جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5606

 در استان 

 ظبراي اولين بار در کشور صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‎نامه مشترک ميان سازمان پارک‌ها و شرکت نمايشگاه‌هاي اصفهان

اصفهان-راعي

مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اصفهان از انعقاد تفاهمنامه‌اي مشترک ميان اين سازمان با نمايشگاههاي بين‎المللي استان اصفهان براي اولين بار در کشور به منظور ايجاد تحول در امور فضاي سبز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، احمد سليماني‎پور اظهار کرد: جهت توسعه همکاريهاي دوجانبه درراستاي برگزاري هر چه بهتر سمينارها و نمايشگاههاي بين‎المللي فضاي سبز شهري، با استفاده از تواناييها و ظرفيتهاي شرکت نمايشگاهها و سازمان پارکها تفاهمنامه‎اي امضاء شد.

مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اصفهان خاطرنشان کرد: در اين تفاهمنامه براي اولين بار در کشور قرار شد دبيرخانه نمايشگاهي فضاي سبز تشکيل شود که اين دبيرخانه با هماهنگي نهادهاي مربوطه مي‎تواند براي هر سال از قوام و قوت بيشتري برخوردار شود.

وي يادآور شد: دبيرخانه نمايشگاه فضاي سبز مي‎تواند اطلاعات ارزشمندي را در اختيار تمام مجموعه‎ها، شرکتها، مؤسسات، سازمانهاي دولتي قرار دهد و هر سال از نظرکمي و کيفي فضاي سبز وضعيت بهتر و مطلوبتري پيدا کنيم.

سليماني‎پور اظهارکرد: در تعهدات متقابلي که در تفاهمنامه امضاء شد، قرار شد دعوت از شرکتهاي داخلي و خارجي را با توجه به سياستهاي اصلي نظام از طريق شرکت نمايشگاههاي بين‎المللي انجام و اطلاعات گسترده‎اي که در اختيار کارشناسان سازمان پارکها و فضاي سبز است نيز براي هر چه بهتر برگزار شدن نمايشگاهها ارائه شود.

وي گفت: همچنين کلانشهرهاي کشور که در امر فضاي سبز داراي تجربه و تکنيکهاي جديدي هستند، مي‎توانند در نمايشگاه فضاي سبز شرکت کرده تا از تبادل نظر بين مجموعه‎هاي فضاي سبز شهرداريهاي کشور، استفاده مؤثري شود.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان:

برگزاري جشنواره مد و لباس در راستاي تقويت هويت ملي و ديني

زنجان- سميه مصطفوي

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجانگفت: يکي از زمينه‌هايي که مي‌تواند در زمينه تقويت هويت ملي و ديني موثر باشد بحث لباس است که در قالب لباس بومي تجلي مي‌يابد.

ناصر مقدم در مراسم اختتاميه اولين جشنواره مد و لباس ايراني اسلامي استان زنجان، اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي وظيفه خود مي‌داند که در راستاي تقويت هويت ملي و ديني مردم اين کشور تلاش کند.

وي خاطر نشان کرد: اين تقويت مي‌تواند در عرصه‌هاي مختلفي چون حمايت از چاپ کتاب، مقاله، پايان‌نامه، نمايشگاه‌هاي هنري، اجراي نمايش و موسيقي رخ دهد.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان افزود: يکي از اهداف اين جشنواره آن است که زمينه را براي علاقه‌مندان در اين عرصه فراهم کند تا نسبت به توليد لباس ايراني اسلامي اقدام کنند.

مقدم برگزاري اولين جشنواره مد و لباس ايراني را مقدمه‌اي براي فرهنگسازي در اين زمينه عنوان کرده و ادامه داد: اين نمايشگاه پنجاه و سومين نمايشگاه در سطح کشور در حوزه مد و لباس است.

وي از ضرورت تلاش براي توليد انبوه اين لباس‌ها سخن گفته و افزود: تلاش دبيرخانه جشنواره بر آن است که زمينه توليد انبوه براي طراحان و توليدکنندگان لباس‌ها را فراهم کند چرا که هم از نظر زيبايي معيارهاي مناسب را دارند و هم از مولفه‌هاي لباس بومي برخوردارند.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان يکي از نتايج توليد انبوه چنين لباس‌هايي را کاهش قيمت آن عنوان کرده و گفت: اين نوع نمايشگاه که براي اولين بار در سطح استان اجرا مي‌شود، نياز به همراهي و همدلي دست‌اندرکاران دارد تا بتوانيم زمينه بازديد اغلب مردم شهر از آن را فراهم کنيم.

رئيس شوراي شهر آبعلي:

حتي يک تزريقات‌چي و پزشک عمومي در شهر آبعلي نداريم

آبعلي- صادقعلي

رئيس شوراي اسلامي شهر آبعلي با بيان اينکه حتي يک تزريقات‌چي و پزشک عمومي در شهر آبعلي نداريم، گفت: هتل شالوزنه پيست آبعلي متروکه شده است.

به گزارش خبرنگار آفرينش، مجيد قرباني درباره وضع خدمات‌رساني در شهر آبعلي اظهار کرد: يکي از معضلات ما در شهر آبعلي به حوزه اداره راه و شهرسازي و بحث تعريض خيابان اصلي شهر برمي‌گردد.

وي ادامه داد: همه‌ جا در بيرون از شهرها قانون مي‌گويد 130 متر در اين راستا اعمال شود و ما هم تابع قانون هستيم؛ داخل حريم شهر 38 متر بايد اعمال شود؛ اما هنوز در بلاتکليفي به سر مي‌بريم.

رئيس شوراي اسلامي شهر آبعلي با تأکيد بر اينکه بخش دوم مشکلات ما در شهر آبعلي به حوزه بهداشت و درمان و در مجموع شبکه بهداشت شهر آبعلي برمي‌گردد، تصريح کرد: حتي يک تزريقات‌چي و پزشک عمومي در شهر آبعلي نداريم؛ با وجود اينکه مي‌خواستيم ساختماني در اختيار آن‌ها قرار دهيم.

قرباني با اشاره به اينکه از وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي براي رفع اين کمبود در شهر آبعلي دستور گرفتيم، افزود: در مراتب پايين‌تر به چالش‌هاي اداري افتاديم.

وي با بيان اينکه حتي در اين ارتباط گفتيم آبعلي را جزو مناطق محروم حساب کنيد، اضافه کرد: متأسفانه به ما در پاسخ گفتند مناطق محروم، سيستان و بلوچستان و شهرهاي مرزي است نه آبعلي که در 40 کيلومتري پايتخت قرار دارد. رئيس شوراي اسلامي شهر آبعلي با تأکيد بر اينکه آبعلي يک ورزشگاه دارد، تصريح کرد: هنوز فضايي براي ورزش بانوان در شهر آبعلي تعريف نشده است؛ تنها در اين فضا جوانان فوتبال بازي مي‌کنند و زميني براي احداث استخر داريم؛ ولي سرمايه‌گذار براي ايجاد آن نداريم.

قرباني با اشاره به اينکه مشکلات در شهر آبعلي بي‌نهايت زياد است، اظهار کرد: بخشي از مشکلات ما به پيست آبعلي برمي‌گردد؛ هتل شالوزنه پيست آبعلي به مکاني متروکه تبديل شده و خود پيست هم از ديگر معضلات ماست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي