جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5618

 ميز خبر 

 در ديدار لاوروف و تيلرسون مطرح شد؛

تيلرسون به دنبال دانستن جزئيات اقدام متقابل مسکو در قبال تحريم ها

وزير امور خارجه روسيه پس از ديدار با همتاي آمريکايي خود اعلام کرد که وزير امور خارجه آمريکا به دنبال دانستن جزئيات اقدام مسکو در برابر تحريم ها بود، و جواب خود را دريافت کرد.

به گزارش مهر به نقل از ريانووستي، «سرگئي لاوروف» وزير امور خارجه روسيه در نشست خبري پس از ديدار با «رکس تيلرسون» وزير امور خارجه آمريکا گفت تيلرسون در خصوص پاسخ مسکو در برابر تحريم هاي آمريکا، سوال کرد و توضيحات لازم را دريافت کرد.

لاوروف گفت: تيلرسون در اين ديدار بسيار مشتاق بود که جزئيات اقدام روسيه در واکنش به تحريم هاي آمريکا را بداند، و ما توضيحات لازم را به وي ارائه کرديم. و پاسخ ما همان هايي است که «ولاديمير پوتين» در مصاحبه اخير تلويزيوني خود اعلام کرده بود.

وي افزود که در آن مصاحبه همه چيز گفته شده است و دليل اقدامات نيز اعلام شده است، و ما به آمريکايي ها تذکر داده بوديم که وارد فضاي مقابله، نشوند و براي اقدام متقابل صبر کرديم، اما تغييري رخ نداد.

ادامه تلاش رژيم‌صهيونيستي براي عضويت در شوراي امنيت

رژيم صهيونيستي به تلاش‌هاي خود براي کسب يکي از کرسي‌هاي شوراي امنيت سازمان ملل متحد ادامه مي‌دهد و در مقابل، اتحاديه عرب هم تلاش دارد مانع از تحقق اين روياي تل‌آويو در جريان انتخابات ژوئن سال 2018 شود.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه خبري عبري "واللا"، رژيم صهيونيستي با وجود اينکه طي ماه‌هاي گذشته کمک‌هاي خود به سازمان ملل را از 11.7 ميليون دلار به 1.7 ميليون دلار کاهش داده اما همچنان به دنبال عضويت در شوراي امنيت است.واللا اعلام کرده است که نمايندگان رسمي اتحاديه عرب طي هفته‌هاي اخير به کشورهاي مختلف جهان سفر کرده و از آنها خواسته‌اند نشستي را براي بررسي مساله نامزدي رژيم صهيونيستي براي کسب يکي از کرسي‌هاي شوراي امنيت و عدم حمايت از اين مساله برگزار کنند.اين پايگاه صهيونيستي افزوده است که تل‌آويو نگران اين مساله است و تلاش‌هايي را براي مقابله با اين اقدام اتحاديه عرب آغاز کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي