 شهريورماه ادامه دارد.

کلاسهاي درس اين ترم تحصيلي از يکم مهرماه آغاز و تا 20 دي ماه ادامه دارد.

امتحانات نيمسال اول تحصيلي اين دانشگاه 23 دي ماه آغاز و 12 بهمن ماه به پايان مي‏رسد.

کلاسهاي درس نيمسال دوم سال تحصيلي 96-97 اين دانشگاه نيز از 23 بهمن ماه آغاز مي‏شود و تا 24 خردادماه سال 97 ادامه دارد.

امتحانات اين ترم تحصيلي نيز 12 خردادماه آغاز و تا 31 خردادماه ادامه دارد.

براي دانشجويان؛

مجوز 30 خوابگاه غيردولتي در تهران صادر شد

رئيس شوراي نظارت بر خوابگاه‌هاي غيردولتي در استان تهران از صدور مجوز 30 خوابگاه غيردولتي براي دانشجويان در تهران خبر داد.

حسن به‏نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص آخرين روند صدور مجو خوابگاه‌هاي غيردولتي در استان تهران، درباره تعداد خوابگاههاي فعال در استان تهران گفت: در مجموع حدود 70 خوابگاه در تهران شناسايي شده بود که از تعداد مذکور 30 خوابگاه مجوز فعاليت دريافت کرده، تعدادي نيز درحال کسب شرايط مورد نظر هستند تا براي آنها نيز مجوز فعاليت صادر شود، تعدادي هم به دليل کاهش ظرفيت دانشجو در دانشگاه ها تعطيل شده‎اند.

وي با بيان اينکه نياز نيست همه خوابگاهها از ما مجوز دريافت کنند؛ افزود: تنها خوابگاههايي که دانشجو اسکان مي‎دهند بايد از ما مجوز فعاليت دريافت کنند.رئيس شوراي نظارت بر خوابگاه‌هاي غيردولتي در استان تهران درمورد اجاره بهاي خوابگاه‌هاي غيردولتي نيز گفت: در سازمان امور دانشجويان مبلغ پيشنهادي براي خوابگاهها ارايه شده و مصوب کرديم که استان تهران را به سه منطقه جنوبي، مرکزي و شمالي تقسيم‌بندي کرده و خوابگاه‌هاي اين مناطق در سه رتبه، رتبه‎بندي شوند. به عبارتي خوابگاه‌هاي غيردولتي استان تهران به 9 لايه تقسيم شده‌اند و شهريه خوابگاه‌ها از ماهي 300 هزار تومان در برخي مناطق تهران آغاز شده و تا ماهي 600 هزار تومان در مناطق شمالي تهران مي‎رسد.

وي ادامه داد: کف و سقف شهريه خوابگاه‌هاي غيردولتي در استان تهران ماهانه 300 تا 600 هزار تومان تعيين شده است.

به‌نژاد خاطرنشان کرد: ولي با توجه به افزايش هزينه‎ها آنچه در مجموع مشاهده مي‌شود اين است که شهريه خوابگاهها بيشتر به عدد سقف تعيين شده براي اجاره بها نزديک هستند و در مورد اينکه چه ارگاني بايد براين موضوع نظارت داشته باشد هنوز به جمعبندي نرسيده‏‎ايم ولي خوابگاه با اجاره بهاي نزديک 300 هزارتوماني را به ندرت داريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي