جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603

 در استان 

 مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

افزايش مصرف برق در کشور بي‌سابقه بوده است

اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: همان گونه که مستحضريد طي روزهاي اخير شاهد افزايش بي سابقه مصرف برق در كشور بوديم به نحوي كه ركورد بي سابقه 55400 مگاوات كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7درصد رشد را نشان مي‌دهد به ثبت رسيد.

اکبر حسن بکلو افزود: با توجه به اينکه 40 درصد از انرژي برق در منازل مصرف مي‌شود، توصيه مي‍‌کنم ضمن استفاده از لامپهايLED و رعايت توصيه‌هاي مديريت مصرف برق، ضمن کاهش 10 درصد از مصرف انرژي برق ما را در ارائه خدمات بهتر ياري نمايند.

وي تصريح کرد: استان آذربايجان غربي قطب کشاورزي است و کشاورزان عزيز استان مي‌‎توانند با تغيير ساعت استفاده از پمپهاي آب، مصرف برق خود را کاهش دهند.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي اظهار داشت: با توجه به اينکه كولرهاي گازي، هزينه برق شما را به شدت افزايش مي‌دهد تا حد امكان از آن استفاده نكنيد و يا در صورت لزوم در ساعات اوج بار از آنها استفاده نكنيد؛ علاوه بر اين موارد به اين نكته نيز توجه كنيد كه براي استفاده از كولر گازي بهتر است كولرهاي داراي آرم استاندارد و با رتبه انرژي بالا انتخاب کنيد، در صورتي كه از يك كولر گازي با رتبه A به جاي كولر با رتبه G استفاده نماييد، بيش از 40 درصد در ميزان مصرف برق صرفه‌جويي خواهد شد.

همچنين موارد ديگري مانند تميزكردن فيلترهاي كولر و نصب سايبان روي كولر مي‌تواند هزينه‌هاي مربوط به كولر گازي را كاهش دهد ولي در هر صورت توجه داشته باشيد كه هزينه كم‌مصرفترين كولر گازي حدوداً 4 برابر هزينه كولرهاي آبي است. بنابراين تا حد امكان سعي كنيد مصرف كولر گازي را به حداقل برسانيد و از كولرهاي آبي که هزينه كمتري نسبت به كولرهاي گازي دارند وانرژي كمتري مصرف مي‌كنند، استفاده کنيد.

حسن بکلو در خاتمه اظهار اميدواري کرد: مردم بزرگوار استان در ساعتهاي پيك برق (فاصله ساعتهاي 12 تا 16 و 19 تا 23) با عدم مصرف همزمان وسايل پرمصرف برقي، ضمن كاهش هزينه‌هاي خود، ما را در ارائه خدمات هر چه بهتر ياري دهند.

معاون حقوقي مجلس و تفريغ بودجه ديوان محاسبات کشور:

رويکرد نظارت هوشمند در ديوان محاسبات کشور عملياتي شده است

زنجان- سميه مصطفوي

معاون حقوقي مجلس و تفريغ بودجه ديوان محاسبات کشوربه اتخاذ رويکردهاي نوين در وظايف نظارتي ديوان محاسبات اشاره کرد و گفت: رويکرد نظارت هوشمند در ديوان محاسبات کشور عملياتي شده است.

صادق منتي‌نژاد طي سفر يکروزه به استان زنجان و در آيين توديع و معارفه مديرکل ديوان محاسبات استان زنجان با بيان اينکه ديوان محاسبات کشور از لايه و پوسته سنتي خود خارج شده است، اظهار کرد: رويکردهاي نوين نظارتي توسط اين ديوان طي سال‌هاي گذشته اتخاذ شده که دلايلي براي آن وجود داشته است.وي از تشکيل کميته مشترک پيگيري مشکلات دستگاه‌هاي اجرايي خبر داد و افزود: رويکرد مچ‌گيري در اقدامات ديوان محاسبات و اين کميته وجود ندارد و قبل از هزينه، ورود لازم صورت مي‌گيرد که اين اقدام به منظور پاس‌داشت از حقوق بيت المال عمل خواهد شد.اين مسئول، اتخاذ رويکرد و سياست هدايت‌گرانه را مورد تاکيد قرار داد و يادآور شد: ديوان محاسبات در کميسيون‌هاي مجلس نيروي ثابتي دارد که در وضع قوانين اعمال نظر کرده و از زمان تصويب تا اجراي قوانين در کشور نقش نظارتي خود را ايفا مي کند.

وي با بيان اينکه چابکي و رواني دستگاه‌هاي اجرايي براي فعاليت نبايد گرفته شود، تاکيد کرد: از مديرکل جديد ديوان محاسبات استان انتظار داريم در زمان تصدي مسئوليت خود، مشکلات مهم استان را گزارش کند تا براي برطرف کردن اين مشکلات براي توسعه استان نقش داشته باشيم.

منتي‌نژاد با بيان اينکه ديوان محاسبات براي تحقق شعار سال تلاش مي‌کند، افزود: براي تحقق سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي نقش نظارتي مستمر، پيشگيرانه و قاطعانه و نيز هدايت‌گرايانه را مورد تاکيد قرار خواهيم داد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

سياست کلي شرکت کاهش خاموشي‌هاي برق در سطح استان است

اروميه - صديقي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي با بيان اينکه خاموشي‌ها به دو صورت با برنامه و بدون برنامه مي‌باشد، گفت: با توجه به اينکه حوادث عامل بروز خاموشي‌هاي بدون برنامه است، نمي‌توان اين گونه خاموشي‌ها را پيش‌بيني نمود ادامه داد: سياست کلي شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي کاهش خاموشي‌هاي با برنامه برق در گستره استان است .اکبر حسن بگلو خاطر نشان کرد: خاموشي‌هاي برنامه‌ريزي شده خاموشي‌هايي است که با هدف اصلاح، بهسازي و نوسازي شبکه‌هاي برق انجام مي‌شود، گفت: به منظور نيل به اهداف تعيين شده و در راستاي جلب رضايت مشتريان خاموشي هاي با برنامه مديريت و به حداقل ممکن کاهش مي‌يابد.اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود تصريح کرد: اقدامات اصلاحي بسياري جهت کم کردن خاموشي‌هاي بدون برنامه پيش‌بيني شده که از جمله مي‌توان به تعميرات شبکه‌هاي توزيع، اصلاح و بهينه سازي خطوط، رينگ خطوط، توسعه اتوماسيون و... اشاره کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي