جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603

 صنعت توليد تخم مرغ در استان البرز با رويکرد صادرات توسعه مي‎يابد 

 کرج - خاکپور

اولين نشست هم‌انديشي درخصوص ارتقاي صنعت مرغ تخم‌گذار استان البرز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي تعاون روستايي استان؛ اولين نشست هم‌انديشي درخصوص ارتقاي صنعت مرغ تخم‌گذار استان البرز با حضور مديرعامل اتحاديه مرکزي مرغ تخمگذار، مدير تعاون روستايي استان البرز، جهاد کشاورزي استان، دامپزشکي استان، صندوق حمايت ايرانيان و ديگر مديران دستگاههاي استان و مديرعامل و اعضاي هيات مديره اتحاديه در محل دفتر اين اتحاديه برگزار گرديد.

در اين جلسه مديرعامل اتحاديه مرکزي مرغ تخمگذار مرغداران ميهن گفت:در بخش طيور اين امور از اوايل دهه 90 در قالب يکسري تفاهمنامه‎ها در دستور کار قرار گرفت که مهياسازي زيرساختها نياز اصلي در اين بخش بود و مهمترين الزام وجود يک ساختار قابل کنترل و نظارت است که بايست توسط متولي آن بخش نظارت انجام شود.

وي با بيان اينکه 1700 واحد مرغ تخمگذار در سطح کشور فعال هستند، اظهار داشت: اين واحدها بايد در سطح کشور با هم از طريق اين سامانه در ارتباط باشند تا يک مرغدار بدون هيچگونه صرف وقت و هزينه و بدون رفت و آمد بتواند به اطلاعات لازم دست يابد.

مديرعامل اتحاديه مرکزي مرغ تخمگذار ميهن گفت: در البرز اين اتحاديه با وجود 4 تعاوني شکل گرفته ولي هنوز مراحل رسمي عضويت آن در اتحاديه مرکزي شکل نگرفته و زماني رسميت مي يابد که به عنوان سهامدار ثبت شود و به عنوان عضو رسمي در تمام مراحل اتحاديه مرکزي حضور داشته باشد.

وي تاکيد کرد که اين اتحاديه بايد تقويت شود و براي دست يافتن به جايگاه واقعيش کمک شود.

در ادامه قنبرزاده مديرعامل اتحاديه مرغداران تخمگذار البرز با بيان اينکه اين اتحاديه در استان البرز از سال گذشته فعال شده، گفت: يکي از مهمترين برنامه‎هاي اين اتحاديه فعالسازي واحدهاي غيرفعال و کنترل بيماري در بين اين واحدها به دليل قرار گرفتن بين 3 استان مازندران، تهران و قزوين است. وي تاکيد کرد: بزرگترين مشکل مرغداران عدم پرداخت بيمه‎ها مي‎باشد که بايد اين بيمه‎ها کارشناسي شود تا به حد ايده‎آل برسد.

وي تاکيد کرد: با توجه به تازه تاسيس بودن اين اتحاديه در استان بايست دست به دست هم دهيم تا بتوانيم مسائل و مشکلات را برطرف نمائيم و براي ارتقاي سطح استان خودمان با برنامه‎ريزيهاي درست و کامل و جامع روز به روز پيشرفت نمائيم تا اين صنعت جايگاه واقعي خود را بخصوص براي صادرات پيدا کند.

قنبرزاده افزود: بيش از 11 درصد جمعيت طيوري و ظرفيت کشور را استان البرز در برگرفته است. يکي از شاخصترين استانها در بحث صادرات تخم مرغ، استان البرز مي‎باشد که با توجه به اين موضوع بايد اقدامات بالقوه به بالفعل تبديل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي