جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5616

 آغاز هفته دوم ليگ برتر
 برانکو به دنبال پيروزي و منصوريان در پي اعاده حيثيت 

رقابتهاي ليگ برتر فوتبال امروز (پنجشنبه) وارد هفته دوم مي شود.

به گزارش آفرينش در ادامه هفدهمين دوره ليگ برتر فوتبال کشور و در مهم ترين بازي،پرسپوليس در تبريز ميهمان تراکتورسازي است. سرخپوشان تهراني که مدافع عنوان قهرماني هستند در تبريز به مصاف تيمي مي روند که اين روزها با کمبود بازيکن با تجربه مواجه است و در برخي خطوط نظير دروازه از بازيکنان جوان و کم تجربه استفاده مي کند.

يحيي گل محمدي در نخستين بازي ليگ هفدهم با وجود موقعيت هاي بسيار زيادي که تيمش در بازي مقابل استقلال خوزستان داشت در پايان نتيجه را يک صفر به حريف واگذار کرد اما شاگردان برانکو در اولين بازي خود در تهران موفق شدند ديگر تيم اهوازي - فولاد خوزستان را با 2 گل بدرقه کنند و از همين هفته اول قدرت خود را به ديگر رقبا نشان دادند.

برانکو مي داند که با وجود دست بسته گل محمدي روي نيمکت تراکتور در بازي امروز کار سختي دارد زيرا تراکتورسازي در تبريز و مقابل ديدگان هوادارانش به چيزي جز برد فکر نمي کند.

گفتني است در نبردهاي گذشته برانکو و گل محمدي، سرمربي کروات پرسپوليس با مشکل روبرو بوده است.

يکي ديگر از بازي هاي جالب هفته دوم در رشت برگزار مي شود. تيم پرطرفدار سپيدرود رشت براي اولين بار در تاريخ ليگ برتر ميزبان يک بازي است.

جوان ترين سرمربي ليگ برتر که انگيزه زيادي هم دارد هرچند در بازي اول و مقابل تيم نفت در تهران شکست خورد اما با استفاده از امتياز ميزباني مي خواهد اولين برد تيمش در ليگ برتر را مقابل يکي از با تجربه ترين مربيان ليگ يعني اکبر ميثاقيان و تيمش - سياه جامگان به دست آورد.

تقابل اين دو مربي در ورزشگاه شهيد عضدي رشت مي تواند صحنه هاي جالبي براي تماشاگران رقم بزند.

اما در ورزشگاه غدير اهوا،ز فولاد ميزبان نفت تهران است. فولادي ها امسال تغييرات زيادي روي نيمکت و در بين بازيکنان تيمشان ايجاد کردند اما در بازي اول مقابل پرسپوليس قدرتمند و با انگيزه کاري از پيش نبردند اما پورموسوي اميدوار است در بازي مقابل تيم نفت تهران که هيچ چيزش مشخص نيست، با دست پر از زمين خارج شود. نفتي ها به سختي مجوز برگزاري هفته اول را گرفتند و در آن بازي هم پيروز شدند اما کميته مسابقات اعلام کرده بايد نفتي ها تکليف بدهي هاي خود را مشخص کنند و با گذاشتن ضمانت کافي مجوز حضور آنها در مسابقات بعدي صادر مي شود.

ديگر ديدار بين تيم هاي سايپا و نفت آبادان برگزار مي شود. علي دايي و کمالوند در ورزشگاه دستگردي اکباتان در قالب سرمربيان تيم هاي سايپا و صنعت نفت با هم رقابت مي کنند. دايي که تيم سايپا را جوان کرده، در انديشه تکرار روزهاي خوب با اين تيم است. آقاي گل فوتبال دنيا که در 2 سال اخير تيم هاي بحران زده را در اختيار داشت و نتايج خوبي هم گرفت امسال با سايپا قطعا اهداف بزرگتري در سر دارد اما حريف هم تيم دست و پا بسته اي نيست. صنعت نفت در بازي اول استقلال قدرتمند را شکست داد و نشان داد اين فصل حرفهاي زيادي براي گفتن دارند، ستاره اين تيم هم در بازي اول جاسم کرار بود که اگر آماده و در خدمت تيم باشد مي تواند براي هر تيمي خطرناک باشد.

استقلال تهران هم جمعه شب در ورزشگاه آزادي ميزبان هم نام خوزستاني است. منصوريان که در بازي اول شکست خورد در اين بازي سه بازيکن اميدش را هم در اختيار دارد تا ديگر بهانه اي براي عدم نتيجه گيري نداشته باشد. اولين بازي استقلال در ليگ هفدهم مقابل چشم تماشاگران خودي براي منصوريان خيلي مهم است و او نمي خواهد مانند فصل گذشته امتيازات مهم نيم فصل اول را از دست بدهد تا در پايان فصل حسرت آن را بخورد. اما تيم جوان و با انگيزي ويسي، تيمي نيست که به راحتي مقابل حريفان وا بدهد و اين موضوع را در بازي هفته اول مقابل تراکتورسازي هم نشان دادند. مهمترين دغدغه اين روزهاي منصوريان مصدوميت اميد ابراهيمي است و اگر اين بازيکن ميانه ميدان بتواند هرچه زودتر خود را آماده بازي کند شايد نيمي از مشکلات منصوريان هم برطرف شود.

تيم تازه ليگ برتري شده پارس جنوبي جم هم جمعه شب اولين ميزباني خود در ليگ برتر را تجربه مي کند. اين تيم که هفته اول با برتري پرگل 4 - 1 مقابل گسترش فولاد در تبريز شگفتي ساز شد و به صدر جدول رفت، مي تواند با امتياز هواداران و بازي خانگي به صدرنشيني خود تداوم بخشد. حريف تارتار در اين بازي پيکان مجيد جلالي است که در نقل و انتقالات هم تغييرات زيادي نداشته هرچند دو ستاره اين تيم يعني منشا و نعمتي جدا شدند اما جلالي با اضافه کردن کنت ايکه چووو مهاجم نيجريه اي و بختيار رحماني سعي دارد جاي خالي اين دو بازيکن تيمش را پر کند.

در فولادشهر اصفهان ذوب آهن ميزبان گسترش فولاد تبريز است. قلعه نويي در اولين تجربه سرمربيگري اش در ذوب آهن مقابل سياه جامگان به نتيجه اي بهتر از تساوي نرسيد اما در اين بازي خانگي اين فرصت را دارد تا اولين برد خود را در تيم ذوب آهن به دست آورد. بزرگترين مشکل قلعه نويي مصدوميت قاسم حدادي فر است.

گسترشي ها هم که در اولين بازي بدترين نتيجه را گرفتند براي جبران آن انگيزه کافي دارند اما حريف تيمي نيست که به راحتي در خانه امتياز از دست بدهد. لوکا بوناچيچ که سالها در اصفهان کار کرده مي داند کسب يک امتياز از ذوب آهن در اصفهان کار سختي است.

ديدار تيم هاي پديده و سپاهان در مشهد هم مي تواند بازي جذابي باشد. تيم پديده همواره مقابل تيم هاي بزرگ نتايج خوبي گرفته و در اين بازي خانگي هم قطعا مهاجري به دنبال برتري است هرچند سپاهاني ها نمي خواهند ناکامي آنها در ليگ برتر سه ساله شود و پرافتخارترين تيم ليگ برتر با خريدهايي که در نقل و انتقالات داشته به ويژه بازيکنان خارجي به دنبال اثبات قدرتش است.

برنامه بازي هاي هفته دوم ليگ برتر:

**پنج شنبه 12 مرداد

تراکتورسازي- پرسپوليس/ ورزشگاه يادگار امام تبريز- ساعت 19:30

حسين زرگر – علي ميرزابيگي – هادي طوسي – محمد ملکي – ناظر: نادر جعفري

سپيدرود رشت - سياه جامگان مشهد / ورزشگاه عضدي - ساعت 21

رضا عادل – علي اکبر عظيم پور – علي اکبر نوري – علي اصغر مومني – ناظر: حسين نجاتي

فولاد خوزستان - نفت تهران/ورزشگاه غدير اهواز - ساعت 20:45

حميد حاج ملک – سعيد علي نژاديان – محسن سلطاني – محمدحسين ترابيان – ناظر: علي خسروي

سايپا تهران - صنعت نفت آبادان / ورزشگاه پاس قوامين - ساعت 20:30

سيدرضا مهدوي – ايوب غلامزاده – امير مبشر – سعاد وفاپيشه – ناظر: ايرج نظري

**جمعه 13 مرداد

پارس جنوبي جم - پيکان تهران - / ورزشگاه تختي - ساعت 21

روح اله شريفي – حسن يوسفي – محمد عطايي – کوپال ناظمي – ناظر: زاهد بحريني

ذوب‌آهن اصفهان- گسترش فولاد تبريز / ورزشگاه فولاد شهر- ساعت 20:30

شاهو اصلاني – فرزاد بهرامي – رضا قيم – سيدعلي ميرغفاري – ناظر: سعيد بطحايي

پديده خراسان- فولاد مبارکه سپاهان/ ورزشگاه ثامن - ساعت 19

بيژن حيدري – بابک عباسقلي زاده – رحيم حاجيلو – وحيد صالحي – ناظر: حاتم بک پور

استقلال تهران- استقلال خوزستان / ورزشگاه آزادي تهران- ساعت 21

وحيد کاظمي – آرمان اسعدي – اسدحاج محمدي – اميد سعيدفر – ناظر: بهرام مهرپيما


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي