جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5613

 فيلم جديد «ده‌نمکي» جلوي دوربين  

 مسعود ده‌نمکي فيلم سينمايي «طيب‌خان» را براساس کتاب «زندگي‌نامه طيب حاج‌رضايي، حرّ انقلاب» مي‌سازد.

به گزارش فارس، نگارش کتاب زندگي‌نامه طيب حاج‌رضايي با عنوان «زندگي‌نامه طيب‌ حاج‌رضايي، حرّ انقلاب» توسط مسعود ده‌نمکي پايان يافت.

در آستانه چهلمين سال انقلاب اسلامي و پس از دو سال پژوهش کتاب زندگي شهيد طيب حاج‌رضايي براساس اسناد و مدارک و مصاحبه با ده‌ها تن از پيشکسوتان انقلاب و دوستان و وابستگان طيب حاج‌رضايي توسط مسعود ده‌نمکي در دو جلد و در1400 صفحه‌ به رشته تحرير درآمده و احتمالاً توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر خواهد شد.

گفتني است نگارش فيلم سينمايي «طيب‌خان» نيز براساس همين کتاب در حال انجام بوده و به زودي نهايي خواهد شد و بعد از ارائه به سازمان سينمايي در مرحله پيش توليد قرار مي‌گيرد.از تهيه‌کننده فيلم هنوز نامي به ميان نيامده است اما تاکنون اينگونه بوده که فيلم‌هاي ده‌نمکي توسط بخش خصوصي توليد شده است.لازم به ذکر است چهار فيلم؛ سه‌گانه «اخراجي‌ها» و «رسوايي» 1 پرفروش‌ترين فيلم‌هاي سال اکران خود بوده‌اند و قابل پيش‌بيني است که فيلم «طيب‌خان» نيز باتوجه به مضمون نوستالوژيک آن در صورت اکران مناسب مورد اقبال مخاطبان واقع شود. براساس شنيده‌ها چهره‌هايي همانند:حبيب‌اله عسگراولادي، اسداله عسگراولادي، محسن رفيق‌دوست، محمد خوشجان، محمد استادمرتضي، اسداله صفا، عبداله جاسبي، اسداله بادامچيان، بيژن حاج‌رضايي، غلامعلي حدادعادل، محمد کلهر و... براي نگارش کتاب و فيلم‌نامه مورد مصاحبه قرار گرفته‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي