جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603

 دريچه هنر 

 تالار هاي تئاتر شهر چهارشنبه اجرايي ندارند

تالارهاي نمايشي مجموعه تئاتر شهر روز چهارشنبه 28 تير ماه به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) اجرايي ندارند.به گزارش روابط عمومي مجموعه تئاتر شهر، تمامي نمايش هاي به صحنه رفته در تالارهاي اصلي، چهارسو، قشقايي، سايه و پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر چهارشنبه 28 تيرما ه به مناسبت فرا رسيدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به صحنه نمي روند.

براساس اين گزارش نمايش هاي «اعتراف» به کارگرداني شهاب حسيني در تالار اصلي، «صبحانه در غروب» به کارگرداني گلچهردامغاني در تالار قشقايي و «مده آ؛ فصل دوم» به کارگرداني ميلاد نيک آبادي در تالار چهارسو روز پنجشنبه 29 تير ماه اجرا دارند.

مورخ سينما در 71 سالگي چه مي‌کند؟

جمال اميد در سالروز 71 سالگي‌اش از کارهاي جديدش خبر داد.

اين مورخ و نويسنده سينما در گفت‌وگو با ايسنا از آماده بودن جلد سوم کتاب «تاريخ سينماي ايران»‌ جهت انتشار خبر داد و گفت:‌ اين کتاب در 1200 صفحه توسط نشر «روزنه» عرضه مي‌شود و قرار است جلد اول و دوم اين کتاب نيز با تجديد چاپ در مجموعه‌اي واحد عرضه شود که شامل تاريخ سينماي ايران از 1279 تا 1380 مي‌شود.

وي درباره کارهاي ديگرش اظهار کرد: ادامه اين مجموعه در حال آماده شدن هست و در کنار آن فرهنگ فيلم‌هاي سينماي ايران را در ويرايش جديدي با عنوان «همه فيلم‌هاي سينمايي ايران»‌ از سال 1309 تا 1390 در حال آماده‌سازي دارم که به همراه حواشي منتشر خواهد شد.اين نويسنده،« تاريخ نمايش فيلم‌هاي خارجي» را ديگر اثر در دست نگارش‌اش عنوان کرد و گفت: اين کتاب نيز با تفکيک دهه‌هاي 20، 30، 40 و 50 آماده مي‌شود.

جمال اميد نويسنده، فيلمنامه‌نويس، روزنامه‌نگار، منتقد، تاريخ‌نگار سينما که در راه‌اندازي و برپايي بسياري از جشنواره‌هاي مهم کشورمان نقش بسزايي داشته است، متولد 26 تيرماه 1325 در رشت است.

نمايش «آنتراکت» در جشنواره «انيماموندي» برزيل

انيميشن کوتاه «آنتراکت» محصول سازمان سينمايي حوزه هنري در جشنواره‌ «انيماموندي» برزيل به نمايش در مي‌آيد.به گزارش روابط عمومي سازمان سينمايي حوزه هنري، انيميشن کوتاه «آنتراکت» به کارگرداني محمدرضا خردمندان محصول سازمان سينمايي حوزه هنري در بيست و چهارمين دوره جشنواره‌ «انيماموندي» کشور برزيل نمايش داده مي‌شود.

اين جشنواره که از سال 1993 به صورت سالانه برگزار مي‌شود براي تقويت انيميشن در برزيل راه‌اندازي شده ‌است و هر سال شرکت‌کنندگان زيادي از سراسر دنيا در آن حضور مي‌يابند. بخش‌هاي مختلف جشنواره شامل فيلم کوتاه، فيلم بلند، فيلم کوتاه کودکان، انيميشن بلند و انيميشن‌هاي ساخته شده توسط کودکان است.«آنتراکت» برگرفته از «Entract» کلمه اي فرانسوي و به معناي حدفاصل بين دو پرده موسيقي است. فيلم نيز در فاصله بين دو قطعه موسيقي روايت مي شود. ايده «آنتراکت» از داستان تک تيراندازي اسرائيلي است که در جريان جنگ 2014 غزه با انتشار پستي در صفحه اينستاگرام خود ادعا کرد در يک روز توانسته 13 کودک فلسطيني را هدف قرار دهد.

بيست و چهارمين جشنواره‌ «انيماموندي» از 23 تير تا 1 مرداد در شهر ريودوژانيرو و از 4 تا 8 مرداد در شهر سائوپولو کشور برزيل برگزارمي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي