جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603

 نماينده ولي فقيه و امام جمعه تبريز:
 ايجاد زيرساخت انرژي توسط شرکت گاز آذربايجان‏شرقي در اقصي نقاط استان از نقاط قوت اين شرکت است 

 تبريز- توفيقي

نماينده ولي فقيه و امام جمعه معزز تبريز با اشاره به نقش گاز طبيعي در کشور افزود: امروزه مسئله گاز طبيعي يکي از حياتي‏ترين نيازهاي کشور است چنانچه زماني نفت اين نقش را داشت و نقش گاز طبيعي در ايجاد توليد و اشتغال و ارزش افزوده با توجه به قيمت آن غير قابل انکار است.

حجت‏الاسلام والمسلمين آل‏هاشم ايجاد زيرساخت‏هاي گاز طبيعي در استان را يکي از نقاط قوت اين شرکت دانست و افزود: فراهم نمودن اين زيرساخت‏ها در ايجاد اشتغال و توليد بسيار موثر است و اين امر باعث خوشحالي و يکي از اقدامات ارزشمند در استان به حساب مي‏آيد.

نماينده ولي فقيه و امام جمعه تبريز افزود: يکي از خيانت‏هاي رژيم گذشته وابستگي اقتصاد به نفت بود که بعد از انقلاب شاهد کاهش اين رويه بوده و مديون مقام معظم رهبري در نامگذاري سال به نام اقتصاد مقاومتي در دو سال پياپي هستيم. وي تصريح نمود: مسئله اشتغال جوانان بايد جدي تلقي شود و از اين طريق است که استعداد جوانان شکوفا و افراد مبتکر و خلاق پا به عرصه مي‏گذارند امروزه ديگر اشتغال پشت ميزنشيني نيست بلکه با ايجاد زيرساخت‏هايي مانند انرژي گاز طبيعي بايد از اين انرژي درراستاي ارزش افزوده و توليد و اشتغال بهره جست.

در ابتداي اين ديدار صميمي مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‏شرقي ضمن ابراز خرسندي و تبريک انتصاب حجت‏الاسلام والمسلمين آل‎هاشم به سمت نمايندگي ولي فقيه در استان طي سخناني به معرفي ظرفيت‏ها و عملکرد شرکت گاز پرداخت. ولي‏اله ديني گفت: در حال حاضر 100 درصد خانوار شهري و 90 درصد خانوار روستايي با تحت پوشش قرار دادن قريب به يک ميليون 500 هزار مشترک از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند هستند.

وي افزود: در سال‏هاي گذشته دغدغه شرکت گاز استان گازرساني به شهرها و روستاهاي استان براي مصارف خانگي بود و در دو سال اخير اين رويه به سوي گازرساني به صنايع استان درراستاي ارزش افزوده و توليد و اشتغال بوده است به طوريکه در سال‏هاي گذشته بيش از 50 درصد مصارف گاز طبيعي در بخش خانگي مصرف مي‏شد و در سال گذشته از مصرف 9 ميليارد مترمکعب در سطح استان شاهد مصرف بيش از 54 درصد گاز طبيعي در بخش‏هاي صنعتي و نيروگاهي بوديم.

وي خاطرنشان کرد: امروزه در استان صنعتي وجود ندارد که از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند نباشد به غير از مراکزي مانند آسفالت، مرغ‏داري و کوره هاي آجرپزي که به علت پراکندگي و دوري از شبکه گاز امکان گازرساني فراهم نبوده است که اخيرا بيش از 300 مورد از اين قبيل صنايع شناسايي گرديده و عمليات نزديک‏رساني و گازرساني به مراکز مذکور آغاز شده است. وي تصريح نمود: در زمستان گذشته عليرغم برودت بيش از حد هوا با تلاش‏هاي شبانه‏روزي همکارانمان در شرکت گاز با استمرار گازرساني پايدار قطعي گازنداشتيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي