جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5608

 شکستي دوباره براي تيم هميشه ناکام
 مسئوليت حذف تيم اميد با چه کسي است؟ 

 
آفرينش- حذف تيم ملي فوتبال اميد ايران از مسابقات آسيايي، شوک عجيبي به جامعه فوتبال کشور وارد کرده است.به گزارش آفرينش، تيم فوتبال اميد کشورمان با شکست مقابل عمان از صعود به دور نهايي مسابقات قهرماني اميدهاي آسيا باز ماند. شاگردان پيرواني با يک پيروزي و يک شکست نتوانستند به عنوان يکي از تيم‌هاي برتر دوم گروه‌هاي 10 گانه به دور نهايي مسابقات صعود کنند.

در مورد تيمِ هميشه ناکام اميد ايران حرف بسيار است، اينکه چرا اميرحسين پيرواني به عنوان سرمربي اين تيم انتخاب شد؟ اينکه چرا بازيکنان تيم جوانان ايران که در جام جهاني حضور داشتند مستقيم به تيم اميد آمدند تا با اختلاف 3 سال کوچکتر نسبت به ساير تيم‌ها به اين مسابقات بيايند؟ اينکه نقش کارلوس کي‌روش در اين ناکامي چقدر است؟ اينکه نقش عليرضا منصوريان چقدر مي‌تواند باشد و چندين و چند سوال از اين دست.

حضور يک تيم کاملا جوان در مسابقات اميدها هرچند از نظر پشتوانه سازي مي‌تواند بسيار خوب باشد اما به همان اندازه از نظر کسب نتيجه و موفقيت مي‌تواند شرايط را وخيم کند. اميرحسين پيرواني که پيش از اين در مسابقات جام جهاني جوانان نشان داده بود در بازي‌هاي بزرگ نمي‌تواند نتيجه بگيرد و ناکام مطلق تيم جوانان بود با چه منطقي سرمربي تيم اميد شد. سرمربي که به اعتقاد خيلي از کارشناسان اشتباهي به تيم اميد رفته بود.

پيرواني در نشست خبري اعلام کرد که حضور تيم جوانان ايران در مسابقات اميدها ايده و تصميم فدراسيون فوتبال و شخص کارلوس کي‌روش بوده، حالا بايد ديد مسئولان فدراسيون و کارلوس کي‌روش چه توضيحي براي اين ناکامي بزرگ دارند.

در اين بين به غير از مشکلات فني که وجود دارد يک نفر ديگر هم بايد پاسخگو باشد، عليرضا منصوريان سرمربي استقلال که با استدلال‌هاي غير حرفه‌اي خود اجازه حضور 3 بازيکن تيمش يعني، حسيني،‌قائدي و نورافکن را به تيم اميد نداد هم در اين ناکامي شريک است. شايد حضور بازيکناني مانند حسيني و نورافکن مي‌توانست توان دفاعي تيم کشورمان را حداقل در بازي با عمان بالا ببرد اما نبود اين بازيکنان مخصوصا در بخش دفاعي ضربه بزرگي به تيم اميد کشورمان زد.

به هرحال هرچه بود تيم اميد کشورمان مانند تمام سال‌ها و تورنمنت‌هاي گذشته بازهم ناکام ماند تا به جاي حضور در جمع بزرگان آسيا در مرحله نهايي قهرماني قاره حالا با تيم‌هايي مانند ميانمار، هنگ‌کنگ و امارات مقايسه شود. اينبار هم مقصراني در مورد ناکامي وجود دارند اما مانند هميشه کسي به آنها کاري ندارد. انگار همه ما عادت کرده‌ايم که تيم اميد را ناکام ببينيم و توجهي به آن نکنيم.

با اين شرايط تصور حضور تيم اميد کشورمان در المپيک 2020 هم شبيه يک رويا است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي