جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603

 تريبون 

 در مصوبه جديد دولت

سقف حقوق مديران شرکت‌هاي دولتي برداشته شد

بر اساس مصوبه هيئت دولت، الزام به رعايت سقف 10 برابري حداقل حقوق مصوب ساليانه، براي مديران شرکتهاي دولتي و غير دولتيِ وابسته به بخش عمومي حذف شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ بر اساس مصوبه هيئت دولت به پيشنهاد سازمان اداري و استخدامي، تبصره 3تصويب نامه فروردين ماه هيئت دولت در خصوص مصوبه ضريب حقوق حذف شد.

در اين مصوبه به نحوه محاسبه حقوق کارکنان مؤسسات انتفاعي وابسته به دولت، نهادها و موسسات عمومي غيردولتي و شرکتهاي دولتي اشاره شده بود. تبصره بند 3 تصويب نامه مذکور به الزام در رعايت مفاد مواد 75 و 84 قانون الحاق برخي مواد به تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت تاکيد داشت.

وزير ارتباطات:

تماس صوتي تلگرام رفع فيلتر نمي شود

وزير ارتباطات در مورد آخرين وضعيت توقف سرويس تماس صوتي تلگرام و تصميم براي ارائه اينترنت نامحدود توضيح داد.

به گزارش ايرنا، محمود واعظي در حاشيه مراسم افتتاح پروژه هاي شرکت مخابرات ايران در آستانه راه اندازي فاز سوم شبکه ملي اطلاعات در جمع خبرنگاران در مورد آخرين وضعيت تصميم براي توقف فروش اينترنت حجمي و ارائه اينترنت پرسرعت گفت: بحث مفصلي در اين زمينه صورت گرفته است و شبهه اي که هم اکنون وجود دارد اين است که در صورتي که اينترنت کاملا نامحدود شود تقاضا براي آن زياد شده و فعاليت زياد ممکن است باعث شود ظرفيت شبکه انتقال کشور پاسخگوي اين حجم تقاضا نباشد. بر اين اساس ممکن است نياز به توسعه در حوزه شبکه انتقال زيرساخت داشته باشيم.

وزير ارتباطات گفت: در اين زمينه جلسه اي توسط مديرعامل شرکت زيرساخت و مديرعمل شرکت مخابرات ايران انجام شده و قرار است نتيجه برنامه ريزي صورت گرفته توسط اين دو شرکت هفته آينده به ما اعلام شود تا بتوانيم بر اساس آن تصميم نهايي را اتخاذ کنيم.

وزير ارتباطات در پاسخ به اين سوال که آيا برنامه اي براي رفع فيلتر تماس صوتي تلگرام وجود دارد، گفت: خير برنامه اي نداريم.

واعظي توضيح داد: چرا اصرار داريد سرويسي براي شرکت هاي خارجي ايجاد کنيم در حالي که مخابرات و اپراتورهاي موبايل مي توانند اين سرويس را ارائه دهند. قرار نيست اين شرکت ها ورشکسته شوند.

وزير ارتباطات در پاسخ به سوالي مبني بر موضوع پيشنهاد افزايش تعرفه نرخ هاي مخابراتي که از سوي مخابرات مطرح شده بود نيز گفت: هيچ گونه قصدي براي افزايش تعرفه ها در حوزه تلفن ثابت، اينترنت و موبايل نداريم.

واعظي در مورد خدمات پرداخت و تبليغات در شبکه هاي اجتماعي خارجي همچون تلگرام گفت: طبق مصوبات قانوني هر گونه خدمات پرداخت و تبليغات در شبکه هاي اجتماعي خارجي ممنوع است و اين تصميم در راستاي حمايت از شبکه هاي اجتماعي داخلي گرفته شده است.

وي افزود: در مقابل به شبکه هاي اجتماعي داخلي اين فرصت را داده ايم که اگر سه ميليون کاربر داشته باشند امتياز تبليغات دارند و در صورتي که پنج ميليون کاربر داشته باشند امتياز پرداخت به آنها خواهيم داد.

وزير ارتباطات ادامه داد: هدف نهايي اين است که تمامي فعل و انفعلات مالي و تبليغاتي در بستر موبايل از طريق شبکه هاي اجتماعي داخلي باشند و کوچکترين امتيازي به شبکه هاي اجتماعي خارجي نمي دهيم.

به گفته واعظي در دنيا نيز شبکه هاي اجتماعي توسط دولت ها راه اندازي نمي شود بلکه با حمايت دولت و از طرق بخش خصوصي، دانشگاه ها و شرکت هاي دانش بنيان ها گرفته و اقتصادي مي شود.

900 فعال اقتصادي تيم اقتصادي دولت را ارزيابي کردند

طبق يک نظرسنجي که جامعه آماري آن بيش از 900 فعال اقتصادي و کارآفرين بوده‌اند مشخص شد از بين تيم اقتصادي دولت طيب نيا و حجتي موفق‌ترين و سيف و نعمت زاده بدترين اعضاي تيم اقتصادي دولت هستند.

به گزارش تابناک، در اين نظرسنجي که توسط برنامه تلويزيوني پايش و از بين بيش از 900 فعال اقتصادي و کارآفرين به صورت تلگرامي انجام شده است، سؤال به اين شرح بوده است؛ به نظر شما کدام عضو تيم اقتصادي دولت موفق‌تر بوده است؟ 1- عباس آخوندي (راه و شهرسازي) 2- محمود حجتي (جهاد کشاورزي) 3- علي ربيعي (تعاون، کار و رفاه اجتماعي) 4- ولي اله سيف (بانک مرکزي) 5- علي طيب نيا (اقتصاد و دارايي) 6- محمدرضا نعمت زاده (صنعت، معدن و تجارت) 7- محمدباقر نوبخت (برنامه‌وبودجه)

زمان شروع اين نظرسنجي پنجشنبه 22 تيرماه و پايان آن شب شنبه 24 تيرماه بوده است. در پايان نيز علي طيب نيا با 39 درصد به‌عنوان نفر اول، محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي با کسب 24 درصد آراي شرکت‌کنندگان رتبه دوم را کسب کرد. محمدباقر نوبخت رئيس سازمان برنامه‌وبودجه و عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي هرکدام 9 درصد آرا، علي ربيعي وزير کار تعاون و رفاه اجتماعي 8 درصد از آرا را کسب کردند.همچنين ولي‌الله سيف رئيس‌کل بانک مرکزي که اين روزها در بحث مشکلات مؤسسات انتقادات زيادي به نحوه عملکرد ولي وارد است و محمدرضا نعمت زاده مسن‌ترين عضو کابينه دولت يازده با کسب 5 درصد آرا، بدترين اعضاي تيم اقتصادي دولت از ديد فعالان اقتصادي هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي