جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5607

 مولاوردي: بيمه زنان خانه دار تاکنون به نتيجه نرسيده است 

 
معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري با بيان وجود 19 تا 20 ميليون زن خانه دار در کشور گفت: بيمه زنان خانه دار با همه پيگيري هاي انجام شده متاسفانه تاکنون به نتيجه نرسيده است.به گزارش ايرنا، شهيندخت مولاوردي در مراسم امضاي تفاهم‌ نامه همکاري ميان جمعيت هلال‌احمر و معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري، افزود: در ارتباط با بيمه پايه اجتماعي براي زنان هنوز در کميسيون اجتماعي دولت مباحث مطرح بوده و اين طرح راه‌هاي طولاني را طي کرده است؛ هرچند زنان مي‌ توانند اکنون بيمه خويش‌ فرما براي خود در نظر گرفته و تنها با پرداخت ماهيانه حدود 180 هزار تومان بعد از 10 تا 15 سال از مستمري بهره‌مند شوند.

معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري با بيان اينکه متأسفانه در کشور ما خانه ‌داري هنوز شغل محسوب نمي ‌شود، اضافه کرد: موضوع زنان سرپرست خانواده و زنان بهبوديافته مورد توجه معاونت قرار گرفته و اقدامات زيادي در اين راستا صورت گرفته است.مولاوردي تصريح کرد: کاهش و کنترل آسيب‌هاي اجتماعي و توانمندسازي زنان در دستور کار معاونت زنان و خانواده رياست جمهوري قرار گرفته و به همين منظور اقدامات خوبي انجام شده است.

وي يکي از اين اقدامات را ارزش‌گذاري کار خانگي زنان در پژوهش هاي انجام شده برشمرد و ادامه داد: نتايج اين پژوهش ها بزودي منتشر مي شود.

مولاوردي با بيان اينکه هلال‌احمر ظرفيت‌هاي بالايي در حوزه توانمندسازي زنان دارد، گفت: از همه گروه‌هاي داوطلب، زنان مي‌ توانند نقش‌هاي مؤثري در موضوعاتي همچون مديريت بحران داشته باشند.

وي تسکين آلام بشري و انجام فعاليت‌هاي بشردوستانه را از ديگر ظرفيت‌هاي قابل توجه در حوزه زنان توصيف کرد.

پرونده افزايش مرخصي زايمان در ديوان عدالت اداري در حال رسيدگي

معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري درباره پيگيري‌هاي انجام شده در اين معاونت براي مرخصي زايمان، گفت: در زمينه مرخصي 6 و 9 ماهه روند فرسايشي طي شده که برخي از دستگاه‌ها در اين زمينه تنها به مرخصي 6 ماهه اکتفا کرده و مدت 9 ماه را در نظر نمي‌گيرند.به گفته وي، اين موضوع فعلا در ديوان عدالت اداري در حال رسيدگي است و جلساتي هم براي رفع موانع اجرايي و بودجه‌ اي برگزار شده است.

مولاوردي با بيان اينکه اکنون منتظر نظر سازمان برنامه و بودجه ايم و راه‌هايي را به عنوان جايگزين اعلام کرده‌ ايم، ادامه داد: براي اين منظور با سازمان هاي امور استخدامي، ‌تأمين اجتماعي، برنامه و بودجه جلسات متعددي برگزار شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي