جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5608

 خبــر 

 افتتاح پست برق 20/63/230 کيلوولت جگداندر شهرستان بشاگرد

بندرعباس-خبرنگار آفرينش

با حضور مهندس حميد چيث‎چيان وزير محترم نيرو، دکتر جادري استاندارمحترم هرمزگان، جناب آقاي ذوالقدر نماينده محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولان صنعت آب و برق استان پست برق 230 کيلوولت جگدان در شهرستان بشاگرد به بهره‎برداري رسيد. جناب آقاي مهندس کهوري،مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي هرمزگان در مراسم بهره‌برداري از اين طرح گفت :اين پست داراي 4 فيدر 230 کيلوولت، 6 فيدر 63 کيلوولت و6 فيدر 20 کيلوولت بوده و براي بهره‌برداري از اين طرح 40 ميليارد تومان هزينه شده است و عمليات اجرايي اين پست در سال 1390 آغاز و در سال 1395 به اتمام رسيده است.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي استان هرمزگان گفت: پست 230 کيلوولت برق جگدان بشاگرد اهدافي چون تامين برق و افزايش رضايت مشترکين منطقه و افزايش ظرفيت وپايداري شبکه را به دنبال دارد. مهندس کهوري با اشاره به اهميت خدمت در صنعت برق اظهار داشت:خدا را شاکريم که خدمتگزار در مجموعه‎اي هستيم که بخش عمده‌اي از خدمات آن در گمنامي انجام مي‌گيرد.

وي تصريح کرد: نوع خدماتي که توسط کارکنان پرتلاش در صنعت برق انجام مي‎شود به گونه‎اي است که اثرات زيادي در رفاه و معيشت مردم دارد. خدا را شاکريم که با همت شبانه‎روزي و خستگي‎ناپذير تلاشگران اين صنعت، شاهد تامين برق پايدار هستيم و اميدوارم با ياري خدا و تلاش کارکنان خدوم برق هرمزگان نظاره‎گر خدمت‎رساني مطلوب به مردم شريف استان باشيم. مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي هرمزگان ضمن قدرداني صميمانه از تلاشهاي بي‎شائبه استاندار هرمزگان اظهار داشت: در سال 92 استان هرمزگان با مشکل توليد برق مواجه بود که خوشبختانه همراهي و ياري نماينده عالي دولت در استان در امور صنعت برق و پيگيريهاي مکرر وي و نيز توجه ويژه وزير محترم نيرو، نيروگاه ايسين در سال اول دولت افتتاح شد وهمزمان با آن نيروگاه مپنا در قشم که مشکل تامين آب در جزيره قشم را حل کرد. همين است که ما امروزه توانسته‎ايم در ارائه خدمات بي‎منت به مردم از پيشگامان صنعت برق باشيم. مهندس کهوري اعلام کرد: در حال حاضر 700 مگاوات به ظرفيت توليد برق استان اضافه شده است و چندين پروژه در حوزه انرژي برنامه‎ريزي شده که در طول اين دولت به بهره‌برداري برسد. وي خاطرنشان کرد: در هرمزگان برق مطمئن داريم و نيروگاههاي خوبي در دست احداث است که براي تبديل به قطب صنعتي سرمايه‎هايي هستند که مي‎توانند چرخ اقتصادي کشور را به رونق در بياورند. وي همچنين از تلاشهاي بي‎دريغ جناب آقاي ذوالقدر نماينده محترم مردم بندرعباس در مجلس شوراي اسلامي و مهندس سيد زمان حسيني معاون هماهنگي انتقال شرکت توانير تشکر و قدرداني کرد.

استاندار هرمزگان در ادامه مراسم افتتاح پست برق جگدان در شهرستان بشاگرد ضمن تشکر و قدرداني ويژه از تلاشهاي سازنده مهندس کهوري در بخش تامين برق و برق‎رساني تصريح کرد: برق در استان هرمزگان با توجه به گرماي هوا براي مردم بسيار مهم و حياتي است و اقدامات خداپسندانه و جهادگونه مجموعه وزارت نيرو بالاخص تلاشگران صنعت برق همواره موجبات شادماني مردم را فراهم نموده است. وي اضافه کرد: ارزش صنعت برق هرمزگان به انسانهاي والايي است که در اين صنعت خدمت مي‎کنند. حميد چيت‎چيان در آيين بهره‌برداري از پست 230 کيلوولت جگدان شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان از وزارت نيرو به عنوان پيشاهنگ توسعه و رفاه جامعه ياد کرد و گفت: تمام دغدغه وزارت نيرو خدمات‎رساني مطلوب به مردم بوده به ويژه در مناطق و روستاهاي محروم کشور است.

وي افزود: يکي از بزرگترين خدمات دولت يازدهم براي تحقق خدمت‎رساني به مردم هرمزگان ومردم شريف بشاگرد بوده است. وي همچنين با اشاره به محروميت استان هرمزگان تصريح کرد: اين لطف الهي بوده که با احداث اين پستهاي برق با ظرفيت بالا بتوانيم بجز بر تامين برق مورد نياز مردم منطقه باعث رونق فعاليتهاي اقتصادي شويم. وزير نيرو با بيان اينکه در جامعه امروزي، صنايع، خدمات آموزشي، حمل ونقل وتمامي سطوح اقتصادي و امنيتي نياز به برق دارند افزود: امروزه پايه رفاه و آسايش و ارتقاي جامعه به وجود برق بستگي دارد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت:

رتبه کسب و کار کشور 120 است

زنجان- مسعود نوروزي

معاون توسعه مديريت، منابع و امور استانهاي وزير صنعت، معدن و تجارت گفت:درفضاي بين‎المللي رتبه کسب و کار کشور 120است که اين رتبه در سال کذشته 152بوده است.

محمدرضا فياض در همايش تجليل از صنعتگران، معدنکاران و اصناف استان زنجان، اظهار کرد: در سال گذشته نرخ بخش صنعت منهاي 10.5بود که امسال به 6.5 مثبت رسيده است.

وي تصريح کرد:درست است که انتظارات توليدکنندگان و صنعتگران هنوز برآورده شده است اما شما تلاش مي‎کنيد دستاوردهايي داشته باشيد.

اين مقام مسئول با بيان اينکه بايد جهش کنيم نبايد قدم برداشت بايد فضاي جا مانده را طي کنيم، عنوان کرد: طي سال گذشته 23هزار واحد صنعتي به چرخه توليد بازگشته است.

وي با اشاره به اينکه به واحد هايي کمک مي‌شود که صادرات محور بوده و توليدات آنها قابليت صادرات داشته باشد، ابراز کرد:اگر کشور ما به گردونه تجارت و صنعت جهاني و ارتباطات جهاني وصل نشود، بازار ما را جواب نخواهد داد.

معاون توسعه مديريت، منابع و امور استانها خاطرنشان کرد: در جهان هيچ کشوري وجود ندارد که 15 همسايه داشته باشد و در اين راستا کشور ما ايران داراي 15 همسايه است و بايد در اين راستا به طور جدي کار شود.فياض با بيان اينکه معدن استان زنجان به توجه جدي نياز دارد و بايد تلاش بيشتري انجام شود، گفت: در راستاي معدن زنجان قدمهاي خوبي برداشته شده است.

وي اظهار کرد: در کشور80 پهنه آزادسازي شده به طوري که پهنه‌هاي آزاد شده در کشور انگشت‌شمار بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي