جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5618

 خبر 

 در ديدار رئيس مجلس سريلانکا؛

لاريجاني: ايران خواهان روابط تجاري باز و گسترده با سريلانکا است

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سطح روابط و همکاري هاي ايران و سريلانکا گفت: جمهوري اسلامي خواهان روابط تجاري باز و گسترده با کشور سريلانکا است.

به گزارش ايرنا، علي لاريجاني در ديدار «دشاباندو کارو جايا سوريا» رئيس مجلس سريلانکا با بيان اين مطلب افزود: دو کشور ظرفيت هاي بسياري براي تقويت روابط و همکاري ها دارند که بايد از اين مسائل براي توسعه تعاملات استفاده کرد.

لاريجاني روند روابط بين دو کشور ايران و سريلانکا را سازنده و رو به گسترش دانست و تصريح کرد: سفر هيات پارلماني اين کشور به تهران قطعا مي تواند زمينه ساز توسعه همکاري ها بين دو کشورباشد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به روابط و تعاملات ايران و سريلانکا اظهار داشت: ايران از روابط و همکاري هاي تجاري گسترده و باز با کشور سريلانکا استقبال مي کند، البته در شرايط کنوني سطح همکاري ها تا ميزان قابل قبولي فاصله دارد که بايد براي تقويت و ارتقاء آن تلاش کرد.

توضيح ارتش درباره تيراندازي در ميدان تير آموزشي کهريزک تهران

در پي حادثه تيراندازي در ميدان تير آموزشي کهريزک تهران 4 تن از سربازان کشته و 8 تن ديگر مجروح شدند.

به گزارش ايسنا، روابط عمومي پايگاه هوايي شهيد لشکري در اين باره اعلام کرد: در پي حادثه تيراندازي در ميدان تير آموزشي کهريزک تهران متاسفانه 4 تن از سربازان کشته و 8 تن ديگر مجروح شدند که يکي از مجروحين از کارکنان پايور است.

مجروحين اين حادثه سريعا به منظور مداوا به نزديکترين مرکز درماني اعزام شدند و علت اين حادثه توسط تيم ويژه بازرسي در دست بررسي است و اخبار تکميلي در اين خصوص متعاقبا اعلام خواهد شد.

گفته مي‌شود اين اتفاق احتمالا به دليل مشکلات روحي رواني سرباز ضارب و يا چرخش ناگهاني سلاح بوقوع پيوسته است.

کره شمالي: تحريم‌هاي واشنگتن، دريايي از آتش به دنبال خواهد داشت

کره شمالي به آمريکا درباره وضع تحريم هاي جديد عليه اين کشور هشدار داد.به گزارشمهر به نقل از شبکه تلويزيوني «سي اِن اِن»، به دنبال تصويب قطعنامه 2371 در شوراي امنيت سازمان ملل متحد عليه کره شمالي که به ابتکار آمريکا تهيه و تدوين شده بود، پيونگ يانگ نسبت به عواقب اين اقدام به واشنگتن هشدار داد.بر اين اساس، روزنامه رسمي حزب حاکم کره شمالي هشدار داد تحريم‌هاي واشنگتن عليه پيونگ يانگ دريايي از آتش به دنبال خواهد داشت که کل سرزمين آمريکا را دربر خواهد گرفت.در ادامه اين مطلب آمده است که تنها گزينه پيش روي آمريکا ماداميکه «سياست خصمانه اش» را عليه کره شمالي متوقف نکند، «به خود آسيب رساندن» خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي