جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5618

  در ديدار رييس مجلس سناي اسپانيا:
 روحاني: برجام شرايط مناسبي براي ارتقاء روابط اقتصادي ايران و کشورهاي اروپايي فراهم کرد 

 
رييس جمهوري در ديدار رييس مجلس سناي اسپانيا، گفت: پس از اجراي برجام شرايط مناسب‌تري براي ارتقاء روابط اقتصادي ايران و کشورهاي اروپايي از جمله اسپانيا ايجاد و باعث شده در اين دوره زماني، ارتباطات اقتصادي ايران و اروپا به ميزان قابل توجهي افزايش يابد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني در ديدار «پييو گارسيا اسکودرو» گفت: اتحاديه اروپا در اجراي توافق برجام نقش مؤثري ايفا کرد و تاکنون نيز براي حفظ برجام عليرغم کارشکني‌هايي که آمريکايي‌ها دارند، مواضع قابل قبولي داشته است.

رييس جمهوري با بيان اينکه برجام دو مسأله ناحق و نادرست را از پيش‌رو برداشت، اظهار داشت: برجام در گام اول تصور و توهم نادرستي مبني بر اينکه ايران در فعاليت‌هاي هسته‌اي خود مخفيانه به دنبال ساخت بمب بوده است را برطرف کرد و در گام دوم تحريم‌هاي ظالمانه، ضد قواعد حقوق بشري و مقررات بين‌المللي را که به ضرر همه بود، برداشت.

روحاني تصريح کرد: برجام اين موانع را از پيش رو برداشت و به همين دليل اين توافق را برد- برد و به نفع همه مي‌دانيم.

رييس جمهوري روابط تهران- مادريد را ديرينه و همواره دوستانه توصيف کرد و اظهار داشت: برجام زمينه مساعدي براي توسعه روابط ايران با کشورهاي دوست ايجاد کرده و ايران و اسپانيا به عنوان دو کشور دوست بايد بيشترين بهره را از اين توافق به نفع ملت‌هاي خود ببرند.

روحاني با اشاره به اينکه جمهوري اسلامي ايران زمينه‌هاي مناسبي براي سرمايه‌گذاري در عرصه‌هاي صنعت، حمل و نقل و انرژي دارد، خاطر نشان کرد: اسپانيا علاوه بر فرصت مشارکت با ايران در زمينه‌هاي مذکور ظرفيت خوبي نيز براي همکاري با ايران در عرصه صنعت توريسم دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي